10 POMYSŁÓW NA DZIEŃ OJCA W WARSZAWIE I OKOLICY

Oto 10 pomysłów na to, jak w ostatniej nawet chwili zafundować świetną przygodę dzieciom i tatusiom w stolicy. Oczywiście z okazji Dnia Ojca 😉 1. GALERIA FIGUR STALOWYCH W PRUSZKOWIE   To pierwsza i jedyna opcja w zestawieniu w okolicy Warszawy. Konkretniej w Pruszkowie. Wystawę pokochali dorośli i dzieci. Jest genialna zarówno dla fanów motoryzacji, […]

Oto 10 pomysłów na to, jak w ostatniej nawet chwili zafundować świetną przygodę dzieciom i tatusiom w stolicy. Oczywiście z okazji Dnia Ojca 😉

1. GALERIA FIGUR STALOWYCH W PRUSZKOWIE

 

To pierwsza i jedyna opcja w zestawieniu w okolicy Warszawy. Konkretniej w Pruszkowie. Wystawę pokochali dorośli i dzieci. Jest genialna zarówno dla fanów motoryzacji, dobrego kina, bajek, jak i majsterkowania. Zobacz TUTAJ.

2. KONSTRUKTOR

Klockowy plac budowy, czyli sala zabaw z dostępnymi najrozmaitszymi zestawami LEGO. Czy jest Tata, który nie marzył o skomplikowanym zestawie Lego w swoim dzieciństwie? Można się tutaj zapomnieć 😉 Poza tym podobno w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec – niech więc się obudzi i pobawi razem ze swoim dzieckiem.  Salę znajdziesz TUTAJ.

UWAGA: Trzy wejściówki dla Tatusiów z dziecmi do Konstruktora zostaly rozdane. Tatusiom i dzieciom życzę udanej zabawy 🙂 

3. DOM ZAGADEK

To ciekawa opcja dla tych z detektywistycznym zacięciem. Wspólne rozwiązywanie zagadek, współpraca, odrobina adrenaliny i na koniec sukces – to jest to. Dom zagadek zobaczysz TUTAJ, ale jest w Warszawie już wiele innych escape roomów.

4. NIEWIDZIALNA WYSTAWA I OBIAD W RESTAURACJI W CIEMNOŚCI

To opcja dla tatusiów i dzieci powyżej 12 roku życia. Powinna się spodobać tym, którzy nie boją się wyzwań, zmiany podejścia i sposobu postrzegania otaczającego świata i rozmaitych smaków. W tym miejscu można naprawdę sprawdzić, czy ufa się swoim zmysłom. Zobacz TUTAJ.

5. WARSZTATY STOLARSKIE

Kiedy to pisałam były jeszcze dwa miejsca na warsztaty „Wióry lecą’. Fajnie byłoby coś wspólnie zmajstrować i zabrać do domu na pamiątkę. Zobacz relację z pracowni organizatora TUTAJ.

6. PARK TRAMPOLIN

Co powiecie na test – kto ma więcej energii tata, czy dzieci? Można udać się np. do Hangaru lub otwieranego właśnie Airo. O Hangarze więcej przeczytasz np. TUTAJ.

7. PARK LINOWY

Wspólna przygoda na wysokościach? Zobacz parki linowe w Warszawie TUTAJ.

8. ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Super miejsce, w którym można od siebie wzajemnie uczyć się siły woli, pokonywania barier i słabości w drodze na sam szczyt 😉 Zobacz ścianki wspinaczkowe w stolicy TUTAJ.

9. PLANETARIUM, CENTRUM NAUKI KOPERNIK LUB WYSTAWA BZZZ

To coś dla ciekawych świata. W Centrum Nauki Kopernik można wybrać kilka różnych opcji w zależności od wieku i zainteresowań dziecka i taty. Może warto spróbować się jeszcze tam dostać? O tym niesamowitym miejscu więcej przeczytasz TUTAJ.  Natomiast o Wystawie Bzzz dla najmłodszych więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

10. WSPÓLNY OBIAD

Możecie też wybrać się do jednej z restauracji przyjaznej dzieciom na rodzinny obiad z wielkim deserem. Listę restauracji znajdziecie TUTAJ.

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: