Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie

Miejsce atrakcyjne dla starszych dzieci i dosrołcyh.

O MUZEUM

Spichlerz Polskiego Rocka to muzeum poświęcone ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka. Tutaj można zapoznać się z historią festiwalu w Jarocinie, który miał i nadal ma niezaprzeczalny wpływ na rozwój polskiej muzyki rockowej.

Ekspozycja, będąca częścią jarocińskiego muzeum, powstała w specjalnie zaadaptowanym na ten cel dawnym spichlerzu zbożowym. Wystawa ma charakter multimedialny: można tu obejrzeć bogatą dokumentację fotograficzną z festiwali, odsłuchać oryginalne nagrania muzyczne i filmowe z koncertów oraz obejrzeć filmy dokumentalne pokazujące fenomen Jarocina. W Spichlerzu można też prześledzić historię imprezy na podstawie artykułów zamieszczanych przez lata w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

Młodzi ludzie mogą zobaczyć, jak festiwal zmieniał się na przestrzeni lat. Mogą obejrzeć oryginalne plakaty, foldery festiwalowe, karnety i wejściówki, pamiątkowe koszulki, znaczki reklamowe oraz setki innych przedmiotów, bez których nie można sobie wyobrazić jarocińskiego festiwalu.

WARTO WIEDZIEĆ

Spichlerz jest także miejscem realizacji różnorodnych projektów kulturalnych. Parter budynku  zaadoptowany został na klubokawiarnię, gdzie mogą prezentować się młode zespoły oraz uznani twórcy.

Źródło informacji i zdjęć: http://spichlerzpolskiegorocka.pl/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poznańska 2
Jarocin 63-200 wielkopolskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla starszaków (7+)