Muzeum Polskiego Fiata

Miejsce ciekawe dla dzieci i dorosłych.

O Muzeum Polskiego Fiata

27 września 2019 roku warszawska mapa muzeów została wzbogacona o „Muzeum Polskiego Fiata”. Zostało ono stworzone przez miłośników polskiej motoryzacji dla fanów sportów samochodowych oraz motorowych, jak również dla kolekcjonerów pamiątek czasów PRL-u. Bez problemu znajdziesz tutaj perełki świata polskiej i włoskiej motoryzacji. Wiele samochód ma niewielki przebieg, ale są też tutaj egzemplarze, które zjechały z taśmy produkcyjnej prosto do ekspozycji muzealnej.

Ekspozycja nie pozwala na wchodzenia do wnętrz aut. Samochody można oglądać jedynie z zewnątrz.

CHCESZ LEPIEJ POZNAĆ TO MIEJSCE?

Zobacz relację wypełnioną zdjęciami z wycieczki: Muzeum Polskiego Fiata. 

Warto wiedzieć

Muzeum Polskiego Fiata klienci indywidualni mogą zwiedzać w weekendy, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub przez Facebooka (sobota/niedziela od 11:00-18:00). Zwiedzanie zawsze zaczyna się o pełnej godzinie. Grupy zorganizowane mogą odwiedzić to miejsce po wcześniejszym umówieniu od poniedziałku do piątku.

Cena biletu za osobę dorosłą wynosi 25zł. Cena biletu ulgowego to koszt 15zł. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do ukończenia 10 roku życia. Niestety Muzeum nie posiada zniżki dla dzieci poniżej trzeciego roku życia, więc za malucha płacicie bilet ulgowy. Bilety nie należą do najtańszych, jednakże wizyta wewnątrz muzeum w pełni rekompensuje ich cenę. Muzeum zwiedzamy wraz z przewodnikiem, który opowiada pełną historię każdego z samochodu. Czas jaki powinniśmy przewidzieć na zwiedzenie ekspozycji to godzina zegarowa.

Muzeum zlokalizowane jest na warszawskim Bemowie w siedzibie Automobilklubu Polski. Przed Muzeum znajduje się duży dogodny parking, gdzie z pewnością bez problemu znajdziecie miejsce do zaparkowania swojego samochodu. Dodatkowo spokojnie dojedziecie tutaj komunikacją miejską zarówno autobusem jak i tramwajem.

Wpis i zdjęcia przygotowała Joanna Zagórska – ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powstańców Śląskich 127
Warszawa 01-355 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)