Taras widokowy PKiN

Miejsce z pięknym widokiem na Warszawę.

O Tarasie widokowym w pałacu kultury i nauki

Taras widokowy usytuowany na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) jest jedną z najpopularniejszych atrakcji stolicy. Na wysokość 114 metrów chętnych wwożą dwie super szybkie windy. Wjazd trwa zaledwie 30 sekund. Będąc w windzie czuje się zmianę ciśnienia w uszach ze względu na zmianę wysokości. W windzie na krzesełku siedzi pani, która za każdym razem (choć robi to wiele razy dziennie) mówi „dzień dobry” i wciska guzik na górę lub na dół. Z tarasu rozpościera się wspaniały widok na panoramę Warszawy z różnych stron. Najciekawszy widok jest na wieżowce nocą. Oglądanie odbywa się przez kraty, przez które wszystko doskonale widać. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wjazd na taras ma sens wyłącznie w dobrą pogodę. 

Na górze działa kameralna kawiarnia. Jest też sklep z pamiątkami. Wszędzie na tarasie rozstawione są leżaki, na których można odpocząć lub spędzić trochę czasu na rozmowie z dzieckiem czy partnerem.

W tym miejscu możesz również zrobić sobie nietypowe, całkowicie bezpieczne zdjęcie na belce (za dodatkową opłatą).

Pamiętaj, aby zabrać coś ciepłego, bo nawet w upalne dni na górze może mocno wiać.

WARTO WIEDZIEĆ

Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji.

Bilety można kupić na 7 dni przed planowanym wjazdem w kasach lub online.

Taras widokowy PKiN czynny jest cały rok (w sezonie są kolejki do kas).

Pałac Kultury i Nauki znajduje się w ścisłym centrum Warszawy. Dookoła obowiązuje strefa płatnego parkowania. Pod samym PKiN znajdują się płatne parkingi, zawsze warto jednak zarezerwować chwilę na znalezienie miejsca, w którym chcemy zostawić auto.

Wpis i zdjęcia przygotowała Katarzyna Michałowska – ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

W Pałacu Kultury i Nauki znajduje się też Muzeum Domków dla Lalek i od czasu do czasu pojawia się też Galerii Figur Stalowych. Oba te miejsca są warte odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

plac Defilad 1
Warszawa 00-901 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)