Makieta Borówiec

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O MAKIECIE BORÓWIEC

To jest miejsce, w którym przyspiesza puls każdego miłośnika kolei,  bo można w nim podziwiać koleje europejskie poruszające się na tle nieprzeciętnych krajobrazów współczesnej Europy. Miniaturowy świat został wybudowany na powierzchni ponad 250 m2 i jest nieustannie rozbudowywany. Po tutejszych torach jeździ 12 składów kolejowych, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy. Podobno docelowo ma ich być aż 40, a krajobrazy zostaną rozbudowane o Północną Amerykę i Skandynawię!

Oprócz pociągów po makiecie poruszają się również samochody i samoloty. Jest też wesołe miasteczko, są kolejki górskie, budynki, mosty oraz lasy.

W Borówcu, obok makiety kolejowej, znajduje się również makieta współczesnego lotniska, na której na 50m2 znajduje się mający 12 metrów pas startowy. Po powierzchni lotniska poruszają się w pełni oświetlone samoloty, kołujące na start.

WARTO WIEDZIEĆ

Pokazy w tym miejscu odbywają się o ściśle wyznaczonych godzinach. Z ich harmonogramem możesz zapoznać się TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęć: http://borowiecmakieta.pl/ oraz https://www.facebook.com/pg/BorowiecMakieta/photos/?ref=page_internal

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uroczysko 1
Borówiec 62-023 wielkopolskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)