Kiedy rok temu usłyszałam od Przyjaciółki (dzięki Daga!) o Ogrodach Hortulus pomyślałam, że to byłby raj dla mojej mamy. Ona kocha wszystko, co związane jest z ogrodem, działką i lasem. Okazuje się jednak, że to cudowne miejsce dla całych rodzin, w którym dzieci czują się bardzo swobodnie. Z tego też powodu przyjaciółka tak bardzo namawiała mnie, bym je odwiedziła i sprawdziła pod kątem rekomendacji dla Rodzinnego Kompasu.

O OGRODACH HORTULUS

To miejsce jest przepiękne. Paleta barw, którą mogą się tutaj cieszyć oczy jest absolutnie niepowtarzalna. Wszystko jest zadbane i dopracowane w najdrobniejszym szczególe…

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas a

 

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas c

 

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas b

 

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas a

Wiele jest tutaj ogrodów tematycznych. Prowadzą do nich śliczne pomosty, żywopłoty, bramy… W każdym z nich znajdują się miejsca, w których można przysiąść na ławeczce i odpocząć w absolutnie niepowtarzalnej, romantycznej scenerii. Każdy z tych ogrodów rozbudza też dziecięcą wyobraźnię. Zupełnie nie ma tu miejsca na nudę, bo kilkulatki wymyślają tu zabawy na jakie nawet dorośli by nie wpadli. Bieganie między krzewami, skakanie po alejkach z kamyków, śledzenie jaszczurek, wypatrywanie ryb w stawach… możliwości są nieograniczone.

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas d

 

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas e

 

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas f

Dzieci zachwycają się tu przestrzenią, po której chętnie biegają, labiryntami, elementami małej architektury, które stanowią kropeczkę nad „i” w każdym z ogrodów tematycznych.

Ogrody Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas g

Mojej córci na przykład najbardziej podobał się ogród leśny, ponieważ w nim co krok odkrywała figurki zwierząt.

Ogrodu Hortulus - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas 1

 

 

To, co pokazuję tutaj na zdjęciach, czy na filmiku to zaledwie maleńki ułamek tego, czym można się zachwycać w Ogrodach. Są absolutnie fantastyczne. Przepiękne. Mam nadzieję, że uda mi się do nich wrócić o innych porach roku. Wam też taką wizytę całą rodziną serdecznie polecam.

FILM

 

Zobacz fim z tego miejsca, by lepiej poznać to, co na Ciebie czeka 🙂

 

KILKA KWESTII ORGANIZACYJNYCH

Ogrody w rzeczywistości podzielone są na dwie osobne atrakcje. Jedne to ogrody tematyczne, z których pochodzą powyższe zdjęcia. Drugie to świat labiryntów. Oba warte odwiedzenia. Dobrze jest pamiętać, że kupuje się do nich osobne (lub łączne bilety), a w każdym spędza się kilka godzin. Jeśli będziecie zmęczeni po jednym ogrodzie, a kupiliście łączony bilet, nie możecie przesunąć wizyty na kolejny dzień. Pomiędzy tymi wizytami warto jest coś przekąsić, a niekoniecznie jest gdzie (tutejsza kawiarnia jest bardzo przeciętna). Zabierzcie ze sobą coś pysznego i odżywczego.

Do ogrodów tematycznych nie można wchodzić z wózkami, czy rowerkami biegowymi.

GDZIE SĄ ZLOKALIZOWANE OGRODY HORTULUS?

Adres, telefon kontaktowy oraz mapkę z lokalizacją Ogrodów znajdziesz na profilu na mapie Rodzinnego Kompasu TUTAJ. 

DROBNA UWAGA

Mi osobiście nie do końca podoba się podejście do klienta w tym miejscu. Jednak ogrody są na tyle ładne, że gotowa jestem to wybaczyć. Ważne jest, że mają rękę do roślin, a my możemy korzystać.

Znajdź na blogu: