Ogrody tematyczne Hortulus Dobrzyca

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O OGRODACH TEMATYCZNYCH HORTULUS

Hortulus to cudowna, mieniąca się kolorami przestrzeń, w której można odpocząć. To kompozycja 30 różnych ogrodów, w ktrórych zachwyca różnorodna roślinność. Wśród najpopularniejszych zakątków znajdziemy tu ogród japoński, francuski, śródziemnomorski, angielski.

Dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj te miejsca, które pobudzają nasze zmysły. Wzrokiem zawładną na przykład ogrody: purpury i ognia, lila-róż, niebiesko-żółty, biały. Słuch rozbudzą ogrody szeleszczących traw i szumiącej wody. Zapachem zachwycają trzy ogrody ziołowe, ogród pachnący oraz piękne  rosarium.

Dzieci mogą tutaj biegać, wąchać kwiaty, ciszyć się mnóstwem kolorów i małych elementów architektury i sztuki ogrodowej. Warto jednak uczulać je, by bawiąc się dbały o tutejszą zieleń.

W ogrodach znajduje się też stanowiący ciekawą atrakcję, olbrzmi labirynt (o powierzchni 1 ha). A właściwie to jest to kilka mniejszych labiryntów w kształcie koła, kwadratu, ośmioboku. Dla dorosłych na końcach wybranych ścieżek również przygotowano niespodzianki w postaci fontann, gabinetów, ławek, drzew itp.   I choć do tego miejsca można wejść tylko jednym wejściem, tospaceruje się w środku trzema drogami pełnymi ślepych zaułków i pętli. Każda z  trzech dróg ostatecznie prowadzi do specjalnie zaprojektowanego placu z wieżą widokową, mini labiryntem dla dzieci, ławkami i tablicami informacyjnymi.

Wspomniana wieża widokowa o wysokości prawie 20 metrów pozwala na obserwację pięknego widok na ogrody.

ZOBACZ MOJĄRELACJĘ Z TEGO MIEJSCA

Tutaj znajdziesz wiele zdjęć i wypełniony barwami film. KLIK

Warto wiedzieć

Warto mieć na nogach dobre obuwie, bo w ogrodach oraz w labiryncie można się nieźle nadreptać i zrobić kilka dobrych kilometrów pieszo.

 

Źródło informacji i zdjęć: http://www.hortulus.com.pl

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dobrzyca 76-038 Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions