Już za chwilę startuje sezon wakacyjny. Pracuję intensywnie, by uzbierać dla Ciebie mnóstwo inspiracji na letnie wyjazdy, weekendy oraz relaksujące rodzinne popołudnia. Dzisiaj więc przedstawiam listę najciekawszych atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu. Zaczynam dość standardowo – od latarni morskiej, by potem opowiadać Ci o atrakcjach wokół niej zlokalizowanych…

LATARNIA MORSKA

Światło latarni morskich jest dla żeglarzy świadectwem bliskości brzegu i bezpiecznego, zacisznego postoju przed dalszą wędrówką po morzach i oceanach. Dla turystów zaś jest atrakcją i najczęściej punktem widokowym. W Kołobrzegu warto jest podjąć wyzwanie i wspiąć się po dość stromych schodach na latarnię, by móc podziwiać piękną panoramę miasta. Dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się wystawa muszli, a w podziemiach wystawa minerałów. Choć te dwie ostatnie nie zwalają z nóg to dla niektórych mogą okazać się ciekawe więc o nich wspominam.

PORT PASAŻERSKI I REJSY NA FALACH

Port Pasażerski to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Kołobrzegu. Tutaj na stałe cumuje 6 statków pasażerskich. Największą popularnością cieszy się chyba oferujący wycieczki na trasie Kołobrzeg – Bornholm statek JANTAR.

W porcie w sezonie letnim odbywa się wiele pokazów, festiwali i imprez i zapewne odwiedzając to miasto port będziecie odwiedzać wiele razy.

Miasto Myszy

Nieopodal latarni morskiej znajduje się jedna z najbardziej nietypowych atrakcji dla dzieci z jakimi się spotkałam w całej Polsce – Miasto Myszy. Co to jest? Mówią o sobie „mysia nora” 😉 Jest to piwniczka w Rezydencji Kapitańskiej, w której mieszka mnóstwo myszy. Bez obaw jednak – małe gryzonie mieszkają w przeszklonych częściach tego podziemnego świata i odwiedzający mogą je jedynie podziwiać. Myszy żyją w specjalnie przygotowanej scenerii. Ich klatki są stylizowane na kosmos, miasto, domek itp. Można tu przyjść i zobaczyć, jak myszy wchodzą kotu na głowę, latają samolotem, balonie, czy jeżdżą pociągiem. Trudno mi opisać to miejsce, bo jest bardzo specyficzne. Jedni mogliby się wpatrywać w myszki godzinami, inni zainteresowaniem przechodzą przez kolejne pomieszczenia, jeszcze inni zupełnie nie rozumieją idei tego miejsca. Chcesz wiedzieć czy Ci się spodoba – zobacz  więcej zdjęć w relacji TUTAJ.

Miasto myszy znajduje się zaledwie 50 metrów od Latarni Morskiej (i kilka kroków od informacji turystycznej). Jego dokładny adres, lokalizację na mapie i nawigację do tego miejsca znajdziesz TUTAJ.

UKRYTA KRAINA

Całkiem niedaleko mysiej nory powstała niedawno Ukryta Kraina, czyli bajecznie kolorowy świat, w którym dzieci wędrują z czarodziejską różdżką w ręku.  Przechodząc między różnymi częściami krainy trafia się do mieszkań różnych zwierząt – bohaterów tego miejsca. Ci bohaterowie ożywają, jeśli dziecko wypowie odpowiednie zaklęcie.

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 4

W Ukrytej Krainie mieszka też kilka żywych zwierząt. Spotkać tu można m.in. rybki oraz jaszczurki. Są też dwa białe króliki, które lgną do gości.

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 8

Więcej zdjęć z Ukrytej Krainy zobaczysz w naszej fotorelacji TUTAJ. Adres oraz mapkę z dojazdem znajdziesz TUTAJ.

MASZOPERIA

Muzeum 6D – Maszoperia, jak twierdzą jego twórcy powstało by upamiętnić życie i pracę nadbałtyckich maszopów, czyli zespołów rybaków razem prowadzących połowy na morzu. Chyba spełnia swoja rolę, bo przyznaję, że dopóki nie sprawdzałam tego muzeum, nie wiedziałam kim byli maszopi. W tym muzeum znajdziecie ponad 500m2 malowideł w technologii 3D. Tajemniczości i atrakcyjności dodają im efekty specjalne, takie jak: mgła, zapach, wiatr, bańki mydlane, ruchoma podłoga i nie tylko… Dokładny adres oraz mapkę z dojazdem znajdziecie TUTAJ.

AQUAPARK

Jeśli morze Wam nie wystarczy lub pogoda nie będzie Was rozpieszczała to możesz zabrać dzieci na basen w Kołobrzegu. Znajdziesz tam brodzik (40cm), 2 zjeżdżalnie, dziką rzekę, kaskady, bicze wodne,   parasol wodny, ścienne hydromasaże, gejzer, leżanki do hydromasażu, przeciwprądy, łaźnię parową oraz saunę. Adres basenu wraz z mapką znajdziesz TUTAJ.

PARK LINOWY

Tor przeszkód na wysokości to super frajda dla dzieci, ale przy odpowiedniej trasie również dla dorosłych. W Kołobrzegu dostępne są 3 trasy z różnymi poziomami trudności. Jest to jednak rozrywka dla dzieci, które mają przynajmniej 120 centymetrów wzrostu. Dokładny adres znajdziesz TUTAJ.

 

BASTION PAZNER

Bastion Pazner to ukryta wśród zieleni twierdza skupiająca bogatą kolekcję różnorodnego sprzętu pancernego. Co ważne sprzęt ten można nie tylko oglądać. Jedną z największych atrakcji dla dzieci jest tutaj przejazd czołgiem po błotnistym poligonie z hełmofonem na głowie. Dokładny adres, telefon kontaktowy i mapkę z dojazdem znajdziesz TUTAJ.

KINO 8D CINEMA

Szczerze powiem, że generalnie kina z ruchomymi fotelami i efektami typu wodna mgiełka, podmuchy powietrza itp. są ciekawym pomysłem. Nie są tanie, a seanse są krótkie, ale dostarczają sporą dawkę wrażeń. Zadziwia mnie nieco fakt, że liczba „D” w ich nazwie rośnie z roku na rok. Nawet, choć mam bujną wyobraźnię, zaczyna mi brakować pomysłów na to, co może się pod nimi kryć 😉 Nie podoba mi się też opraw graficzna wejść i reklam tych kin. Tak, czy inaczej w Kołobrzegu jest takie Kino 8D i kto chętny może skorzystać. 🙂 Dokładny adres kina znajdziesz TUTAJ.

 

OCEANARIUM

Jeśli w czasie wycieczki pogoda nie dopisze to możesz z dzieciaczkami na chwilkę zajrzeć do oceanarium. To miejsce nie jest duże i nie należy do moich ulubionych. Znajdziecie tu jednak kilka akwariów z rybami, co może stanowić wybawienie, gdy dzieci marudzą z nudów w brzydką pogodę. Szczegółowy adres i dane kontaktowe zobaczysz TUTAJ.

TRASA ROWEROWA KOŁOBRZEG – USTRONIE MORSKIE

Jeśli pogoda pozwoli to zamiast odwiedzać płatne atrakcje wybierzcie się na wycieczkę rowerową. Cóż to jest za trasa! Zapierające dech w piersi widoki, nadmorskie powietrze, rozlewisko z licznymi gatunkami ptaków, łabędzie, punkty widokowe… W czasie wycieczki możecie odwiedzić restaurację na jedynym prywatnym molo w kraju. Niestety trasa jest w tym roku remontowana i mogą występować utrudnienia na pewnych odcinkach (lub ich całkowite zamknięcie). Wtedy trzeba przemaszerować kawałek drogi plażą.

Jest również trasa prowadząca z Kołobrzegu do Grzybowa, którą warto pokonać. Te trasy są o tyle fajne i wygodne (np. w porównaniu do trady Władysławowo-Hel), że są stosunkowo „płaskie”. Nie ma na tych szlakach odcinków wybitnie wymagających np.  wjazdu pod górę.

SALE ZABAW W KOŁOBRZEGU

W Kołobrzegu są również sale zabaw, do których możesz się wybrać z dzieckiem. Znajdziesz je na mapie TUTAJ.

GDZIE ZJEŚĆ W KOŁOBRZEGU?

Jeśli nie lubicie testować wytrzymałości żołądków swoich i dzieci to uprzejmie donoszę, że właśnie tworzy się lista ciekawych restauracji i kawiarni w Kołobrzegu. Obserwujcie Rodzinny Kompas, by ją poznać, a gdy się pojawi poinformuję Cię o tym również w tym artykule.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny daj znać. Będę ich tworzyła więcej w przyszłości. Będzie miło jeśli udostępnisz to zestawienie znajomym, którzy mają dzieci i wędrują nad Bałtyk. Nie ważne, w którym miejscu będą odpoczywać, bo na Rodzinnym Kompasie jest coraz więcej propozycji więc na mapie z pewnością znajdą coś dla siebie. Mogą się o tym przekonać TUTAJ.

ATRAKCJE DLA DZIECI W OKOLICY KOŁOBRZEGU

W okolicy Kołobrzegu również znajdziesz kilka sporych atrakcji dla dzieci. Do tych największych należą:

 

Znajdź na blogu: