Jakiś czas temu odkryłam ciekawe miejsce, w którym dzieci mogą projektować i wykonywać własne zabawki oraz akcesoria. Mają do dyspozycji inspirującą, otwartą przestrzeń, doświadczonych instruktorów, „dorosłe” narzędzia do szycia, stolarki, malarstwa i ceramiki oraz ogromną porcję zaufania do swoich pomysłów, jaką dostają na wstępie.  Bo dziecięce pomysły, marzenia i  wyobraźnię, traktuje się tutaj całkiem poważnie. I dzisiaj tak sobie myślę, że właśnie te cechy sprawiają, że to miejsce jest ciekawą propozycją dla dzieci na nadchodzące jesienne popołudnia i weekendy.

Little Master 1 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Wchodząc do pracowni Little Master zaskoczyło mnie wnętrze wykonane w większości z naturalnych materiałów, jeszcze pachnących nowością.  W takiej jasnej, uporządkowanej przestrzeni łatwo się skoncentrować i podejmować wyzwania.

Little Master 2 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 3 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Nie znajdziemy tu przepychu ani plastiku.  Jest za to mnóstwo światła wpadającego przez duże okna, zapach drewna i bogata paleta barw dostępnych narzędzi i materiałów. W oczach rodzin przechadzających się ulicą i zaglądających do pracowni przez okna widać zachwyt. Na szybach, z zewnątrz, poodbijane są małe paluszki, które w zachwycie pokazywały rodzicom przygotowane w pracowni małe arcydzieła.Na twarzach dzieci wchodzących na warsztaty natomiast widać ekscytację i zapał na widok tych wszystkich „dorosłych” narzędzi i ciekawych materiałów, które zaraz będą mogły trzymać w rękach wykonując swoje prace.

Little Master 4 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 5 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 6 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Pracownia działa od niedawna i nieustannie dopasowuje się do potrzeb dzieci. Można przyjść na jednorazowe zajęcia, wykonać indywidualnie wybrany, mniej skomplikowany, ale ciekawy projekt i zabrać go do domu. Tak przygotowywane są na przykład drewniane aparaty fotograficzne z ruchomymi obiektywami, traktory, samochody, statki, pacynki, czy ubranka dla lalek. Można też zaprojektować coś swojego i wraz z instruktorem wykonywać zabawkę nawet przez kilka spotkań.

W weekendy, oprócz regularnych zajęć, pracownia oferuje jednorazowe zajęcia, na których dziecko może uszyć lub zrobić zabawkę z materiału lub drewna. Organizuje też projekty specjalne takie jak: „Stwórz pacynkowy teatrzyk” lub „Uszyj kreację dla swojej lalki”. Od czasu do czasu można wybrać się pracowni na zajęcia z ceramiki i rysunku. Warto polubić fp Little Master na Facebooku, by wiedzieć, jakie tematy pracownia szykuje na zbliżające się weekendy (ja kiedyś już wypatrzyłam szycie kreacji dla lalek dla swojej siostrzenicy, bo jakoś dostępne w sklepach ubranka nie zadowalały nas ani pod kątem kroju ani jakości).

Little Master 7 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 12 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 8 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Dla mnie podczas warsztatów niezwykłe było to, że choć na ziemię sypały się wióry i kurz, a w uszach warczały wiertarki, to na twarzach dzieci obserwowałam przez cały czas koncentrację, radość i determinację. Nikt się tutaj nie dąsa, nie pokazuje zmęczenia i nie rezygnuje mimo, że do szlifowania czy piłowania drewna potrzeba mnóstwa energii,  a przewlekanie igieł i wiązanie słupełków wymaga zapanowania nad niewprawionymi rączkami najmłodszych gości.

Little Master 10 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 11 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

W Little Master cenne jest to, że cały proces tworzenia jest ciekawy i angażujący, a widok ukończonej pracy bardzo satysfakcjonujący. Warto jest więc zaufać dzieciom, ich wyobraźni i umiejętnościom wspieranym przez instruktorów w bezpiecznych warunkach. To otwiera nowe spojrzenie na otaczający świat, który można projektować i wykonywać samemu… Trzeba tylko się przekonać o tym, że się potrafi :-).

Little Master 13 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 14 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 15 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Little Master 16 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

I choć do Little Master przybyłam na zaproszenie (w ramach współpracy) to powiem Wam, że zapisuję sobie adres tego miejsca na przyszłość. Bardzo ciekawa jestem jak będzie się rozwijało i co mi zaoferuje, gdy warsztaty stolarki i szycia będę mogła zaproponować swoim dzieciom.

Zobacz filmik, który udało mi się nakręcić podczas mojej obecności w tym miejscu 🙂

NOWY ROK SZKOLNY W LITTLE MASTER

Dotarły do mnie informacje, że na  nowy rok szkolny  Little Master szykuje sporo ciekawych propozycji i  nowych warsztatów. Zapisy na nie ruszają od września. Ich listę można znaleźć na www.littlemaster.club, na Facebooka lub pytaj u źródła: +48882131068.

Pracownia znajduje się przy ul. Adama Branickiego w Warszawie (Wilanów).

PS. W pracowni organizowane są również oryginalne urodziny dla dzieci (z warsztatami stolarskimi, szycia lub łączonymi). Często pytacie mnie o pomysły na nietuzinkowe przyjęcie więc myślę, że to jest jedna z nowych i niepowtarzalnych możliwości. Po więcej szczegółów skontaktuj się z pracownią (wszystkie dane znajdziesz TUTAJ, bo wybacz ale wolałabym nie pośredniczyć w ustaleniach 😉 Podejrzewam, że tego w grupie rówieśników jeszcze nie było!

Little Master - rodzinnykompas.pl

Little Master 2 - rodzinnykompas.pl

Na koniec tylko dodam,  że zajęcia prowadzone są zarówno w języku polskim, angielskim, jak i rosyjskim – wszystko zależy od potrzeb dzieci więc język niech nie będzie przeszkodą.

 

Znajdź na blogu: