Styczeń minął w tempie odrzutowca. Nie mam pojęcia jak to się stało, że się skończył. W drugiej połowie miesiąca dochodziły do mnie od rodziców głównie dwa głosy – jesteśmy chorzy, albo jesteśmy na feriach. My niestety podzieliliśmy los tych pierwszych i do tej pory nie możemy się wykaraskać. Na szczęście zanim gorączki, chrypki i kaszle się rozpoczęły dodałam na mapę kilka ciekawych miejsc. Poznaj je – może postanowisz któreś z tych miejsc odwiedzić ze swoim dzieckiem.

MUZEUM KONSOL I GIER VIDEO

Bardzo chętnie spędziłabym jedno popołudnie z dzieciaczkami w tym miejscu  To by było jak podróż w czasie, jak cofnięcie się do lat, w których dziecięcy pokój nie pękał w szwach od zabawek, a od licznie przybyłych przyjaciół przebierających nogami na swoją kolej. Nigdy nie zapomnę, jak przy wgrywaniu gier wyskakiwało „syntax error”. Tutaj nie tylko z sentymentem powspominacie „stare sprzęty”, ale też na nich z dziećmi pogracie. Ciekawe, kto będzie miał większą frajdę z wizyty: rodzice, czy dzieci :-). Więcej szczegółów o tym miejscu poznasz TUTAJ. 

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków

To Muzeum to niepozorne patrząc na budynek miejsce. W rzeczywistości to dwa piętra wypełnione interaktywnymi budowlami i makietami zbudowanymi z klocków. Można je nie tylko oglądać, ale przede wszystkim uruchamiać przy  użyciu wielu włączników i dżojstików. Znajdziemy tu sześciometrową, ruchomą makietę regionu, Chatkę Baby Jagi zbudowaną nad prawdziwym potokiem, akwarium, Western City,  plażową imprezę, Lego Star Wars oraz Lego Technics, miasto Batmana, stację kosmiczną, miasteczko policyjne i krainę Harrego Pottera.Chcesz dowiedzieć się więcej – KLIK. 

 

SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA

To miejsce, które z założenia mnie zachwyca.  Kawał historii z najlepszymi kawałkami polskiego rocka i mnóstwem, mnóstwem festiwalowych pamiątek zebrane w jednym miejscu.To takie SPA dla duszy melomanów rockowych ;-). Znam kilku Tatusiów, którzy z wielką przyjemnością zabraliby tu swoich Synów i Córki, by wspólnie delektować się zgromadzonymi tu skarbami.  O tym miejscu dowiesz się więcej czytając opis na mapie TUTAJ. 

Centrum Rekreacji i Sportu KolArowa

Niegdyś Kolarowa znana była ze stoku narciarskiego. Dzisiaj niestety nie jest on już czynny. Nadal jednak znajduje się tutaj dający rodzinom z dziećmi wiele radości tor saneczkowy. Poczytaj o nim na mapie TUTAJ. 

INTERAKTYWNA KOTŁOWNIA W CentralnYM Muzeum Włókiennictwa

W zrewitalizowanej kotłowni dawnej fabryki Ludwika Geyera przez zabawę i ciekawe doświadczenia można poznać historię przemysłu włókienniczego. Przyjeżdżając tutaj  będziesz z rodziną mogła/mógł ułożyć gobelin z puzzli, wirtualnie wyhaftować wzór na serwetce, posegregować surowce do produkcji tkanin i same materiały Można tutaj też rozegrać bardzo wyjątkowy mecz kłębkiem włóczki 🙂 Poczytaj TUTAJ o interaktywnej Kotłowni, bo to fascynujące miejsce.

TIME GATES

To jedna z najnowszych atrakcji turystycznych w Polsce. Z przyjemnością wpisałam ją na listą wartych odwiedzenia, podziemnych tras turystycznych, bo jest wyjątkowa.  W tych podziemiach na turystów czeka spektakl światła, dźwięku i multimedialnych wystaw. DOwiedz się więcej TUTAJ. 

TUBAJKA

Miejsce, które wpisałam na mapę z Waszego polecenia, choć przyznaję, że wiele o nim nie wiem. Jednak kawiarniana mapa Łodzi jest dla mnie jeszcze zdecydowanie do odkrycia. Tubajka z pewnością będzie dla mnie miejscem na pauzę przy najbliższej wizycie w Łodzi. Jeśłi chcesz poznać adres tego miejsca zerknij na mapę TUTAJ. 

BIG BANK CAFE

Bardzo przestronna klubokawiarnia, w której troską objęte są nawet „najnaje”. Specjalnie dla nich przygotowano kołyski, w których mogą sobie spacznie spać, podczas, gdy rodzice piją gorrrącą kawę :-). Nie brakuje oczywiście też propozycji dla starszych dzieci. Dowiedz się nieco więcej o tym miejscu TUTAJ. 

 

TU I TERAZ 

Tu i teraz to rodzinna klubokawiarnia na Warszawskim Wilanowie.  Nie miałam przyjemności odwiedzić tego miejsca, ale ze zdjęć wydaje sią całkiem sympatyczne. Kącik dla dzieci jest spory i stonowany, a od części kawiarnianej oddziela go szklana ściana.  Dzieci mają do dyspozycji głównie dreniane zabawki. Znajdziecie tu oczywiście kawy i herbaty, ale też przekąski na mały głód oraz podobno śniadania.

I JAK?

Znalazłaś/eś coś dla siebie. Jeśli osobiście miałabym wybrać swoje trzy typy to odwiedziłabym w pierwszej kolejności:

  • Muzeum Konsol i Gier Video i zabrałabym tam swoich sąsiadów z dzieciństwa i ich dzieci.
  • Spichlerz Polskiego Roka, do którego wycieczkę chętnie kupiłabym swojemu Szwagrowi i jego rodzinie w prezencie.
  • Time Gates, których jestem sama nieziemsko ciekawa.

WARTO WIEDZIEĆ

Zdjęcia poszczególnych miejsc pochodzą od nich, z ich stron internetowych lub FB. Nie są mojego autorstwa a ich celem jest jedynie przybliżenie Ci, jak wyglądają.

Znajdź na blogu: