Centralne Muzeum Włókiennictwa – interaktywna Kotłownia

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych

O KOTŁOWNI W CENTRALNYM MUZEUM WŁÓKIENNICTWA

W zrewitalizowanej kotłowni dawnej fabryki Ludwika Geyera, wykorzystane zostały najnowsze technologie, żeby opowiadać o historii przemysłu włókienniczego oraz samej Białej Fabryki i rodziny Geyerów. To miejsce,w  którym w ciekawy sposób zapoznajemy się z procesem produkcji włókienniczej i jego ewolucją. Poznajemy tu rodzaje tkanin i splotów, stroje z XIX i XX wieku. Tutaj też można zobaczyć przy pracy maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki filmom i animacjom.

To miejsce w bardzo ciekawy sposób łączy naukę z zabawą. Można tu ułożyć gobelin z puzzli, wirtualnie wyhaftować wzór na serwetce, posegregować surowce do produkcji tkanin, a następnie tkaniny z nich wyprodukowane. Goście muzeum mają również możliwość zaprojektowania na specjalnym stole dotykowym własnych tkanin i udostępnienia ich w mediach społecznościowych. Najmłodsi mogą natomiast w tym miejscu rozegrać wirtualny mecz… kłębkiem włóczki albo zbierać bawełnę w wirtualnym świecie. Wiedzę zdobytą na miejscu można też sprawdzać w licznych quizach. Istnieje również możliwość wysłania znajomym wirtualnej pocztówki z wizyty w tym miejscu.

WARTO WIEDZIEĆ

Organizatorzy informują, że wystawa Kotłownia – Muzeum Interaktywne, ze względu na wykorzystanie mrugającego światła, może stanowić zagrożenie ataku dla osób z epilepsją fotogenną.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa znajduje się więcej wystaw stałych, organizowane są także wystawy czasowe.

Źródło informacji i zdjęć:

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piotrkowska 282
Łódź 90-361 województwo łódzkie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)