Dom Zagadek – escape room w Warszawie

Miejsce ciekawe dla dzieci i dorosłych.

O DOMU ZAGADEK

Dom Zagadek to escape room w Warszawie, który oferuje aż 6 różnych tematycznie pokoi zagadek zaprojektowanych tak, by mogli z nich korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Zabawa w tym miejscu polega na tym, że gracze wchodzą do jednego z przygotowanych pomieszczeń i rozwiązują szereg połączonych ze sobą zagadek, które mają doprowadzić ich do wyjścia z pokoju. Każde pomieszczenie ma inną tematykę łamigłówek, wystrój oraz muzyczne tło. Można tu przenieść się do świata gier Pegazus, Pac-man, odbyć podróż kosmiczną, wylądować na tajemniczej, bezludnej wyspie lub odkryć tajemnicę lasu. Kto lubi niespodzianki może wybrać pokój, który nie ma kategorii ani opisanej historii więc już od samego początku jest zagadką dla graczy…

Bez względu jednak na to, na który pokój padnie wybór gości, rozpoczynając zabawę, gracze zawsze wchodzą do świata pozytywnej rozgrywki, drużynowej współpracy, łamigłówek i kolorów. Nie ma tu ciemnych zakamarków, przerażających rekwizytów, mrożących krew w żyłach zadań. Jest gimnastyka dla umysłu bazująca na zręcznościowych, elektronicznych, umysłowych, manualnych zagadkach, dzięki którym wchodząc do pokoju zapomina się o świecie zewnętrznym.  W grze trzeba skupienia, wyobraźni, kreatywności, spostrzegawczości i nieco sprytu, a sama zabawa uczy logicznego myślenia, łączenia faktów, spostrzegawczości i przede wszystkim współpracy w grupie (pokoje są tak zaprojektowane, iż niektórych zagadek nie da się samodzielnie rozwiązać). 60 minut gry ma dostarczać pozytywnych emocji, frajdy i niezapomnianych chwil.

WIEK GRACZY W POKOJACH ZAGADEK

Scenariusz każdego pokoju w Domu Zagadek posiada tzw. wersję dziecięcą, w której łamigłówki dostosowane są do wieku graczy.  Kiedy bawią się dzieci, bardziej wymagające zagadki zastępowane są mniej skomplikowanymi lub pozostają takie same, ale przedstawione są w bardziej przystępny dla małych gości sposób. Dzięki temu w Domu Zagadek można się bawić swobodnie już od 7-8 roku życia. Nad przebiegiem gry najmłodszych zawsze czuwa doświadczony animator, który przebywa z dziećmi w pokoju, a jego zadaniem jest nadzorowanie zabawy pod kątem bezpieczeństwa oraz tego, aby wszystkie dzieci były zaangażowane w zabawę w równym stopniu.

Dzieci od 10 roku życia mogą brać udział w zabawie same. W takim wypadku przebieg rozgrywki monitorowany jest przez opiekuna przy pomocy kamer, mikrofonów oraz przejrzystego systemu podpowiedzi. Górna granica wieku w Domu Zagadek  nie istnieje 😉

RODZINA W DOMU ZAGADEK

Przy rodzinnej zabawie najczęściej wybieranym stopniem trudności zagadek jest poziom mieszany, dzięki któremu zarówno dzieci, jak i dorośli aktywnie uczestniczą w grze, a ich współpraca i zaangażowanie jest niezbędne do rozwiązania wszystkich zagadek. W rodzinnej grze nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

LICZBA GRACZY W POKOJU ZAGADEK

W Domu Zagadek do zabawy potrzeba minimum dwóch graczy natomiast można tworzyć nawet ośmioosobowe zespoły, dzięki czemu w zabawie, w jednym pokoju, może grać jedna duża lub dwie mniejsze, zaprzyjaźnione rodziny. W przypadku większej liczby osób istnieje możliwość zarezerwowania dwóch (lub więcej) różnych pokoi w tym samym czasie, a zabawa odbywa się z podziałem na zespoły.

URODZINY W POKOJU ZAGADEK

Dom Zagadek organizuje przyjęcia urodzinowe dla dzieci od 7-8 roku życia. Głównym punktem przyjęcia urodzinowego jest zabawa w pokojach zagadek.

Oprócz tego, istnieje możliwość wynajęcia sali, w której jubilat może świętować dzieląc się tortem i wrażeniami z gry. W sali może świętować maksymalnie 25 osób, a samo przyjęcie uatrakcyjnić mogą dodatkowe atrakcje takie jak: fotobudka, stanowisko wirtualnej rzeczywistości lub animator zabaw (dla najmłodszych dzieci). Dzieciom, we własnym zakresie, można do urodzinowej sali zamówić lub przygotować tort oraz poczęstunek. Szczegóły można poznać tutaj: Urodziny w pokoju zagadek. 

WYCIECZKI SZKOLNE

Dom Zagadek jest również ciekawym pomysłem na zorganizowanie wycieczki szkolnej. Uczniowie dzieleni są na kilka grup wędrujących przez poszczególne pokoje zagadek. Taka wycieczka jest doskonałą lekcją współpracy i cudowną przygodą. Szczegóły na temat takiej oferty znajdziesz na stronie: Wycieczka szkolna do Domu Zagadek. 

WARTO WIEDZIEĆ

Zabawa w Domu Zagadek nie wymaga specjalnego przygotowania. Zarówno dzieci, jak i dorośli powinni mieć na sobie strój i obuwie, w których czują się swobodnie. Przed każdą grą obsługa szczegółowo wyjaśnia jej zasady, w związku z tym konieczne jest przybycie 10-15 min przed godziną rezerwacji pokoju.

W Domu Zagadek znajduje się przestronna poczekalnia, w której można odpocząć czekając na swoje pociechy, napić się wody, kawy lub herbaty. Na miejscu dostępna jest również toaleta.

Przy lokalu znajduje się duży i bezpłatny parking.

Płatność odbywa się gotówka lub kartą płatniczą, a ceny zabawy różnią się w zależności od dnia tygodnia oraz godziny. Najlepiej jest zarezerwować pokój z wyprzedzeniem.

Wpis powstał we współpracy z Domem Zagadek.

Rate and write a review

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zwrotnicza 6
Warszawa 01-219 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla starszaków (7+)
  • Możesz tutaj zorganizować dziecku urodziny
  • Tutaj swobodnie zaparkujesz samochód