Centrum Nauki i Techniki EC 1

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

Największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki ze sferycznym kinem 3D zlokalizowane w jednym z ważnych obiektów architektonicznych w centrum miasta jest zespół budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej. Dzięki zachowaniu części dawnych instalacji i urządzeń oraz połączeniu ich z nowoczesnymi formami prezentacji, w EC1 zyskujemy unikatową możliwość zdobywania wiedzy m.in. na temat przetwarzania energii. Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do korzystania z trzech ścieżek edukacyjnych, czyli stałych wystaw i ekspozycji:
•    ścieżki energetycznej, która bazuje na historycznej infrastrukturze obiektu i poświęcona jest problematyce wytwarzania energii elektrycznej
•    ścieżki historii cywilizacji i nauki
•    ścieżki „Mikroświat – Makroświat”

“Centrum Nauki i Techniki EC1 nastawione jest na dużą interakcyjność ze zwiedzającymi. Doświadczenia laboratoryjne są obowiązującym elementem kształcenia chemicznego i fizycznego na wszystkich etapach procesu dydaktycznego.”

W Centrum Nauki iTechniki EC1 znajduje się również Planetarium oraz Kino 3D. 

WARTO WIEDZIEĆ

Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1, gdy zostanie ukończone będzie największą co do powierzchni tego typu placówką w kraju.

Najlepiej kontaktować się z tym miejscem internetowo (e-mail). Podeję numer telefonu, jest to jednak numer dla rezerwacji grupowych.

Źródło informacji i zdjęć: http://ec1lodz.pl oraz https://www.facebook.com/pg/EC1LodzMiastoKultury/photos/?ref=page_internal

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Targowa 1/3
Łódź województwo łódzkie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)