Ukryta Kraina – kolorowy, tajemniczy świat stworzony dla dzieci w Kołobrzegu

Na mapie atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu niedawno pojawiło się nowe, bardzo kolorowe i tajemnicze miejsce – Ukryta Kraina. Choć z zewnątrz jest niepozorne to w środku z dzieciaczkami przenosimy się do kolorowego świata – troszkę jak w Alicji w Krainie Czarów.

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 14

Wchodząc do Ukrytej Krainy dostajemy magiczną różdżkę. Dzięki niej dziecko może ożywić zwierzątka mieszkające w tym miejscu. Wystarczy, że tam, gdzie zostało to oznaczone gwiazdką, dziecko wypowie specjalne zaklęcie i użyje różdżki. Tylko uwaga – zwiedzając to miejsce można używać wyłącznie jednej różdżki. Jeśli macie dwoje dzieci będą się nią dzielić lub musicie podzielić się na dwie drużyny odwiedzających.

Spacerując po Ukrytej Krainie wkraczamy do świata poszczególnych bohaterów. Możemy np. odwiedzić Wiewióra, Kreta, Krokodyla. W czasie odwiedzin warto pamiętać o zasadach savoir-vivre, ale też można dać ponieść się ciekawości. Skrzynki, książki, kredensy – wszędzie można zaglądać ;-).

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 9

 

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 7

 

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 8

Prócz magicznych bohaterów w Ukrytej krainie mieszkają również żywe zwierzęta. Są wśród nich dwa białe króliczki, które uwielbiają gości oraz jaszczurki i rybki.

Warto pamiętać, że tutaj ie ma tu kontaktu ze światem zewnętrznym – brak jest w środku obsługi (choć na monitorze jest się obserwowanym, by w razie potrzeby uzyskać wsparcie), nie ma też okien. Wszystko przeniesione jest do świata fantazji i koloru. Warto mieć więc na względzie, że należy otoczyć szczególną opieką wrażliwe dzieci, które czasem mogą się bać tej różnorodności, czy głosów wydawanych przez poszczególnych bohaterów. A ten strach przeplatać się może u nich z zachwytem. Jest więc mnóstwo emocji…

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 4

 

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 5

Baśniowy świat Ukrytej Krainy ma dwa oblicza. Jedno jest cukierkowe, słodkie i kolorowe, drugie bardziej mroczne, ciemniejsze, pokryte pajęczynami. To drugie zdecydowanie dedykowane jest małym goścom, którzy lubią bać 😉 Ta część wydaje mi się najbardziej zachwycać dzieci w wieku szkolnym. Nasze czterolatki raczej wolały omijać te części (chyba mają jeszcze zbyt bujną wyobraźnię). Na szczęście sa one oznaczone i z większości można zrezygnować, a mimo to swobodnie zwiedzać pozostałe części tego kolorowego świata.

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 3

 

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 2

Na koniec spaceru, w Komnacie Czarodzieja dziecko przywiązuje swoją wstążeczkę z imieniem zostawiając po sobie ślad. Bardzo ciekawie i ładnie to wygląda 🙂

Ukryta Kraina - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg - Rodzinny Kompas 1JAK DŁUGO TRWA ZABAWA W UKRYTEJ KRAINIE?

Czas zabawy nie jest limitowany. Wszystko zależy od ciekawości i swobody dziecka oraz rodziców w korzystaniu z oferowanych tutaj atrakcji. Można wyłącznie przejść się tropem gwiazdek, by pobawić się mocami różdżki. Można jednak zabawić się w małego detektywa i przeszukać każdy zakątek nor i mieszkań tutejszych bohaterów. Można zawsze stosować się do wskazówek (np. skakać wyłącznie po wybranych kamieniach), ale można też troszkę broić i sprawdzić, co się stanie. Wydaje mi się, że taki przeciętny czas zabawy (choć nie jest limitowany) może wynosić około 40 minut.

GDZIE ZNAJDZIESZ UKRYTĄ KRAINĘ?

Wszystkie dane teleadresowe, stronę www oraz mapkę z nawigacją znajdziesz TUTAJ. 

INTERESUJE CIĘ COŚ INNEGO?

Jeśli szukasz innych atrakcji w Kołobrzegu to sprawdź mapę Rodzinnego Kompasu. Znajdziesz na niej kilka propozycji na spędzenie np. pochmurnego dnia lub odpoczynek od słońca. Zobacz TUTAJ. 

Natomiast w okolicach Kołobrzegu znajdziesz tez kilka innych atrakcji dla dzieci, takich jak:

Przed powrotem z wakacji natomiast poprzeglądaj mapę atrakcji dla dzieci w okolicach planowanej trasy. Czasami najfajniejsze atrakcje i najciekawsze miejsca znajdują się w bardzo niepozornych lokalizacjach i nieznanych miejscowościach. Szkoda byłoby je przegapić. Wejdź na mapę klikając TUTAJ (na komórce przełącz się na widok mapy w prawym, górnym rogu) i klikając przybliżaj interesującą Cię okolicę. Wtedy zobaczysz poszczególne atrakcje.

Bawcie się dobrze. 🙂

Znajdź na blogu: