Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)

O Centrum Bajki w Pacanowie

W Pacanowie na dzieci czeka kilka niezwykłych atrakcji, a wśród nich:

  • Bajkowy Świat będący połączeniem muzeum z interaktywną wystawą. W tym miejscu wyobraźnia spotyka się z rzeczywistością. Tutaj można zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce czy piegi z Akademii Pana Kleksa. Można również w Centrum Bajki w Pacanowie przejechać się pociągiem, który leci w kosmos, spotykać Małego Księcia, by nagle zanurzyć się w morską głębinę, w której przez okna magicznej kolejki zobaczymy syreny, trytony i przeżyjemy atak morskich potworów.
  • Mały Teatr, w którym dzieci oglądają lalkowe spektakle, po których dowiadują się wielu szczegółów dotyczących teatru lalek i jego historii. Poznają również tajniki zza kulis, na przykład szczegóły dotyczące projektowania scenografii do przedstawień.
  • Kraina Soria Moria, czyli interaktywna wystawa oparta na fińskim systemie edukacji. Zwiedzający tą wystawę biorą udział w grze, której zadaniem jest przedstawienie podstawowych elementów kultury nordyckiej i wzbudzenie zainteresowania tym kręgiem cywilizacyjnym.
  • Kino Szkatułka, czyli nowoczesne kino 3D.
  • Ogród zapraszający do piknikowania, zabaw podwórkowych i  gry w „Zośkę”. W ogrodzie tym poznać można kilkanaście rodzajów traw, trzy kolorystycznie podzielone ogrody (żółty, purpurowy i biały), a także zakątki o niespotykanych, wyjątkowych zapachach. W ogrodzie zlokalizowane są też altanki, mostki nad przepływającymi strumykami i inne atrakcje.

Warto wiedzieć

W Centrum Bajki w Pacanowie znajduje się również niezwykła księgarnia.

Planując wizytę w Europejskim Centrum Bajki dobrze jest zapoznać się z sugerowanym czasem zwiedzania poszczególnych atrakcji. Będzie to pomocne przy rezerwowaniu biletów wstępu do poszczególnych części tego niezwykłego miejsca. Szczegóły dotyczące czasu zwiedzania i biletów znajdziecie na stronie www.

Źródło informacji i zdjęć: www.centrumbajki.pl

1 opinia

  1. Warte polecenia!!!

    Bardzo fajne miejsce! Co prawda wiele postaci z bajek nie jest znanych naszym dzieciom, ale przynajmniej jest okazja o nich opowiedzieć lub spróbować odnaleźć później te bajki w internecie.

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *