Apilandia – Interaktywne Centrum Pszczelarstwa

Miejsce ciekawe dla całych rodzin.

O APILANDII

Apilandia to inaczej Interaktywne Centrum Pszczelarstwa, czyli jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w bardzo profesjonalny, a jednocześnie ciekawy i angażujący sposób promowane są sekrety życia pszczół. Zwiedzanie Alpilandii podzielone jest na trzy etapy:

  • Na początku goście dowiadują się, jak bardzo pożyteczna i potrzebna jest nam praca pszczół i jakie znaczenie ma ona dla ludzi, roślin i zwierząt.
  • Na kolejnym etapie zwiedzania Apilandii pojawia się okazja, by wcielić się w rolę pszczelarza, poznać techniki jego pracy oraz narzędzia, których używa.
  • Trzeci etap zwiedzania to pokazy multimedialne, dzięki którym zwiedzający poznają wszystkie szczegóły związane z życiem pszczół zarówno w ulu, jak i poza nim. Dowiadujemy się w tym czasie m.in. jak powstaje miód i co poza nim pszczoła miodna ma do zaoferowania.

To miejsce, które wyposaża w cenną wiedzę zarówno dzieci jak i dorosłych. Wszyscy wychodzą bogatsi o wiele informacji i poznanych ciekawostek.  

Poza samym zwiedzaniem oferuje też udział w specjalnych warsztatach tematycznych. Dla dorosłych zajęcia prowadzone są pod hasłem  „miód w kosmetykach„, podczas których poznaje się kosmetyki Honey Therapy, a w gratisie wykonywany jest nam zabieg pielęgnacyjny kosmetykami zawierającymi miód. Dla dzieci do wyboru jest znacznie więcej zajęć, w tym min. spacer wśród pszczół (zwiedzanie pasieki w specjalnych kapeluszach), słodki świat miodu (degustacja różnych miodów), jestem pszczelarzem (wcielenie się w rolę pszczelarza), pyłek kwiatowy jako pszczeli dar natury, magia świec z wosku (własnoręcznie wykonanie świecy z wosku).

WARTO WIEDZIEĆ

Na terenie Apilandii znajduje się też pasieka edukacyjna składająca się z 50 uli.

Zwiedzanie Apilandii zajmuje około 1-1,5 godziny. Osoby, które zamówią również warsztaty powinny doliczyć kolejne 90 minut do tego czasu.

Dostępny jest tutaj również sklep i kawiarnia, dzięki którym można cieszyć podniebienie słodkimi wyrobami i kupić zabawne gadżety związane z pszczelarstwem.

To miejsce warto odwiedzić, gdy wybierasz się na wycieczkę np. do Wadowic, Krakowa, czy Bielsko Białej (choć trzeba kawałek dojechać).

Źródło informacji i  zdjęć: http://www.centrum-apilandia.pl/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klecza Dolna 34-100 małopolskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)