Niewidzialna wystawa

Miejsce wyjątkowe zarówno dla dzieci (powyżej 8 roku) jak i dla dorosłych.

O NIEWIDZIALNEJ WYSTAWIE

“Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi… Wytęż zmysły! Zaufaj nam w ciemno!
Na wystawie nasi Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzą Cię w podróż, która zmieni Twoje życie.
Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?
Niewidzialna Wystawa w Budapeszcie działa od 2007 roku i od tamtej pory odwiedziło ją kilkaset tysięcy osób. Licząc na podobny sukces, w 2011 roku otwarta została w Pradze jej czeska siostra Neviditelná Vystava, która stała się najpopularniejszym programem turystycznym Pragi.
Na wystawie nasi goście pozyskują informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. W ten sposób mogą w nowej sytuacji, przy braku wzroku, poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mają okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Świat zapachów i dźwięków na wystawie kreuje nasz oficjalny Partner – Mood Media. Firma ta jest wiodącym dostawcą rozwiązań marketingu sensorycznego dla biznesu, posiadająca bogate doświadczenie i szeroką bazę specjalistów.
Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedzisz specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Pokażemy Ci różne miejsca z życia wzięte. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwoli Ci zapomnieć, że jesteś na wystawie… Doświadczysz jak poruszać  się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko…
Widziałeś już mówiący zegarek? Maszynę do pisania brajlem? Czy wiesz czym jest tyflografika? Pokażemy Ci przedmioty i narzędzia, których niewidomi  używają na co dzień.
Pozwól, że pokażemy Ci, jak zmienia się świat wokół Ciebie i jak sam się zmieniasz!”
Źródło: http://niewidzialna.pl/

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z WYSTAWY

Znajdziesz ją TUTAJ. 

 WARTO WIEDZIEĆ O NIEWIDZIALNEJ WYSTAWIE

Na wystawę dobrze jest przybyć 15 minut przed czasem by mieć czas na odebranie biletu oraz na wysłuchanie wszystkich potrzebnych informacji organizacyjnych.
Na wizytę na Niewidzialnej wystawie dobrze mieć zarezerwowane nieco powyżej godziny! Około 15  minut w części widzialnej i około 60 minut na niewidzialną wycieczkę. Czas zwiedzania może zależeć od wieku i liczebności grupy.
Dobrze jest założyć wygodne buty, by w nietypowych dla siebie okolicznościach poruszać się choć odrobinę komfortowo.
Program przeznaczony również dla dzieci od 8 roku życia!
Niewidzialna wystawa mieści się w budynku Millenium Plaza.

2 reviews

  1. robi wrażenie

    Niesamowite wrażenia. Za każdym razem można odkrywac nowe rzeczy. Bardzo ciekawe doświadczenie.

  2. Człowiek pokornieje w tym miejscu.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aleje Jerozolimskie 123A
Warszawa mazowieckie PL
Get directions
Pn.-Pt. 10-20 (Ostatnia grupa wchodzi o 19.00) Sob., Nd. 10-20 (Ostatnia grupa wchodzi o 19.00)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)