Atrakcje dla dzieci w wieku szkolnym w Warszawie – Warszawa z dzieckiem

Warszawska oferta dla rodzin z dziećmi jest najbogatsza w całej Polsce. Być może właśnie dlatego trudno jest już nadążać za tym, co ciekawe, zwłaszcza jeśli ma się ograniczony budżet. Powstaje coraz więcej blogów, portali nakłaniających, by zaglądać do poszczególnych miejsc. Na rodzicielskich grupach na Facebooku zrobił się jeden wielki bałagan (choć są od niego wyjątki), w który swoje ogłoszenia wrzucają setki organizatorów wydarzeń i zajęć dla dzieci. Pomyślałam więc, że nim rozpoczną się ferie opiszę tutaj kilka moim zdaniem najciekawszych atrakcji dla dzieci w wieku szkolnym. Podpowiem, gdzie warto się wybrać i jaki mniej więcej potrzebny jest na tę przyjemność budżet. Może to pomoże komuś zaplanować ciekawe rodzinne wyjścia/wycieczki bez godzin szperania w internecie.

Atrakcje są ułożone wg budżetu potrzebnego na ich odwiedzenie przez czteroosobową rodzinę. Budżet jest orientacyjny, wyliczony na podstawie znanych mi na dzień dzisiejszy stawek i z czasem może ulec zmianie.

10 NAJCIEKAWSZYCH ATRAKCJI DLA DZIECI W WARSZAWIE

CENTRUM PIENIĄDZA NBP

Swego czasu w internecie zrobiło się o tym miejscu bardzo głośno. Pisały o tej atrakcji dla dzieci chyba wszystkie blogi. Minęło trochę czasu, wpisy na blogach przeszły do archiwum.  Jednak to wcale nie zmienia faktu, że to niesamowicie ciekawe miejsce, w którym odnajdują się dorośli, studenci, uczniowie i mniejsze  dzieci. Treści przekazywane tu o pieniądzu i jego historii interesują tych, którzy kochają liczby i tych, którzy preferują litery. 😉  O tym, co dokładnie czeka na odwiedzających możesz przeczytać w mojej relacji z wizyty w Centrum Pieniądza z dziećmi. Ja na podsumowanie napiszę tylko, że to nowoczesne, piękne, ogromne, interaktywne centrum nauki o pieniądzu, w którym można się uczyć i bawić jednocześnie. Dla odwiedzających przygotowana jest specjalna gra z zagadkami, dzięki której zwiedzanie jest jeszcze bardziej fascynujące. I…można tutaj wracać. Zdecydowanie jedna wizyta to za mało, by nacieszyć się wszystkim, co oferuje Centrum Pieniądza NBP.

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO CENTRUM PIENIĄDZA NBP (dla rodziny 2+2) – 0 PLN

Adres, telefon, adres www znajdziesz we wpisie na mapę: CENTRUM PIENIĄDZA NBP. 

PLANETARIUM NIEBO KOPERNIKA

To miejsce, do którego planuję zabrać swoje dziecko i męża po raz pierwszy. Byliśmy co prawda w Planetarium w Toruniu jednak nie jest ono tak nowoczesne i mam wrażenie ciekawe, jak to w Centrum Nauki Kopernik. Od dawna przymierzam się do wizyty i już naprawdę nie mogę się jej doczekać. To bardzo fajna alternatywa dla kina – zupełnie inne przeżycie, które właściwie trudno do czegokolwiek porównać. Polecam dla rodzin z dziećmi powyżej 5 roku życia, a najwięcej sensów jest chyba dla dzieci w wieku powyżej 10 lat. PS. To też ciekawa opcja na randkę dla rodziców (są seanse tylko dla dorosłych).  Więcej o Planetarium przeczytasz na mapie Rodzinnego Kompasu: PLANETARIUM NIEBO KOPERNIKA (tu znajdziesz adres, telefon, stronę www i inne potrzebne informacje).

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO PLANETARIUM (dla rodziny 2+2) – 76 PLN -96 PLN
(Fotografia pochodzi od Planetarium, autor zdjęcia A.Kozak).

ŚCIANKI WSPINACZKOWE

Ciekawa forma aktywnego spędzenia rodzinnego czasu. Ich wybór na rynku jest spory, sama mam dopiero zamiar je testować z dziećmi. Wybierz to miejsce, które odpowiada Ci logistycznie i pasuje do wieku Twojego dziecka. Kliknij żeby zobaczyć listę ciekawych ścianek wspinaczkowych w Warszawie.

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ (dla rodziny 2+2) – 80 PLN – 120 PLN

GALERIA ILUZJI 3D

Kolejne miejsce z pogranicza świata realnego i magii, ale tym razem w roli głównej występuje trójwymiarowe malarstwo, które sprawia, że można zatracić granice między rzeczywistością, a obrazem.  Można tu zrobić sobie zabawne i psotne zdjęcia, przy okazji dowiadując się kilku ciekawostek. Możesz zobaczyć więcej w relacji Kasi – Ambasadorki Rodzinnego Kompasu – GALERIA ILUZJI 3D. Natomiast adres, stronę www, informacje praktyczne znajdziesz we wpisie na mapę GALERIA ILUZJI 3D – atrakcja dla dzieci w Warszawie. 

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO GALERII ILUZJI 3D (dla rodziny 2+2) – 88 PLN (dzieci do 100 cm wzrostu wchodzą za darmo).

COSMOS MUZEUM

Zadziwiający świat iluzji, w którym zdziwi Cię nawet to, co pojawia się w lustrze :-). Co ciekawe miejsce to jest doskonale dopasowane do dzisiejszych czasów, co oznacza, że przygotowane pod…pięknie wychodzące zdjęcia. Zgromadzonych zostało tu wiele statycznych i interaktywnych eksponatów.  Jeśli lubisz taką tematykę i świat iluzji interesuje Twoje dziecko to zajrzyj do relacji Kasi – Ambasadorki Rodzinnego Kompasu, by zobaczyć i poczytać więcej: COSMOS MUZEUM. We wpisie na mapie znajdziesz natomiast adres, stronę www i kilka informacji praktycznych: MUZEUM COSMOS – atrakcja dla dzieci w Warszawie. 

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO COSMOS MUZEUM (dla rodziny 2+2) – ok. 104 PLN – 114 PLN

MUZEUM ŚWIAT ILUZJI

Dodam jeszcze, by pokazać całość warszawskiego, magicznego świata, że w Warszawie przy Starym Mieście jest też Muzeum Świat Iluzji, do którego bilety dla takiej rodziny też kosztują ok. 114 PLN.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

No nie jestem pewnie wybitnie wyróżniająca się wspominając o tym miejscu, bo pewnie wszyscy je znają. Jednak jak mogłabym go nawet nie wspomnieć. Największe w okolicy centrum nauki, bogate w wystawy stałe oraz czasowe. To wielka strefa eksperymentowania, przygoda z teatrem napięć, wciągający świat magnetyzmu i wiele innych stref tematycznych. Choć ja znalazłam w Polsce już kilka innych tego rodzaju miejsc, które polubiłam bezgranicznie to uważam, że do CNK każdy powinien zajrzeć choć raz. Kilka informacji praktycznych znajdziesz we wpisie na mapę CENTRUM NAUKI KOPERNIK – atrakcja dla dzieci w Warszawie. 

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK (dla rodziny 2+2) – 104 PLN – 110 PLN.  Zdjęcie pochodzi od Centrum Nauki Kopernik (autor: R. Kowalewski).

NIEWIDZIALNA WYSTAWA

Niewidzialna wystawa Warszawa_rodzinnykompas.pl

Niezwykłe miejsce, które sprawia, że po wyjściu z wystawy patrzy się na świat zupełnie inaczej. Tutaj przedstawiony jest świat osób niewidomych w niezwykle ciekawy i namacalny sposób. Wizyta na wystawie pozwala doświadczyć, czegoś, czego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić – życia w ciemnościach. Można się na nią wybrać z dziećmi powyżej 8 roku życia. Jeśli to dla Ciebie ciekawe możesz przeczytać nieco więcej w mojej relacji z wizyty w tym miejscu: NIEWIDZIALNA WYSTAWA.

Więcej informacji, w tym adres, stronę www oraz telefon znajdziesz we wpisie na mapę: NIEWIDZIALNA WYSTAWA.

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ NA NIEWIDZIALNĄ WYSTAWĘ (dla rodziny 2+2) – 116 PLN – 130 PLN

PARKI TRAMPOLIN

Nie będę opisywała jednego, bo… właściwie każdy jest  na swój sposób fajny, a moim celem dzisiaj jest bardziej przypomnienie Ci o istnieniu tego rodzaju rozrywki. Żeby jednak podpowiedzieć Ci cokolwiek mogę dodać, że najwięcej pozytywnych opinii zebrałam od rodziców o Hangarze (na zdjęciu) i AIRO (mam czekającą relację zdjęciową z tego miejsca od Kasi – Ambasadorki Rodzinnego Kompasu).  Ważne jest jednak to, że parki trampolin pozwalają się wyskakać, zapomnieć o stresach roku szkolnego, nazbierać endorfin i poprawić kondycję. Bawić się mogą całe rodziny lub same dzieci.

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO PARKU TRAMPOLIN (dla rodziny 2+2) – 110 PLN – 150 PLN (choć cena zależy od wieku dzieci, dla maluchów od 4 do 7 roku życia wymagana jest obecność opiekuna więc wtedy koszt jest niższy, bo opiekun wchodzi na jednym bilecie z dzieckiem).

DOM ZAGADEK

To opcja dla osób szukających wrażeń, kochających działanie, zagadki. Dom zagadek to miejsce zapraszające do zabawy w sześciu escape roomach, których wystrój i poziom dostosowane są do zabawy dla dzieci od mniej więcej 8 roku życia. Możecie wybrać się tam całą rodziną i ze swojego doświadczenia stwierdzam, że raczej nikt nie będzie się nudził. Możecie też wykupić. wejście dla dziecka i jego przyjaciół (jednocześnie może grać aż 8 osób).  Więcej o pokojach, jakie są do wyboru można poczytać we wpisie na mapę DOM ZAGADEK. Jeśli natomiast zastanawiasz się, czy pokoje zagadek są dla dzieci to pisałam niedawno o tym nieco więcej. Myślę, że to dość ważny tekst więc zachęcam Cię do poczytania: CZY POKOJE ZAGADEK SĄ DLA DZIECI?

BUDŻET POTRZEBNY NA WYCIECZKĘ DO DOMU ZAGADEK (dla rodziny 2+2 jest taki sam jak dla dwóch rodzin, bo jednocześnie może bawić się 8 osób) – 140 PLN – 180 PLN

DODATKOWE ATRAKCJE DLA DZIECI W WARSZAWIE – ŚWIAT CIEKAWOSTEK

W stolicy można wymieniać i wymieniać atrakcje. Ja tutaj wspomnę tylko jeszcze o kilku, które ze względu na bardzo specyficzną tematykę mogą zainteresować kogoś z Waszej rodziny, a przy okazji mogą być ciekawe też dla dzieci. O każdej z nich przeczytasz więcej klikając w nazwę lub na zdjęcie (linki przenoszą do naszych relacji z wizyt)

MUZEUM ŻYCIA PRL

Miejsce, w którym można pokazać dziecku jak wyglądały wnętrza, gdy my byliśmy dziećmi. Tutaj też jest okazja, by zagrać z pociechą w grę planszową sprzed lat.

 

MUZEUM POLSKIEGO ŚWIATA

Coś dla pasjonatów motoryzacji. Choć nie jest to miejsce interaktywne, to przewodnicy są ludźmi z pasją.

MUZEUM NEONÓW

Niektóre dzieci lubią takie perełki. Muzeum nie jest duże, ale opowiada o takiej formie reklamy, jakiej jest coraz mniej na naszych ulicach, choć…jeszcze można w niektórych miejscach neony znaleźć.

MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK

To miejsce jest nieoczywiste. Zaskakuje właściwie od samego wejścia. Choć nie ma tu możliwości zabawy lalkami to prezentowana kolekcja domków jest niezwykła. I uwaga – to wcale nie są ociekające lukrem i różem domy, a raczej prawdziwe wille, sklepy, szkoły w miniaturze. Choć są w gablotach to ich oglądanie niektórym przynosi wiele radości.

MUZEUM FLIPPERÓW

Nietuzinkowe miejsce pełne gier w starym wydaniu. Można tu spędzić wiele ciekawych chwil, a co ciekawe, dozwolone jest wyjście na obiad i powrót na tym samym bilecie.

 

 

KLASYCZNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE MAJĄCE JEDNAK AKCENT DLA DZIECI

I teraz mam dylemat, czy w tym miejscu zakończyć to zestawienie, czy opowiedzieć Ci o czymś jeszcze… Bo widzisz…Warszawa to przecież też bardziej klasyczne, ważne historycznie i też bardzo atrakcyjne miejsca, takie jak: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Królewski Ogród Światła i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum NarodoweFilharmonia Narodowa, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich, Muzeum Geologiczne, Muzeum Etnograficzne, Fotoplastikon, Pałac Kultury i Nauki z Tarasem Widokowym, Stadion Narodowy (i obecnie, przy okazji Zimowy Narodowy).  Wspominam o nich krócej, bo wiem, że nie każde dziecko i nie każdy rodzic czytając ten artykuł szuka akurat takich atrakcji turystycznych.

Chcesz poznać więcej atrakcji dla dzieci w Warszawie lub nawet w całej Polsce?

To proste – korzystaj z MAPY lub z WYSZUKIWARKI. 

 

Znajdź na blogu: