Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM

Olbrzymia mapa państwa krzyżackiego w podłodze, symulator machin oblężniczych w 3D i rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem zaprezentowana w formie gry strategicznej to jedna z najciekawszych form muzealnych lekcji historii, jaką sobie można wyobrazić.  Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego oferuje aktywną formę edukacji, poprzez poznawanie przeszłości od jej wielu nieznanych dotąd stron.

Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej!) prześledzić można dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego, od Ziemi Świętej po czasy współczesne, makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie. Jednak to nie wszystko, bo w tym miejscu goście poznają też na przykład tajniki kuchni zamkowej.  A przysmaków w niej nie brakowało! Delektowano się niedźwiedzimi łapami czy ogonami bobrów. Muzeum zdradza tajniki rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast. \

Wszystko prezentowane jest w kontekście oryginalnych zabytków z dziejów Działdowszczyzny i terenów Państwa Krzyżackiego (w tym depozytów z Muzeum w Malborku, Olsztynie, Elblągu, Brodnicy i in.).

Warto wiedzieć

Muzeum Państwa Krzyżackiego umiejscowione jest w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie).

Muzeum w 2014 roku zostało wybrane jednym z siedmiu cudów Polski w plebiscycie miesięcznika „National Geographic Traveler”.

Zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne! Muzeum znajduje się za to  w płatnej strefie parkowania.

W poniedziałki, niedziele (poza sezonem letnim) i święta Muzeum jest nieczynne

Źródło informacji i zdjęć: http://www.muzeum.dzialdowo.pl/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Plac Mickiewicza 43
Działdowo 13 warmińsko-mazurskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla starszaków (7+)