Muzeum Narodowe – rodzinne zwiedzanie

Muzeum proponuje program rodzinnego zwiedzania oraz warsztaty.

O MUZEUM

Zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności, i obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo.

RODZINNE ZWIEDZANIE

W Muzeum Narodowym można zarezerwować sobie przygodę na jednym z trzech szlaków:

„Muzeum pod lupą” – Na tym szlaku na rozwiązanie czeka wiele zagadek. Nie wystarczą do tego tylko dobry wzrok i słuch. Przydadzą się także lupy i mapy.

Muzealne archiwum X  – na tym szlaku podczas wycieczki po galeriach zamienicie się w detektywów. Przeprowadzicie prawdziwe śledztwo, tropiąc tajemnice dzieł sztuki… Dowiecie się, jakie były losy Pomarańczarki, odkryjecie odciski palców malarzy i sprawdzicie, czy obrazy są jak kanapki. A na zakończenie wyniki swojego śledztwa dołączycie do muzealnego archiwum X.

„Od Canaletta do Sasnala” Umawiając się na spotkanie na tym szlaku, należy podać nazwiska czterech artystów, których twórczość będzie motywem przewodnim zwiedzania. Lista artystów do wyboru: Marceli Bacciarelli, Bernardo Belotto (Canaletto), Anna Bilińska–Bohdanowiczowa, Olga Boznańska, Józef Chełmoński, Wojciech Fangor, Aleksander Gierymski, Maksymilkan Gierymski, Tadeusz Kantor, Jacek Malczewski, Jan Matejko, Piotr Michałowski, Wilhelm Sasnal, Henryk Siemiradzki, Witold Wojtkiewicz, Stanisław Wyspiański, Marcin Zaleski, artyści lat 1914–1939, artyści po 1939 roku.
Jeśli Wasza rodzina chciałaby dowiedzieć się więcej o malarzu, którego prace znajdują się w Muzeum i który nie został wymieniony na powyższej liście, można również podać jego nazwisko.

WARTO WIEDZIEĆ

Rodzinne zwiedzanie należy zaplanować z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Może w nim brać udział do 10 osób. Trwa ono ok. 70 min. Koszt takiej przyjemności to 100 zł plus bilety wstępu do Muzeum (dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie).

Muzeum oferuje również szeroki wachlarz warsztatów dla rodzin i dzieci, a w tym: cykliczne spotkania dla dziadków z wnukami, spotkania dla rodziców na urlopach macierzyńskich, zajęcia dla dwulatków, trzylatków, czterolatków, program dla rodzin. Można się z nimi zapoznać TUTAJ.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aleje Jerozolimskie 3
Warszawa mazowieckie PL
Get directions
Poniedziałki: nieczynne Wtorki–Środy: 10.00–18.00 Czwartki: 10.00–21.00 Piątki-Niedziele: 10.00–18.00
  • Możesz tutaj zorganizować dziecku urodziny