Miasto Myszy

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Mieście Myszy

To miejsce inne niż wszystkie. Absolutnie wyjątkowe, bo pokazujące małe gryzonie jako sympatyczne zwierzątka zamieszkujące ciekawe przestrzenie. Zastanawiam się jak to nazwać… Zoo? Muzeum? Żywa wystawa? Chyba musicie ocenić sami.

W tym mieście, ukrytym w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego, mieszka ok. 500 myszek. Tutejsze wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą oraz korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne. Te rury tokorytarze, którymi myszki wędrują między pokojami.Wystrój pokoi jest bardzo różnorodny i przechodząc między nimi zwierzaki mogą wybrać się w KOSMOS w świetle UV, poznać zimę, poczuć się jak na wakacjach czy w tropikach, albo zwyczajnie – jak w prawdziwym, ludzkim domu 😉

Każda z sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób, umeblowana małą mysią architekturą – domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. W jednej poznacie zwyczaje myszy żyjących na wsi, w innej ich wielkomiejskie życie. Zobaczycie, jak rodzą się małe myszki i jak ich starsi krewni radzą sobie w zimowych warunkach. Odwiedzając to miejsce poznacie wiele ciekawostek z życia tych małych zwierząt i już nigdy nie spojrzycie na mysz tak, jak przed wizytą w tym małym mysim mieście ukrytym w Kołobrzegu.

Warto wiedzieć

Dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Źródło zdjęć i informacji: www.miastomyszy.pl

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morska 2
Kołobrzeg 78 Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions