Planetarium Niebo Kopernika

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O PLANETARIUM

Planetarium zaprasza dzieci, które ukończyły 3 lata. Ma dla nich film zatytułowany „Pod jednym niebem” opowiadający o tym, jak Wielki Ptak, którego rodzice (i być może dzieci) znają z Ulicy Sezamkowej wybrał się z kolegami na Księżyc.

Dla nieco starszych (takich, którzy zaczynają chodzić do szkoły) przygotowany jest film „Polaris” o wyjątkowym spotkaniu niedźwiedzia polarnego Władimira i pingwina Jamesa, którzy razem konstruują wspaniały pojazd kosmiczny i lecą w kosmos, aby zrozumieć  pewne zjawisko związaną z Ziemią. A dlaczego ich spotkanie jest takie niezwykłe? A to dlatego, że jak na pewno wiecie, w rzeczywistości niedźwiedź polarny i pingwin, nigdy się nie spotkają, ponieważ mieszkają na dwóch przeciwległych biegunach. No chyba, że zobaczą się w zoo.

„Sekrety kartonowej rakiety” to także film dla dzieci szkolnych. Bohaterowie tego filmu – dwoje dzieci – poznają planety Układu Słonecznego podczas swojej podróży w kosmos na własnoręcznie zbudowanej kartonowej rakiecie.

Najstarszych planetarium zaprasza m.in. na film „Na skrzydłach marzeń”, który powstał w tutejszym studiu graficznym i opowiada o marzeniu człowieka o lataniu. Planetarium jest z tego z tego filmu bardzo dumne ponieważ zdobył wiele nagród na całym świecie.

Dzieci w wieku 5-12 lat  wraz z rodzicami mogą tutaj przyjść na specjalne interaktywne Koncerty dla dzieci, odbywające się raz w miesiącu. Koncerty łączą dziecięcą ciekawość i wrażliwość na muzykę z obserwacjami nieba.

Po wizycie pod kopułą mona zwiedzić też wystawę „Patrz: Ziemia”, która znajduje się na 3 poziomach planetarium i opowiada o obserwacjach Ziemi z kosmosu. Można zrobić sobie zdjęcie w skafandrze astronauty, dotknąć meteorytu czy wyjrzeć przez okno stacji kosmicznej.

WARTO WIEDZIEĆ

Czasami kolejki do Centrum Nauki Kopernik, w którym mieści się planetarium, są duże (dotyczy to szczególnie dni wolnych od pracy, długich weekendów. Warto więc zaplanować odpowiednio więcej czasu, kupić bilet online.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Warszawa mazowieckie PL
Get directions
W poniedziałki planetarium jest nieczynne. Godziny otwarcia są różne w zależności od miesiąca. Warto je sprawdzić na stronie.