Cosmos Muzeum

Miejsce ciekawe dla całej rodziny.

O COSMOS MUZEUM

Interaktywne, a zarazem fascynujące i nieprzewidywalne muzeum zlokalizowane w Warszawie. W środku znajdziecie ponad 50 eksponatów, które rozbudzą ciekawość i pozwolą zagłębić się w świat wyobraźni i iluzji, a przy okazji umożliwią zrobienie sobie fascynujących zdjęć.  Tutaj nic nie jest takie, jak by się mogło wydawać. Z zewnątrz niepozorne, ale w środku dzieje się magia.

Tutaj czeka na Ciebie m.in. labirynt luster, sztuczka ze znikającym człowiekiem siedzącym na krześle czy też inne iluzje jak np. fruwające w powietrzu kulki czy wypukła/wklęsła twarz Einsteina.
Koniecznie zabierz ze sobą telefon i selfie-sticka, bo to muzeum jest rajem dla fanów selfie. Czekają na Ciebie: klatka schodowa pełna diodowych lampek zmieniająca definicję nieskończoności czy korytarz wypełniony wiszącymi makaronami, gdzie dostaniesz oczopląsu to tylko niektóre z wyzwań zmysłowych w tym intrygującym muzeum, które warto fotografować.

RELACJA Z WIZYTY W MUZEUM Z DZIECKIEM

Zobacz relację z wizyty w Cosmos Muzeum, a zobaczysz, jak fajne zdjęcia można tam sobie zrobić.

WARTO WIEDZIEĆ

Muzeum znajduje się w ścisłym centrum stolicy więc nie znajdziesz tu parkingu. Lepiej zarezerwuj chwilę na znalezienie wolnego miejsca na auto.
Najlepiej wybrać się w tygodniu, w weekendy są tłumy i kolejki zwłaszcza do najciekawszych atrakcji (trzeba stać nawet po ok. 15-20 minut).

W dedykowanej strefie Centrum Nauki Kopernik, czy w Muzeum Iluzji przy ul. Rynek w Warszawie czy innych tego typu miejscach rozsianych po Polsce możesz zobaczyć niby to samo, ale jednak nie do końca to samo. Jedno jest pewne w każdym z tych miejsc znajdziesz obrazy przedstawiające złudzenia, wprowadzające nasz mózg w błąd.

Wpis oraz zdjęcia przygotowała Katarzyna Michałowska – ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

1 review

  1. Miejsce pełne iluzji

    Jeśli chcesz poczuć odrobinę magii, odwiedź to miejsce.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łucka 15
Warszawa 00-842 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)