Pokaż dziecku swoje dzieciństwo w Muzeum Czar PRL

Przyszła jesień, a wraz z nią nowe pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem w mieście. Dzisiaj zapraszam Cię do czasów Twojego dzieciństwa. Rozsiądź się wygodnie, bo zamierzam, na kilka chwil, wirtualnie zabrać Cię do miejsca, w którym przypomnisz sobie kilka szczegółów z minionych lat.

MUZEUM  CZAR PRL

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 1

Niewielkie  Muzeum zlokalizowane w starej kamienicy na warszawskiej Pradze. Choć nie jest duże to zgromadzono w nim wiele cennych skarbów z naszego dzieciństwa. Każdy odnajdzie tu jakieś akcesoria, które były niezbędnym wyposażeniem chaty dziadków, domu rodzinnego lub mieszkania ulubionej cioci. Eksponatami nie można się tutaj bawić, ale można na przykład zabrać ze sobą album ze zdjęciami z dzieciństwa, usiąść przy jednym z kilku stolików, zamówić oranżadę i opowiedzieć dziecku o swoim dzieciństwie. Można zabawić się w detektywów i próbować zlokalizować w Muzeum te rzeczy, które pojawiają się na zdjęciach. Dobra zabawa niemal gwarantowana a i sentymentalnych myśli w Twojej głowie raczej nie zabraknie.  Zobacz ile tam zgromadzono skarbów 🙂 Odnajdziesz wśród nich przedmioty z rodzinnych zdjęć?

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 2

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 3

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 4

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 5

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 6

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 7

Ciekawa jestem reakcji Twojego dziecka, gdy pokażesz mu sprzęty do odtwarzania muzyki, budziki, maszyny do pisania i aparaty fotograficzne, które dawniej były hitami elektroniki i marzeniami, o których śniło się po nocach.

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 8

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 9

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 10

W Muzeum możesz wreszcie zaprezentować potomstwu zabawki, które za Twoich czasów sprawiały, że małe serduszka biły radośnie i szybko. Wspólnie odnajdziecie tu także łakocie, których opakowania znacząco zmieniły się przez lata.

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 11

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 12

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 13

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 14

Głodni wrażeń w Muzeum Czar PRL mogą nawet pograć w całkiem ciekawe gry planszowe 🙂

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 15

Jeśli tylko masz chwilę to wybierz się na spacer z dzieckiem, z rodzinnym albumem pod pachą. Nie potrzebujesz wielkiego budżetu (bielet kosztuje dosłownie kilka złotych) ani wolnego dnia, bo zwiedzanie tego uroczego Muzeum nie zajmuje wiele czasu.Ze względów sentymentalnych warto tu zajrzeć 🙂

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 16

Muzeum PRL - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 17

Muzeum nie ma ograniczeń wiekowych i dla własnej przyjemności możesz tu wejść z maluchem w każdym wieku. Moim zdaniem to miejsce warto odwiedzić z dzieciaczkami 4+ przy założeniu, że zaangażuje się je w oglądanie wystawy poprzez poszukiwania akcesoriów ze zdjęć, wspólną grę w dostępne gry planszowe, smakowanie tutejszej oranżady. Młodsze dzieci mogą denerwować się nie mogąc testować eksponatów własnymi metodami :-).

ZOBACZ FILM Z NASZEJ WIZYTY

GDZIE ZNAJDZIESZ MUZEUM?

Wszystkie dane teleadresowe, stronę www oraz mapkę z dojazdem znajdziesz jak zwykle na mapie TUTAJ.

PS. Oczywiście tytuł jest dość przewrotny, bo pokazanie, jak fajne dzieciństwo mieliśmy wymagałoby kilku dodatkowych rzeczy. Po wizycie w Muzeum możecie więc na podwórkach poszukać trzepaka… W sklepie z zabawkami możecie dla kontynuacji zabawy kupić gumę do skakania, skakankę albo hulahop.  Przed snem natomiast biegajcie do upadłego pod blokamigrając w gry, do których wymagane są jedynie inne dzieci, wyobraźnia i patyk ;-).

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Szukasz innych miejsc wartych odwiedzenia w Warszawie? Skorzystaj z WYSZUKIWARKI i chwytaj chwile spędzane z dzieckiem. Zbieraj wspomnienia, nie rzeczy, bo te i tak kiedyś wylądują w muzeum 😉

Znasz kogoś, z kim chętnie byś powspominała/powspominał czasy PRL? Polub i udostępnij artykuł. Wam będzie wesoło a mi miło.

 

Znajdź na blogu: