Uwielbiam lato. Jednak co roku z ekscytacją wypatruję również bogatej palety barw, którą niesie ze sobą jesień. We wrześniu złoto, czerwień i brąz przenikają się jeszcze z zielenią drzew i błękitem nieba. Oblegane parki z dnia na dzień stają się bardziej kameralne, a bilety do ciekawych miejsc tanieją przeciętnie o 20%. To idealna pora na wycieczki, zwłaszcza te z naturą w tle lub nawet w roli głównej. Dzisiaj, z okazji rozpoczynającej się jesieni przedstawiam Ci propozycję wycieczki, która jest prawdziwą ucztą dla zmysłów dzieci i dorosłych. To wyprawa bajecznie kolorowa, pachnąca różami, motylimi krzewami, szumiąca wodospadami, a przede wszystkim inspirująca do poznawania otaczającego nas świata i radosna.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 1

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 2

O OGRODACH DLA ZMYSŁÓW

Magiczne Ogrody, bo to o nich właśnie mowa, to park tematyczny łączący nietuzinkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi z piękną, bujną roślinnością. Co za tym idzie mieszkają tu wróżki, czarodziej, krasnoludy i bulwiaki, ale również motyle, osy i bąki. Słychać tu muzykę z głośników, czy kransoludzkich bębnów, ale też śpiew ptaków, szum potoków i wodospadów. Można tu dreptać po trawie, ale też przemieszczać się pod ziemią i spacerować niemal w chmurach. Ta równowaga sprawia, że w Magicznych Ogrodach chce się nie tylko być, ale też całą rodziną przemierzać ten baśniowy świat i jego krainy.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 3

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 4

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 5

Atrakcje czekające na gości w Magicznych Ogrodach są absolutnie nietuzinkowe i zaskakujące. Nie tylko dzieci, ale też rodzice i dziadkowie ciekawi są, co ma do powiedzenia witający gości skrzat. Wszyscy, bez względu na wiek wsłuchują się w pomrukiwanie tutejszych drzew i patrzą im głęboko w oczy, gdy te je otwierają.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 6

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 7

Po przekroczeniu granic Krasnoludzkiego Grodu trzy pokolenia równocześnie potrafią złapać się za głowę z wrażenia :-). W Magicznych Ogrodach okazuje się, że tata ma mnóstwo zgromadzonych sił, by własnymi mięśniami napędzić karuzelę, dziadek potrafi doskonale strzelać do celu, babcia uwielbia się huśtać na huśtawce, mama chętnie zjedzie w zawrotnym tempie z kransoludzkiej zjeżdżalni, a brat jest najlepszy w walce na miecze… Wszyscy mają ekscytację w oczach i negocjują, gdzie pójść najpierw. To doskonała próba rodzinnych sił ;-).

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 8

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 9

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas A

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas B

W tym miejscy nie brakuje też małych ani dużych chętnych do pełnego fizycznych wyzwań spaceru w chmurach. 

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 11

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 12

Nie widziałam też ani jednej rodziny, która przeszłaby obojętnie obok Wodnego Świata, w którym można poleżakować na trawie lub plaży, a także bawić się wodą, błotem i piaskiem. Najmłodsi są też zakochani w Robankach czyli małych, zielonych robaczkach “wylegujących się” na zielonej łące oraz w Smoczym Gnieździe, w którym dzieci chętnie pozują do zdjęć z małymi smokami przytulając je i dosłownie wchodząc im na głowy.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 13

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas C

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas D

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas E

Właściwie zachwytom nie ma końca, bo gdzie się nie przystanie w podróży po baśniowym świecie tam widoki są piękne, a atrakcje zaskakujące. Westchnienia dochodzą z głębin tuneli w korzeniach drzew, okrzyki ekscytacji unoszą się w Mroczysku i Chacie Mordoli, a piski radości niesie wiatr od Marchewkowego Pola pełnego gigantycznych warzyw i królików.

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 16

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 17

Przyznaję, że tutaj chce się być. Chce się na te ogrody patrzeć i chłonąć je wszystkimi zmysłami wraz z atmosferą relaksu i zabawy. Zwłaszcza teraz – jesienią, gdy tłumy są mniejsze, a słońce nie wywołuje zmęczenia można tutaj bardzo przyjemnie odpocząć. Wizyta w Magicznych Ogrodach jest jak rodzinna podróż przez baśniowy świat. Zupełnie, jak byśmy przenieśli się do legendy o powstaniu tego miejsca i stali się jego częścią. Tę wizytę można potem długo wspólnie wspominać. Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 18

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 19

Magiczne Ogrody - atrakcje dla dzieci - park rozrywki - Rodzinny Kompas 20

PODSUMOWUJĄC WIzyTĘ W MAGICZNYCH OGRODACH

Do zakończenia sezonu w Magicznych Ogrodach zostały właściwie 3 tygodnie, w czasie których możemy odbyć podróż przez ten niezwykły świat. Kto nie miał okazji doświadczyć jeszcze czegoś podobnego tego serdecznie zachęcam do zabrania rodziny w fascynującą podróż do tego kolorowego świata.

Szczegółowy opis krain, które czekają na Ciebie i Twoją rodzinę w Magicznych Ogrodach oraz mapkę z dojazdem znajdziesz TUTAJ. 

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Skorzystaj z WYSZUKIWARKI i zobacz, jakie atrakcje spodobają się Waszej rodzinie w regionie, w którym szukasz.

Znajdź na blogu: