Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Centrum Bajki w Pacanowie

W Pacanowie na dzieci czeka kilka niezwykłych atrakcji, a wśród nich:

 • Bajkowy Świat będący połączeniem muzeum z interaktywną wystawą. W tym miejscu wyobraźnia spotyka się z rzeczywistością. Tutaj można zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce czy piegi z Akademii Pana Kleksa. Można również w Centrum Bajki w Pacanowie przejechać się pociągiem, który leci w kosmos, spotykać Małego Księcia, by nagle zanurzyć się w morską głębinę, w której przez okna magicznej kolejki zobaczymy syreny, trytony i przeżyjemy atak morskich potworów.
 • Mały Teatr, w którym dzieci oglądają lalkowe spektakle, po których dowiadują się wielu szczegółów dotyczących teatru lalek i jego historii. Poznają również tajniki zza kulis, na przykład szczegóły dotyczące projektowania scenografii do przedstawień.
 • Kraina Soria Moria, czyli interaktywna wystawa oparta na fińskim systemie edukacji. Zwiedzający tą wystawę biorą udział w grze, której zadaniem jest przedstawienie podstawowych elementów kultury nordyckiej i wzbudzenie zainteresowania tym kręgiem cywilizacyjnym.
 • Kino Szkatułka, czyli nowoczesne kino 3D.
 • Ogród zapraszający do piknikowania, zabaw podwórkowych i  gry w “Zośkę”. W ogrodzie tym poznać można kilkanaście rodzajów traw, trzy kolorystycznie podzielone ogrody (żółty, purpurowy i biały), a także zakątki o niespotykanych, wyjątkowych zapachach. W ogrodzie zlokalizowane są też altanki, mostki nad przepływającymi strumykami i inne atrakcje.

Warto wiedzieć

W Centrum Bajki w Pacanowie znajduje się również niezwykła księgarnia.

Planując wizytę w Europejskim Centrum Bajki dobrze jest zapoznać się z sugerowanym czasem zwiedzania poszczególnych atrakcji. Będzie to pomocne przy rezerwowaniu biletów wstępu do poszczególnych części tego niezwykłego miejsca. Szczegóły dotyczące czasu zwiedzania i biletów znajdziecie na stronie www.

Źródło informacji i zdjęć: www.centrumbajki.pl

2 reviews

 1. Warte polecenia!!!

  Bardzo fajne miejsce! Co prawda wiele postaci z bajek nie jest znanych naszym dzieciom, ale przynajmniej jest okazja o nich opowiedzieć lub spróbować odnaleźć później te bajki w internecie.

 2. Nudne

  Przereklamowane, bilety bardzo drogie nieadekwatne do tego co zobaczyliśmy. Bilety tylko online, będąc przejazdem nie kupisz biletów. Za to cudne miasteczko, gdzie na każdym kroku można spotkać Koziołka Matołka.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pacanów 28-133 PL
Get directions
 • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
 • Atrakcje dla starszaków (7+)