Miasto Myszy – Kołobrzeg

Wkrótce sezon nadmorskich przygód rozpocznie się na dobre. Morze i plaża mają do zaoferowania tak wiele, że właściwie nie trzeba byłoby szukać dodatkowych atrakcji, gdyby nie fakt, że czasem trzeba zejść ze słońca albo… uciekać przed deszczem. Wtedy wszyscy na szybko szukają atrakcji w pobliżu. Ja miałam okazję w maju odwiedzić bardzo nietypowe miejsce w […]

Wkrótce sezon nadmorskich przygód rozpocznie się na dobre. Morze i plaża mają do zaoferowania tak wiele, że właściwie nie trzeba byłoby szukać dodatkowych atrakcji, gdyby nie fakt, że czasem trzeba zejść ze słońca albo… uciekać przed deszczem. Wtedy wszyscy na szybko szukają atrakcji w pobliżu. Ja miałam okazję w maju odwiedzić bardzo nietypowe miejsce w Kołobrzegu. Przyznaję, że gdy usłyszałam o nim po raz pierwszy otworzyłam szeroko oczy ze zdumienia. Potem z lekkim niedowierzaniem poczytałam w internecie i… pomyślałam, że muszę Wam pokazać kilka zdjęć.

O MIEŚCIE MYSZY

Tuż obok Miasta Myszy przechodzi prawdopodobnie każdy turysta wypoczywający w Kołobrzegu, bo znajduje się ono  50 metrów od Latarni Morskiej, w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej.

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 1

Samo Miasto Myszy z perspektywy człowieka nie jest duże (kilka pomieszczeń zlokalizowanych w piwnicy) jednak dla małych gryzoni to całkiem pokaźna przestrzeń z kilkoma większymi „klatkami” urządzonymi w różnej tematyce. Dodatkowo pracownicy informują, że mieszkańcy mysiej norki pochodzą z polskich hodowli i są to…same samiczki. Inaczej ich liczba byłaby nie do skontrolowania :p

Małe zwierzęta zobaczyć tu można na przykład w zimowym krajobrazie z jeżdżącą kolejką w roli głównej. Myszy z chęcią wskakują do tego pociągu… Niestety jeździ on na tyle szybko, że nie udało mi się zrobić dla Was fotki.

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 2

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 3

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 4

Jakiś czas temu przygotowałam zestawienie pomysłów na wycieczki dla miłośników dinozaurów. Przedstawiałam w nim Parki Jurajskie w całej Polsce (zestawienie znajdziesz TUTAJ). Nie sądziłam jednak, że w naszym kraju myszy mają swój park dinozaurów, a znalazłam go tutaj ;-).

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 5

W jednym pokoju można też zobaczyć myszy w kosmosie.  Gryzonie na dźwigu i w koparce stanowiły największą atrakcję tej części dla dzieci.

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 6

 

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 7

 

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 8

Część mieszkających w Mieście Myszy zwierzątek buszuje po urządzonej drewnianymi mebelkami willi wielkości dużego domku dla lalek.

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 9

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 10

 

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 11

Skoro jest domek musi być i miasteczko, w którym myszy z chęcią wsiadają do zawieszonego „pod niebem” samolotu, a nawet „latają” balonem. Przyznaję, że trzeba mieć bujną wyobraźnię, by tak urządzić myszom klatkę. Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 12

 

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 13

 

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 14

Na miejscu nie brakuje również miejsc, w których myszki żyją w bardziej przyziemnych warunkach.

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 15

 

Miasto Myszy - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 16

PODSUMOWUJĄC

Z pewnością to miejsce jest bardzo nietypowe i czytając opinie w internecie łatwo zorientować się, że ma swoich zwolenników i przeciwników. Czy Miasto Myszy spodoba się Waszym pociechom musicie ocenić sami. Po zakupie biletu czas zwiedzania ogranicza wyłącznie Wasze zainteresowanie (jedni spędzają tu kilka chwil inni mogą patrzeć i patrzeć z otwartymi buziami) z naszej ekipy też każdy wyszedł po innym czasie. Jeśli byliście ciekawa jestem Waszych wrażeń.

 

SZUKASZ INNYCH MIEJSC?

Szukasz innych atrakcji dla dzieci nad morzem? Skorzystaj z WYSZUKIWARKI – wpisz miasto, w którym szukasz i wybieraj atrakcje. Niektóre perełki zlokalizowane są w małych miejscowościach więc polecam w Wyszukiwarce wybrać „Atrakcje” i wcisnąć Wyszukaj, by zobaczyć mapę Polski z najciekawszymi punktami. Przybliżając mapę w interesującej Cię okolicy będziesz coraz dokładniej widzieć lokalizacje poszczególnych atrakcji.

 

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: