Żywe Muzeum Porcelany

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Żywym Muzeum Porcelany

Kiedy wspomina się o tym Muzeum w pierwszej kolejności przychodzi do głowy pytanie, dlaczego miejsce to nazywa się “żywym”. Otóż to miejsce to coś znacznie więcej jak mury, ściany. To Muzeum to opowieść, bajka, magia przenosząca odwiedzających do świata pełnego tajemnic. Tutaj w jednym miejscu zatrzymane zostały osiągnięcia pokoleń pracujących w porcelanie, a oglądając tutejszą wystawę obserwuje się nie tylko wzory, ale przede wszystkim poznaje tradycje i wartości, bo porcelana to więcej niż szlachetny wyrób.Gwiazdami Żywego Muzeum Porcelany nie są stare wyroby porcelanowe, a opowieść o tym ile wysiłku, ile miłości i ile pasji wymaga porcelana podczas procesu produkcyjnego, by później móc nas cieszyć swym pięknem, delikatnością i szlachetnością.

Muzeum serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi, dla których przygotowane są dodatkowe atrakcje, jak np. warsztaty podczas których tworzy się własną porcelanową różę. Wasze dzieci zaskoczą wszystkich, gdy po tej wycieczce będą opowiadały znajomym, co wspólnego z wyrobem porcelany ma na przykład sok z buraka i jagód. Staną się też małymi porcelanowymi znawcami, którzy będą wiedzieli “jak świeci porcelana”.

 

Warto wiedzieć

Wizyta w tym miejscu trwa od 45 minut do 3 godzin w zależności od wariantu programu, który wybierzemy. Zawsze jednak zwiedza się z przewodnikiem, który po części edukacyjnej -opowiadającej daje jednak sporo wolnego czasu na skorzystanie z pozostałych atrakcji w tym miejscu oraz na wypicie kawy w filiżankach z tutejszej porcelany.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sandomierska 243
Ćmielów 27-440 świętokrzyskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)