Liczę na to, że każdego dnia będzie już teraz coraz cieplej i coraz piękniej. Zwłaszcza, że przed nami weekend POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ. WEEKEND ZA PÓŁ CENY. Jest mnóstwo rozmaitych promocji, a ja tutaj Wam wspomnę tylko o części z nich, dodatkowo możliwości oferowane przez Groupon. Szaleństwo. Nic tylko planować weekendy!

POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ. WEEKEND ZA PÓŁ CENY

 

W ramach akcji wiele ciekawych miejsc, o których pisałam Ci na mapie obniża bilety o 50%. Jeśli nie znasz akcji to szybko Ci tylko podpowiem, że w najbliższy weekend (16-17 marca) można korzystać z obniżonych o 50% cen biletów do wielu, wielu miejsc. Listę tych bardzo, moim zdaniem, ciekawych znajdziesz poniżej.

MUZEUM MLEKA

To ciekawe, interaktywne muzeum, które uwielbiają dzieci. W tym miejscu można  „zajrzeć” do obory, wydoić krowę i dowiedzieć się, dlaczego mleko jest białe… Pisałam Wam o nim na mapie TUTAJ.  Szczegóły oferty z obniżoną o połowę ceną biletów w ramach akcji Polska zobacz więcej znajdziesz na stronie Muzeum. 

EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI  W PACANOWIE

To miejsce to kraina bajek i baśni,  zabawy i wspomnień. WIęcej możecie o nim przeczytać na mapie Rodzinnego Kompasu. O tańszych o połowę biletach sprzedawanych w ramach akcji Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny można przeczytać na stronie Europejskiego Centrum Bajki. 

APILANDIA

Niedawno otwarte Interaktywne Muzeum Pszczelarstwa również zaprasza do odwiedzin z 50% rabatem. Tutaj można dowiedzieć się wielu szczegółów z życia pszczół, poznać tajniki pracy pszczelarza, a nawet posmakować różnych wyrobów z miodu. Pisałam o tym miejscu na MAPIE. Więcej informacji na ich profilu na FB TUTAJ. 

KOPALNIA SOLI BOCHNIA

W Kopalni przygotowano kilka ciekawych tras do zwiedzania, wśród nich trasę turystyczną, przyrodniczą, historyczną. Więcej o każdej z nich przeczytasz na MAPIE Rodzinnego Kompasu. Informacje o akcji promocyjnej znajdziesz TUTAJ. 

STACJA MUZEUM

To miejsce, które spodoba się miłośnikom kolei i pociągów. Pewnie też małym fanom Stacyjkowa :-). Więcej o tym, co znajdziesz w Muzeum przeczytasz na MAPIE Rodzinnego Komapsu. Dzięki akcji promocyjnej bilety można będzie kupić po 6 zł. Szczegóły znajdziesz TUTAJ. 

INTERAKTYWNE MUZEUM PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO

Kolejne miejsce na mapie Polski, w którym nauka historii nabiera fascynującego wymiaru. O tym miejscu przeczytasz więcej na mojej MAPIE.  Szczegóły akcji promocyjnej natomiast znajdziesz TUTAJ. 

MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU

Przed założeniem Rodzinnego Kompasu nie pomyślałam nawet ile niezwykłych muzeów mamy w naszym kraju. Na temat czystości, mycia rąk i brudu zdaje się coś wiedzieć każdy. Jednak, gdyby tak zgłębić się w temat… Zobacz to miejsce na Rodzinnym Kompasie. A o promocyjnych biletach przeczytasz TUTAJ. 

CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

Stosunkowo nowe centrum nauki otworzone w Łodzi. Na miejscu na odwiedzających czekają trzy ścieżki edukacyjne, o których przeczytasz na mapie Rodzinnego Kompasu. Natomiast o obniżonych cenach wejściówek przeczytasz TUTAJ. 

MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI WE WROCŁAWIU

Okazuje się, że to miejsce, które nie wszyscy znają. A szkoda! dzieci doskonale się tutaj bawią i dowiadują wielu ciekawostek. Podobnie jak i dorośli. Ja kiedyś nawet dostałam od małego fana Rodzinnego Kompasu kartkę z tego miejsca. Więcej o tym, co czeka na miejscu dowiesz się w moim wpisie, natomiast szczegóły promocji poznasz na stronie Muzeum Poczty i Telekomunikacji. 

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Tą popularną kopalnię można w najbliższy weekend odwiedzić za pół ceny. Na miejscu dostępnych jest kilka tras zwiedzania: od klasycznej przez górniczą, tajemniczą, religijną aż po baśniową. Kilka słów o każdej z nich pisałam TUTAJ.

ZOO SAFARI BORYSEW

Ceny wejściówek na ten weekend poznasz TUTAJ. Więcej o tym miejscu dowiesz się na mapie. 

KOPALNIA URANU

O tej kopalni i atrakcjach, które czekają na Ciebie na miejscu pisałam w TYM artykule. Natomiast szczegóły promocji poznasz na stronie Kopalni Uranu. 

ŻYWE MUZEUM PORCELANY W ĆMIELOWIE

Niesamowite miejsce, w którym można zobaczyć lata pracy z porcelaną, brać udział w ciekawych warsztatach i napić się herbaty z pięknej filiżanki. Przeczytaj, co Cię czeka na miejscu. Natomiast o rabatach na bilety dowiesz się na stronie Muzeum.

HEVELIANUM

Gdańskie, ogromne i hiperciekawe Centrum Nauki Hewelianum również włączyło się do akcji Weekend za pół ceny, o czym przeczytasz TUTAJ.  Więcej o tym miejscu, które jest genialną strefą zabawy dla najmłodszych, edukacyjną przygoda dla starszych i mega ciekawostką dla dorosłych przeczytasz na mojej MAPIE. 

JURA PARK KRASIEJÓW

Znasz ten park dinozaurów? Jeśli nie przeczytaj o nim na mapie, a potem sprawdź, czy opłaca Ci się skorzystać ze zniżki, o której mowa na ich stronie. 

JURA PARK SOLEC

Kolejna propozycja dla miłośników dinozaurów 🙂 Przeczytaj więcej o parku na mapie Rodzinnego Kompasu, a bilety ze zniżką dostaniesz u nich na stronie Jura Parku. 

 

MŁYN WIEDZY

O tym Centrum Nauki wspominałam wielokrotnie, bo należy zdecydowanie do moich ulubionych. Tanie może i nie jest, ale teraz można wejść na pół ceny o czym więcej dowiesz się na stronie Centrum Nauki Młyn Wiedzy. Moją relację z wizyty w tym miejscu wraz z mnóstwem zdjęć obejrzysz TUTAJ. 

OGRODY TEMATYCZNE HORTULUS

To piękne miejsce, które szczerze mnie zachwyciło bogactwem roślinności, mnóstwem kolorów i zapachów (generalnie wszystkim prócz jakości obsługi turysty ;-). W każdym razie teraz jest doskonała okazja, by obserwować w tych ogrodach przyrodę budzącą się do życia po długim, zimowym śnie. O promocji na bilety przeczytasz TU. Relację z naszej majowej wizyty w tym miejscu możesz przeczytać i obejrzeć TUTAJ. 

ŻYWE MUZEUM PIERNIKA

Trzeba przyznać, że to miejsce cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że niezbyt często można trafić na jakąś promocję. Aż mi szczęka opadła, gdy zobaczyłam, że w tej akcji biorą udział.  Moją relację i zdjęcia z robienia pierników i pierniczenia w tym miejscu znajdziesz na mojej MAPIE. 

 JURA PARK BAŁTÓW

Jeszcze tylko 12.03 można kupić bilety o 50% taniej w ramach akcji Polska za pół ceny. Znajdziecie je bezpośrednio na stronie parku TUTAJ. Póżniej, do końca kwietnia można będzie skorzystać z taniej kupionego biletu do tego ogromnego kompleksu rozrywkowego wyłącznie gdy kupi się bilet na Groupon. Na miejscu jest park dinozaurów, muzeum, oceanarium, zwierzyniec, plac zabaw i kilka innych atrakcji. Więcej dowiesz się TUTAJ. Natomiast tańsze bilety kupisz na GROUPON. 

OSADA RYBACKA KOPALINO

https://www.facebook.com/rodzinnykompas/videos/2188858814662293/

Chcesz spędzić miły weekend nad morzem i obserwować budzącą się do życia leśną przyrodę? Chyba nie ma lepszego miejsca niż te domki położone nieopodal lasu oraz jeziora. Domek można wynająć za pół ceny, a szczegóły są TUTAJ. Moją relację z wizyty w tym miejscu zobaczysz TUTAJ. 

Oczywiście w ramach weekendu za pół ceny ofert jest o wiele więcej. Poznasz je wszystkie na stronie akcji. Ja wybrałam te, które mi spodobały się najbardziej oraz te, które uważam za super ciekawe dla rodzin z dziećmi.

NAJCIEKAWSZE NA GROUPON

 

BAŚNIOWE SADY KLEMENSA

To nietypowy park rodzinnej rozrywki zlokalizowany w przyjemnym lesie. To ciekawe miejsce na rodzinną wycieczkę, na której rodzice mogą odpocząć na hamaku, a dzieci znajdą dookoła wiele nienachalnych atrakcji. Więcej o tym miejscu przeczytasz TUTAJ. W 2017 roku, tuż po otwarciu tego miejsca byliśmy i zrobiliśmy fotorelację, którą znajdziesz tutaj RELACJA. Tańsze bilety, które można wykorzystać 12 miesięcy od daty zakupu dostępne są na GROUPON. 

HISTORYLAND

To atrakcja, która znajduje się w Krakowie. Może masz blisko, a jeśli nie to serdecznie polecam Ci weekend w tym pięknym i bogatym w atrakcje mieście. Historyland w nieprawdopodobnie ciekawy sposób przedstawia historię naszego kraju. Do zainteresowania dzieci i dorosłych  najważniejszymi wydarzeniami w Polsce wykorzystano tysiące klocków lego, liczne efekty wizualne, a nawet wirtualną rzeczywistość. O tym miejscu przeczytasz więcej na mojej MAPIE, natomiast tańsze bilety kupisz TUTAJ.  Jeśli zaś nie wykluczasz wycieczki weekendowej to śmiało wskakuj na mapę Rodzinnego Kompasu, by poznać inne ciekawe miejsca i poprzeglądaj noclegi z wyprzedzeniem TUTAJ.  Od razu dodam, że jeśli wybierasz się do Krakowa lub w okolice to możesz skorzystać z kolejnej atrakcji, jaką jest Galeria Figur Stalowych (opisana poniżej).

GALERIA FIGUR STALOWYCH PRUSZKÓW

Jednodniowa a nawet popołudniowa wycieczka do Pruszkowa może być fascynującą przygodą, o której Twoje dziecko będzie z entuzjazmem opowiadało swoim kolegom. Galeria Figur Stalowych to wystawa  rzeźb filmowych, bajkowych oraz modeli samochodów (1:1) wykonanych ze złomu. Ja oglądałam z dzieciaczkami tę wystawę, gdy jeszcze była w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i szczerze uważam, że warto jechać do Pruszkowa, by ją zobaczyć. To miejsce zachwyca małych i dużych i trudno mi ocenić kogo bardziej.  Tutaj nie tylko się ogląda… rzeźb można dotykać, a nawet do nich wsiadać. Wszyscy goście  z entuzjazmem cykają sobie fotki w sportowych autach. Przyjrzyj się temu miejscu dokładniej, zobacz nasza RELACJĘ z wizyty na wystawie.  Tańsze bilety do Galerii w Pruszkowie  kupisz TUTAJ, a w Krakowie TUTAJ. 

OCEAN PARK WE WŁADYSŁAWOWIE

Największy park rozrywki w okolicach Władysławowa udostępnił teraz tańsze bilety, które można wykorzystać do końca września. Znajdziesz je TUTAJ. 

OKAZJE W RÓŻNYCH MIASTACH

A teraz kilka słów o możliwościach w poszczególnych miastach. Z promocji można skorzystać w czasie podróży, ale mogą się przydać również tym, którzy mieszkają w okolicy. Częstujcie się 😉

WARSZAWA

MINIZOO – mini ZOO reklamujące się jako ZOO interaktywne zlokalizowane w Warszawskim Wawrze. Mieszkają tu różne gatunki niedużych zwierząt, które można oglądać z bliska, karmić, a nawet głaskać. Tańsze bilety można kupić TUTAJ. 

TEPFACTOR – nietypowy, nowy park rozrywkowo-sportowy, do którego biletu kupisz TUTAJ. 

MODNISIOWO – strzyżenie dziecka w przyjaznym dzieciom salonie można zdobyć TUTAJ. 

LODOWISKO TORWAR – wreszcie przyszedł czas na zimowe sporty w dobrej cenie :). Tańsze bilety kupisz TUTAJ.

STADION LEGII WARSZAWA – Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej? Może chcecie zwiedzić stadion Legii Warszawa? Tańsze bilety dostaniesz TUTAJ. 

KONSTRUKTOR – sala zabaw po brzegi wypełniona klockami lego. Tańsze bilety dostępne są TUTAJ. 

SALA ZABAW W STYLU MONTESSORI – To miejsce stworzone zostało przy kawiarni Nutka Cafe. Jest to  kameralna przestrzeń wyposażona w mądre zabawki i przemyślane pomoce edukacyjne.Tańsze bilety dostaniesz TUTAJ. 

HULAKULA – Tańsze bilety na salę zabaw w tym rodzinnym centrum można nabyć TUTAJ. 

AKADEMIA PAPUG – Papugarnia, w której można przyjrzeć się kolorowym ptakom z bliska, można je również karmić specjalnym jedzeniem. Więcej o tym miejscu przeczytasz TUTAJ.  Tańsze bilety kupisz bezpośrednio TUTAJ.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA CAMP4 – Więcej o tym miejscu dowiesz się czytając OPIS na mapie Rodzinnego Kompasu. Tańsze bilety kupisz TU. 

ŚCIANKA WSPINACZKOWA BULDER BAR – Link do tańszych biletów w opisie: https://rodzinnykompas.pl/miejsca/bulder-bar/ lub bezpośrednio TUTAJ. 

LABIRYNT LUSTER HAMLEYS —> Tańsze bilety kupisz TUTAJ, natomiast pod tym linkiem poczytasz więcej o tym sklepie: https://rodzinnykompas.pl/hamleys/

NEW AGE JUMP – wyskakać się na trampolinach można kupując tańszy bilet TUTAJ.

 

WROCŁAW

WROCŁAWSKIE ZOO – teraz można kupić tańszą o około 17% wejściówkę, którą znajdziesz TUTAJ. 

JUMP WORLD – park trampolin sprzedaje tańsze bilety TUTAJ.

BULDEROWNIA GROTO – ścianka wspinaczkowa w dobrej cenie? Biletu TUTAJ. 

POZNAŃ

KIDDY ISLAND – bilety w obniżonej cenie dostaniesz TU. 

MAŁPI GAJ – promocja wejściówek dostępna na GROUPON. 

WROTKARNIA – szaleństwo na kółkach w obniżonej cenie dostępne jest TUTAJ. 

ESCAPE KIDS – zabawa w pokoju ucieczki dedykowana dzieciom, na którą bielty możesz kupić TUTAJ. 

MIMI – wystawa budowli z klocków LEGO – bilety dostępne TUTAJ. 

JUPI PARK – Tańsze bilety dostępne sa TUTAJ. 

TORUŃ

Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła – W Toruniu co prawda ostatnio trwa sezon na Żywe Muzeum Piernika, które jest fenomenalne ale też nie jest tanie. Kto chce porobić pierniczki z dzieciakami mieszcząc się w mniejszym budżecie może zastanowić się nad wyborem tej piernikarni. Tańsze bilety można kupić TUTAJ. 

SZCZECIN

PARK TRAMPOLIN JUMP  – Bilety możesz kupić TUTAJ. 

ESCAPE ROOM SZCZECIN – Bilety w promocyjnej cenie dostaniesz TUTAJ. 

LABIRYNT LASER – Takiej rozrywki jeszcze nie znam, bo moje dzieci są za małe. Może jednak Twoim się spodoba, gdy kupisz tańszy bilet TUTAJ. 

GDAŃSK

PARTYLAND – Godzinna wejściówka dla dziecka na salę zabaw dostępna jest TUTAJ. 

CRAZY CART – To zabawa dla dorosłych i Waszych dużych dzieci, powstała na bazie techniki jazdy w poślizgu.  Szalona zabawa dostępna jest TUTAJ. 

KRAKÓW

Prócz dwóch ofert wybranych samym wstępie artykułu: HISTORYLAND oraz GALERIA FIGUR STALOWYCH w Krakowie znajdziesz:

MUZEUM ŻYWYCH MOTYLI – miejsce, w którym motyle mogą obsiąść Was od stóp do głów. Tylko uwaga – należy zachować szczególną ostrożność, by nie narażać tych pięknych stworzeń na niebezpieczeństwo. Tańsze bilety kupisz TUTAJ. 

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH – bilety w promocyjnej cenie dostępne są na GROUPON.

ESCAPE ROOM „Funny Will” – bilety do kupienia TUTAJ. 

 

ŁÓDŹ

STACJA GRAWITACJA też zeszła z ceny na skakanie po trampolinach jeśli kupuje się bilet TUTAJ. 

PAPUGARNIA ŁÓDŹ – bilet dostaniesz TUTAJ. 

PAPUARNIA CARMEN – tańsze bilety dostęne są TUTAJ. 

Naszperałam się dla Ciebie. Mam nadzieję, że się przyda. Polub, udostepnij, bym miała motywacje za jakiś czas na stworzenie kolejnej listy ;-).

Znajdź na blogu: