Safari Borysew

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O Safari Borysew

Ogród Zoologiczny, w którym podziwiać można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Na terenie tutejszego ogrodu zoologicznego mieszka już 8 gatunków antylop, 2 gatunki zebr: Bezgrzywe, Greviego oraz 4 gatunki małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina Mandryli licząca 9 osobników. Są tu także Kangury,  wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Łącznie odwiedzając to miejsce można poznać około 90 gatunków zwierząt dzikich.

Osobną atrakcją tutejszego ZOO są gatunki zamieszkujące tzw. “Świat wodny”. To miejsce w którym Goście korzystając ze specjalnie utworzonej wyspy podziwiać mogą ptactwo wodne, żółwie oraz Fokę Dawida, który od początku swojego pobytu w Safari Borysew jest ulubieńcem publiczności. Dawid chętnie popisuje się przez zgromadzonymi swoimi pływackimi umiejętnościami, zyskującnieustannie nowe rzesze fanów.

 

Oprócz wyżej wymienionych ZOO Safari zaprasza do Mini ZOO. Najmłodsi mogą pojeździć na kucyku szetlandzkim. W Mini Zoo dzieci spotkać się mogą z kózkami miniaturkami, owieczkami kameruńskimi, alpakami, świnkami wietnamskimi, osiołkami i królikami. Mini Zoo odwiedzane jest przez wszystkich zwiedzających – bez względu na wiek. Fakt, że młodzież i dorośli bywają tu równie chętnie jak maluchy, nasuwa wniosek, że bezpośredni kontakt ze zwierzętami jest potrzebny i przyjemny :-).

W tym miejscu dostępna jest również Figlarnia. Dzieci mogą tu skakać na trampolinie, zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią. Spragnieni wrażeń mogą także zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje dla dzieci.

Warto wiedzieć

Źródło informacji i zdjęć: www.zoosafari.com.pl

 

 

1 opinia

  1. Takie sobie

    Białe tygrysy fenomenalne. Można przy nich stać i stać i stać. Reszta niczym nie różni się od zwykłego ZOO. Trzeba przyjechać na otwarcie bo potem kilometrowa kolejka do kasy i ciężko z parkpwaniem mimo olbrzymiego parkingu.

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Borysew 99-200 województwo łódzkie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)