Wycieczki idealne dla miłośników dinozaurów

Jeśli macie w domu małego miłośnika lub małą miłośniczkę dinozaurów to możecie sprawić jej/jemu ogromną radość planując wycieczkę ich śladami. W Polsce funkcjonuje kilka wspaniałych parków jurajskich, które przeniosą Was do epoki, w której dinozaury swobodnie spacerowały po naszej planecie.

JURA PARK BAŁTÓW

Jura Park Bałtów_park dinozaurów_atrakcje dla dzieci_rodzinnykompas.pl

To miejsce o charakterze edukacyjno-turystycznym, w którym nauka doskonale łączy się z rozrywką. Modele dinozaurów, które można tutaj oglądać wykonywane są przez paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły, w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Park znajduje się pod patronatem naukowym znanych i cenionych instutytów i uniwersytetów, co daje swego rodzaju obietnicę, że znajdziemy tutaj rozrywkę na wysokim poziomie merytorycznym :-). Znajdziecie tutaj miejsce pełne aktywnych zabaw i animacji nawiązujących do prac paleontologicznych, a także prehistoryczne oceanarium. W Żydowskim Jarze będziecie mogli poruszać się śladami zostawionymi przez dwumetrowe dryomorfony, a na placu zabaw dzieci będą mogły odkopać szkielet  straszliwego T-rexa. To miejsce to obowiązkowa pozycja na liście wycieczkowej miłośników dinozaurów w niemal każdym wieku. 

Więcej informacji o tym parku dinozaurów znajdziecie po linkiem: JURA PARK BAŁTÓW

JURA PARK KRASIEJÓW

Jura Park Krasiejów_park dinozaurów_atrakcje dla dzieci_rodzinnykompas.pl

To kolejny park jurajski, który oferuje rozrywkę i naukę na wysokim poziomie. Tutaj spacerując Świeżką czasu przenosimy się do czasów mezozoicznych gadów i płazów. Wybierając się w to miejsce spotkacie ponad 70 gatunków, około 100 modeli dinozaurów. Tutejszy Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Tutaj również znajdziecie Prehistoryczne Oceanarium.

Więcej informacji o tym paru dinozaurów znajdziecie pod linkiem – JURA PARK KRASIEJÓW

JURA PARK SOLEC KUJAWSKI

Jura Park Solec Kujawski_park dinozaurów_atrakcje dla dzieci_rodzinnykompas.pl

To jeszcze jeden park jurajski na wysokim poziomie merytorycznym łączący rozrywkę z nauką. Znajdziecie tutaj m.in. Muzeum ziemi z największa kolekcją skamieniałości w Polsce oraz liczne rekonstrukcje zwierząt, np. mamuta. Tutaj możecie również gościć się w Ogrodzie zimowym, w którym zebrane zostały rośliny, między którymi przechadzały się niegdyś dinozaury. Natomiast w Parku owadów można oglądać wielkoformatowe modele i od przewodnika dowiedzieć się, dlaczego owady w wyniku ewolucji nie osiągnęły wielkich rozmiarów.

Więcej informacji o parku znajdziecie tutaj – JURA PARK SOLEC KUJAWSKI

ZATORLAND

 

Tutaj znajdziemy m.in. Park Ruchomych Dinozaurów Dinozatorland, w którym na odwiedzających czeka mnóstwo zabawy na każdym kroku – wszystko oczywiście wśród modeli dinozaurów wyglądających jak żywe. Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów – łącznie ponad 100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi – to między innymi ogromne roślinożerne zauropody oraz T-Rex, który jest największym hitem tutejszego parku. Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki.  Przy końcu ścieżki na zainteresowanych czeka Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym prezentowana jest kolekcja skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, również elementy szkieletów dinozaurów oraz jajka. Jednak na dinozaurach atrakcje w tym parku się nie kończą i znajdziecie tutaj również atrakcje związane z owadami, bajkami, a także wesołe miasteczko.

Więcej informacji o tym parku jurajskim znajdziecie pod linkiem –  ZATORLAND. 

ŁEBA PARK

Łeba Park_park dinozaurów_atrakcje dla dzieci_rodzinnykompas.pl

Tutaj można zobaczyć figury dinozaurów wykonane w skali 1:1. Prócz tego w parku znajduje się wiele innych atrakcji. Poziom parku jest zdecydowanie bardziej rozrywkowy niż edukacyjny.

Więcej informacji znajdziecie tutaj – ŁEBA PARK. 

ZAUROLANDIA

Zaurolandia_park dinozaurów_atrakcje dla dzieci_rodzinnykompas.pl

Na brzegu Jeziora Rogowskiego, na  dwudziestu hektarach, na wyciągnięcie ręki spotkać można blisko osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów, których historię poznajemy podczas dwukilometrowego spaceru wzdłuż brzegów jeziora. Dodatkowo w tym miejscu można zwiedzić Muzeum Paleontologiczne, a w nim wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych.

Żeby poznać więcej danych zajrzyjcie tutaj – ZAUROLANDIA

Warto wiedzieć

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron poszczególnych parków, do odwiedzenia których bardzo Was  zachęcam (podobnie jak do odwiedzenia samych miejsc) ;-).

I oczywiście nie wahajcie się i korzystajcie z wyszukiwarki atrakcji dla dzieci – ona pokaże Wam mapę Polski z najwspanialszymi punktami rozrywkowymi 😉 Znajdziecie ją TUTAJ. 

 

Znajdź na blogu: