Muzeum życia PRL

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM

Pomysł na stworzenie takiego miejsca powstał w 2009 r. Początkowo na warszawskiej Pradze, a obecnie w samym centrum stolicy. Muzeum przenosi nas w czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (PRL). Poznajemy w nim historię epoki PRL, ale przede wszystkim mamy okazję dowiedzieć się jak wyglądało wówczas życie codzienne jej mieszkańców.

Tu można spojrzeć na przedmioty codziennego użytku, towary spożywcze, zerknąć do gabinetu zakładowego sekretarza, poczytać ówczesną prasę (m.in.: Trybunę Ludu czy Życie Warszawy), wejść do typowego mieszkania z lat 70-tych oraz napić się kawy „plujki” serwowanej z kawiarnianego ekspresu z tamtych lat.

Muzeum umiejscowione jest przy samym Placu Konstytucji (wejście zaraz za KFC), więc jest doskonały dojazd – kilka kroków od metra „Politechnika” lub jeden przystanek tramwajem od metra „Centrum”. Poza tym jest kilka linii autobusowych i tramwajowych, którymi dojedziecie do muzeum. Samochód lepiej zostawić w domu, gdyż w pobliżu muzeum nie znajdziecie miejsca do zaparkowania.

WARTO WIEDZIEĆ:

Za dodatkową opłatą można skorzystać z audio przewodnika.
Brak udogodnieniń dla niepełnosprawnych na wózku.
Wszystkiego można dotknąć, a nawet usiąść, podnieść słuchawkę telefonu czy wejść do budki telefonicznej.
Tylko na nielicznych przedmiotach znajduje się oznakowanie, aby nie dotykać rekwizytów.

FOTORELACJA

Zobacz jak obecnie wygląda Muzeum i dowiedz się, co w nim zobaczysz czytając relację z wizyty z dziećmi w tym miejscu: Muzeum Życia w PRL. 

Zobacz relację Rodzinnego Kompasu z Muzeum, gdy jeszcze było pod nazwą Muzeum PRL w starej lokalizacji: TUTAJ.  Obejrzyj też krótki materiał, który pokazuje, jakie skarby zgromadzono w Muzeum w poprzedniej lokalizacji, a byś może wzbudzi on Twój apetyt na wizytę w nowym miejscu :-).

WARTO WIEDZIEĆ

Wejście do Muzeum znajduje się zaraz za KFC.

Na miejscu, za dodatkową opłatą, można skorzystać z przewodnika audio.

Wybierając się do Muzeum autem warto pamiętać, że przed Muzeum nie ma parkingu, a znalezienie wolnego miejsca w okolicy może zająć chwilę czasu.

Na miejscu można kupić pamiątki z czasów PRL (np. kubki, samochodziki dla dzieci).


Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Piękna 28/34
Warszawa 00-550 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)