Muzeum Powstania Warszawskiego – Sala Małego Powstańca

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM

„Sala Małego Powstańca jest miejscem, w którym najmłodsi mogą stawiać swe pierwsze kroki w poznawaniu historii. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej dziecku atmosferze i otoczeniu, wśród zabawek, gier, łamigłówek nawiązujących do wydarzeń z czasów wojny oraz stylizowanych lub reprodukowanych przedmiotów z okresu międzywojennego. Odwiedzające Muzeum dzieci mają także okazję wzbogacić to miejsce o własne prace. Większość zabawek, modeli i gier planszowych wykorzystywanych w Sali Małego Powstańca jest dostępna w sklepiku naszego Muzeum.

Wśród licznych atrakcji, jakie przygotowano tu dla naszych najmłodszych zwiedzających znajdują się m. in.:

  • repliki zabawek z epoki – dziecko może wziąć do ręki każdą rzecz dostępną w Sali i pobawić się nią
  • zainscenizowane „kąciki”: harcerska poczta polowa i szpital polowy – dzieci mogą w nich napisać i opieczętować list lub spróbować pomóc „rannemu” koledze
  • replika powstańczego teatrzyku kukiełkowego – w Sali organizowane są przedstawienia i warsztaty teatralne dla najmłodszych
  • modele samolotów wspomagających Powstańców zrzutami oraz powstańczych pojazdów pancernych – można je dokładnie obejrzeć
  • reprinty przedwojennych książek dla dzieci – można je poczytać wygodnie siedząc na poduszkach za barykadą
  • gry planszowe i puzzle poświęcone Powstaniu Warszawskiemu
  • filmy i muzyka przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach
  • w każdy weekend w Sali Małego Powstańca w samo południe organizowane są zajęcia wprowadzające do zwiedzania Muzeum lub warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne tematycznie związane z okresem międzywojennym oraz okupacją i Powstaniem”

WARTO WIEDZIEĆ

Rodzice mogą zostawić dzieci w Sali Małego Powstańca pod okiem opiekunów. Sami w tym czasie mogą zwiedzać główną część Muzeum.

„Zwiedzanie Sali Małego Powstańca. Ze względu na prowadzenie zajęć dydaktycznych dla grup zorganizowanych Sala jest udostępniana dla zwiedzających w roku szkolnym po godzinie 15.00, a podczas ferii zimowych i letnich po godzinie 14.00. W soboty i niedziele odbywają się często zajęcia i warsztaty dla rodzin, podczas których Sala może być zamknięta. Grafik zajęć weekendowych w danym miesiącu można znaleźć na stronie Muzeum.”

W Muzeum organizowane są również warsztaty tematyczne. Ich aktualną listę można przeglądać TUTAJ. 

Źródło informacji: http://www.1944.pl/artykul/dzieci-i-mlodziez,4510.html

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grzybowska 79
Warszawa mazowieckie PL
Get directions
Godziny otwarcia Muzeum: Pon., śr., pt.: 08.00-18.00 Czw.: 08.00-20.00 Sob., niedz.: 10.00-18.00 Wt.: nieczynne Sala Małego Powstańca udostępniana osobom indywidualnym jest po godzinie 15:00 oraz przez całe weekendy.