Zatorland

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O Zatorlandzie

Tutaj znajdziecie kilka różnych przestrzeni o urozmaiconej tematyce. Teraz można kupić przez internet tańsze bilety TUTAJ. Do głównych atrakcji Zatrorlandu należą:

Park Ruchomych Dinozaurów Dinozatorland, w którym na odwiedzających czeka mnóstwo zabawy na każdym kroku wśród modeli dinozaurów wyglądających jak żywe. Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów – to łącznie przeszło 100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi – to między innymi ogromne roślinożerne zauropody oraz T-Rex, który jest największym hitem tutejszego parku. Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki.  Przy końcu ścieżki na zainteresowanych czeka Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym prezentowana jest kolekcja skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, również elementy szkieletów dinozaurów oraz jajka.

Park Mitologii na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Wśród nich prawdziwą atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus z prawdziwym piorunem, Achilles walczący z Hektorem, Herakles pokonujący hydrę czy Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem. Pływające statuy i mityczne sceny usytuowane na malowniczym stawie to jednak nie jedyna atrakcja parku. Zwiedzający mogą zobaczyć rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejść do wnętrza konia trojańskiego czy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura.

Park owadów, w którym można zobaczyć 16 gigantycznych figur. Są to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek. Spacer ścieżką edukacyjną to świetny sposób na uzupełnienie lekcji biologii oraz ciekawe doświadczenie. Każdy eksponat zaopatrzony jest tutaj w tablicę informacyjną, z której wyczytać można ciekawostki na temat prezentowanego gatunku. Ekspozycja figur owadów wzbogacona jest również o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii, Marka, Rosji i wielu innych. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze, cykady.

Park Bajek na którego krętych ścieżkach można spotkać postacie z literatury dziecięcej. Część z nich jest ruchoma, co zwiększa ich atrakcyjność. W domkach, w których “zamieszkali” niektórzy bohaterowie, odtwarzane są bajki czytane przez znanych lektorów. Atrakcją dla dzieci są też zagadki – rymowanki, których rozwiązaniem są tytuły znanych bajek.

Lunapark to ogromny plac na którym znajdują się różnorakie urządzenia rozrywkowe. Jest tutaj kino 5D Extreme, smulator 3D Bonanza, karuzela „Słonie”, diabelski młyn, karuzela wiedeńska, karuzela łańcuchowa, basen z łodkami, loteria, salon gier, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce, dinocoaster i wiele innych atrakcji.

 

PROMOCYJNE BILETY

Wejściówki w obniżonej cenie można dostać TUTAJ. 

Warto wiedzieć

Na terenie Zatorlandu sa również lokale gastronomiczne.

Źródło zdjęć i informacji: http://zatorland.pl. Autorem niezwykłych zdjęć zamieszczonych w opisie jest Andrzej Pala, którego prace możecie znaleźć m.in. TUTAJ. 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *