Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci – Rodzinny Kompas

Zastanawiasz się, co robić z dzieckiem, albo gdzie pojechać na rodzinną wycieczkę?

Z pomocą przyjdzie Ci wyszukiwarka atrakcji dla dzieci Rodzinnego Kompasu. Stworzyłam ją, by znalezienie miejsc, wartych odwiedzenia było możliwe po kilku kliknięciach zamiast godzin spędzonych na przeszukiwaniu internetu.

GDZIE ZNAJDZIESZ WYSZUKIWARKĘ?

Wystarczy, że wejdziesz na Rodzinny Kompas: www.rodzinnykompas.pl. Na stronie głównej od razu wyświetli Ci się wyszukiwarka. Nie sposób ją przegapić, bo to największy element i główna funkcjonalność tej strony.

Na komputerze wyświetla się mniej więcej tak:

Na komórce ten widok ma nieco inny układ:

CO DAJE WYSZUKIWARKA ATRAKCJI DLA DZIECI?

Korzystanie z tego narzędzia umożliwia Ci szybkie znalezienie miejsc przyjaznych rodzinom:

  • wg przypisanej im kategorii, np. parki rozrywki, sale zabaw, teatry, muzea itp. (Czego szukasz?) – nie ma więc problemu być sprawdził/a, gdzie są najlepsze parki wodne w Polsce, lub gdzie masz najbliższy park rozrywki czy inne atrakcje dla dzieci,
  • wg miejscowości, w której są zlokalizowane (Gdzie?) – możesz więc śmiało szukać atrakcji dla dzieci w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, czy innych miejscowościach.
  • po nazwie miejsca (lub wpisz nazwę miejsca) – możesz więc wpisać nazwę, czegoś, o czym gdzieś słyszałaś/eś i sprawdzić, gdzie jest to miejsce oraz jakie atrakcje czekają tam na Ciebie i Twoje dziecko.

Wszystkie te opcje sprawdzają się codziennie, gdy chcesz gdzieś wyjść z dzieckiem po pracy, czy w weekend. Są też niezastąpione, gdy planujesz ferie czy wakacje z dzieckiem. Przyznaję, że sama na naszych wycieczkach testuję tę mapę nieustannie, bo przy blisko 500 atrakcjach nie pamiętam już adresów i wszystkich zalet każdego z miejsc.

WYNIKI WYSZUKIWANIA

Wystarczy, że wciśniesz wyszukaj, by uzyskać interesujące Cię podpowiedzi. Tylko uwaga. WYnik wyszukiwania inaczej wyświetla się na komputerze, a inaczej na komórce. Tak więc otrzymasz:

  • listę szukanych atrakcji oraz mapę z zaznaczonymi punktami (na komputerze),
  • listę szukanych atrakcji (na komórce), którą możesz przełączyć na widok mapy ze znalezionymi punktami klikając w ikonkę mapy w prawym, górnym rogu.

Kategorie atrakcji dla dzieci

Na mapie Rodzinnego Kompasu jest wiele kategorii atrakcji dla dzieci. Wśród nich znajdziesz te wymienione poniżej.

Jak widzisz większości* kategorii przypisane są ikonki, dzięki którym szukając atrakcji dla dzieci na mapie łatwiej możesz zorientować się, co w danym miejscu jest zlokalizowane, bez konieczności czytania opisów.

W Wyszukiwarce, przy nazwach kategorii wyświetlają Ci się liczby. Mówią one ile takich obiektów jest obecnie wpisanych na mapę. Podobnie przy nazwach miejscowości pojawia się informacja z liczbą wpisanych na ten moment atrakcji dla dzieci. I tak na przykład przy Warszawie wyświetla się dzisiaj 188 (choć ta liczba może się już zmienić do momentu, w których będziesz czytać ten artykuł).

*Świeżo utworzone kategorie jeszcze nie mają ikonek, bo dopiero testuję nazwy tych grup atrakcji sprawdzając, czy rodzice dobrze rozumieją, co się pod nimi kryje.

DROBNA UWAGA

Jeśli w jednym polu wyszukiwarki wybierzesz kategorię atrakcji, w drugim masz już do wyboru tylko te miejscowości, w których ten rodzaj atrakcji jest wpisany na mapę. Może się zdarzyć tak, że jeszcze w tym miejscu do takiej atrakcji nie dotarłam. Staram się jednak uzupełniać mapę w miarę swoich sił i możliwości jak najszybciej. Chętnie też słucham podpowiedzi rodziców, bo nikt nie wie lepiej niż my, gdzie i co jest warte uwagi naszej i naszych dzieci. Jeśli więc znasz miejsce, którego nie ma na mapie, a uważasz, że powinno tam się znaleźć napisz mi o tym: rodzinnykompas@gmail.com

PODSUMOWUJĄC

Dzięki Wyszukiwarce atrakcji dla dzieci możesz szybko znaleźć ciekawe dla Twojej rodziny miejsca w okolicy, w której przebywasz lub do której zamierzasz jechać. Jeśli jesteś w trasie i zastanawiasz się, gdzie się zatrzymać na odpoczynek, polecam Ci przeglądanie wyników w widoku mapy, podobnie jeśli szukasz np. w okolicy swojego hotelu, a nie znasz nazwy okolicznych miejscowości.

KOLEJNE PRZEWODNIKI PO RODZINNYM KOMPASIE

Wkrótce pojawi się też tekst o tym, jak szukać na samej mapie. Jeśli chcesz być na bieżąco obserwuj mnie na FB oraz na IG – będziesz mieć pewność, że nic Ci nie umknie.

 

Znajdź na blogu: