HistoryLand

Miejsce ciekawe dla całej rodziny.

O HISTORYLANDZIE

HistoryLand to interaktywna podróż przez historię Polski możliwa dzięki makietom zbudowanym z milionów klocków LEGO. W tym miejscu pomyślisz, że to są lekcje historii, które chciałabyś z dziećmi odkrywać na nowo. Tutaj najważniejsze wydarzenia przedstawione są z wykorzystaniem klocków, mappingów, wirtualnej rzeczywistości, konkursów rodzinnych i wielu innych ciekawych zabiegów wciągających gości do świata historycznych wydarzeń.

Można tu ujrzeć palisadę Biskupina, poznać obyczaje ludzi, którzy w nim żyli, a także odkryć najstarszą na świecie mapę nieba. Jest też okazja do zatrzymania się na moment przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha. Tutaj na gości czekają pola Grunwaldu, gdzie staje się w szeregu z innymi żołnierzami tuż przed jedną z największych średniowiecznych bitew, co przyprawia wręcz o gęsią skórkę. Zwłaszcza wtedy, gdy makieta ożywa, a polskie wojska nieustraszenie szarżują w stronę wroga. Dalej natomiast wzywa morze… W dalszą drogę rusza się na pokładzie okrętu Święty Jerzy. Tutaj można stoczyć walkę ze szwedzką flotą pod Oliwą i zobaczyć, dlaczego „słońce zaszło w południe”. Po powrocie na makietowy ląd trzeba jeszcze  przygotować się do podboju Monte Cassino. Można przekonać się, że widok płonącego nocą klasztoru jest równie piękny, co przerażający. To wszystko to jedynie początek czekających w HistoryLandzie atrakcji dla dzieci i ciekawostek dla dorosłych.

Przy niemal każdej makiecie znajdują się interaktywne książki, z których można poznać wiele nieznanych faktów. Umożliwiają one poznawanie historii w wersji skróconej, bogatej w nieznane fakty i bardziej szczegółowej, przeznaczonej dla tych, którzy są mocno zainteresowani tematem.

WARTO WIEDZIEĆ

HistoryLand znajduje się w starym dworcu PKP w Krakowie. To znakomita lokalizacja, blisko przystanków komunikacji miejskiej.

Jeśli jedziesz do HistoryLandu samochodem, to najwygodniej Ci będzie, kiedy zostawisz go na parkingu przy Galerii Krakowskiej. Dalej możesz piechotą udać się na plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, z którego z pewnością zobaczysz już budynek starego dworca PKP.

Bilety kupuje się na wybrany dzień i godzinę. Można to zrobić przez Internet TUTAJ lub w kasie (jeśli na wybrany termin będą jeszcze wolne miejsca). Można również wybrać opcję zwiedzania z przewodnikiem lub audioprzewodnikiem.

TAŃSZE 30% BILETY możesz kupić TUTAJ. 

W HistoryLandzie jest też sala do zabawy Klockami LEGO.

Źródło informacji i zdjęć: https://historyland.pl

FAJNIE, ŻE JESTEŚ

Jeśli szukasz innych atrakcji w Krakowie zajrzyj namapę Rodzinnego Kompasu. Możesz na niej wybierać interesującą Cię kategorię atrakcji (np. muzea, sale zabaw, centra nauki, aquaparki) lub miejscowość, która Cię interesuje. KRAKÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ. 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraków 30-001 małopolskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)
  • Możesz tutaj zorganizować dziecku urodziny