Pomysł na zimowe ferie w Warszawie

Chcecie pokazać swojemu dziecku stolicę atrakcyjną dla dziecka? Duże miasto z milionem możliwości? Ferie w Warszawie mogą być absolutnie fascynujące. To miasto o niesamowicie bogatej ofercie dla maluchów i starszaków więc przekonajcie się sami, co możecie zaoferować swojemu dziecku podczas takiej wycieczki:

1. FASCYNUJĄCE CENTRA NAUKI

 

Jest w Warszawie kilka takich miejsc, w których można spędzić cały dzień i z każda minutą zachwycać się ich ofertą na nowo. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i Was rodziców (bo kto powiedział, że ma być ciekawie tylko dla najmłodszych?). Z pewnością należy do nich największe w Polsce Centrum Nauki Kopernik. Znajdziecie tam „Galerię bzzz” dla najmłodszych, w której będą mogli samodzielnie odkrywać przyrodę. Dla starszych fasynujący jest Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć, Majsternia i Labolatoria, w których odkrywa się świat na nowo. Więcej o atrakcjach czekających na gości poczytacie TUTAJ tylko pamiętajcie, by z wyprzedzeniem zarezerwować sobie bilety! Drugą równie ciekawą propozycją jest znajdujące się w tym samym miejscu Planetarium Niebo Kopernika. Jego oferta dedykowana jest w większości dzieciom od wieku szkolnego w górę. Będziecie zafascynowani światem, który tu zobaczycie, jeśli tylko lubicie patrzeć w niebo, bujać w obłokach lub obserwować gwiazdy ;-).

Centrum Pieniądza NBPNajnowszym odkryciem Warszawiaków jest absolutnie fenomenalne i BEZPŁATNE Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. To kilkupiętrowe Muzeum poświęcone kasie i jej historii. Już na wejściu dostaniecie tam listę zagadek, dzięki którym będziecie mogli zdobyć hasło otwierające sejf (zlokalizowany w ostatnich salach na trasie wycieczki).  W tym miejscu również będzie okazja do sprawdzenia autentyczności banknotów, które nosicie w portfelach, podniesienia prawdziwej sztabki złota i wiele innych atrakcji. Zajrzyjcie tu koniecznie, zwłaszcza, że to nic nie kosztuje. Tylko uważajcie – w tym miejscu można spędzić absolutnie cały dzień. Więcej szczegółów zobaczycie TUTAJ. 

2. MUZEA CIEKAWE DLA DZIECI

W stolicy nie brakuje Muzeów. Nuda myślicie? Nic bardziej mylnego 🙂 (na szczęście!). Coraz więcej muzeów przygotowuje fantastyczną ofertę dla dzieci! Rozważcie wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym na dzieci czeka również wypełniona grami Sala Małego Powstańca.  Zajrzyjcie do Muzeum Historii Żydów, w którym dzieci mogą również miło spędzić czas w sali U Króla Maciusia. Wybierzcie się do Muzeum Narodowego na zorganizowane, rodzinne zwiedzanie. Poznajcie różne kultury w Muzeum etnograficznym dla dzieci. Obejrzyjcie dzieciątki pięknym miniaturowych domków, szkół i sklepików wybierając się do nieco nostalgicznego świata w Pałacu Kultury i Nauki, w którym znajduje się Muzeum Domków dla Lalek. Koniecznie też obejrzyjcie z tarasu PKiN panoramę Warszawy!

3. BARWNE SPACERY (ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE I OGRÓD W WILANOWIE)

Zimą stolica potrafi zabłysnąć za sprawą cudownych iluminacji. Znajdziecie je na wieczornych spacerach w Łazinkach Królewskich oraz w Królewskim Ogrodzie Światła. Poczytajcie o nich więcej i skorzystajcie, bo opłata za to bajkowe doświadczenie jest symboliczna, a iluminacje są przygotowane na światowym poziomie. Oczywiście najpiękniej wyglądają, gdy z nieba leci biały puch, jednak nie jest to warunkiem koniecznym.

4. STADION NARODOWY I SZALEŃSTWA FIZYCZNE

Zwiedźcie Stadion Narodowy i skorzystajcie z jego zimowej oferty. Lodowisko, górka lodowa, bumper cars, curling, skatepark to główne atrakcje kryjące się pod nazwą Zimowy Narodowy. Więcej poczytacie o nim TUTAJ. 

Jeśli macie chęć się poruszać (a u siebie w miejscu zamieszkania nie macie takiej atrakcji) to wybierzcie się do jednego z parków trampolin, których listę znajdziecie TUTAJ, albo do Wrotkarni, w której możecie potańczyć na czterech kółkach. Jeśli natomiast kochacie wspinaczkę to skorzystajcie z mnóstwa ścianek wspinaczkowych w stolicy, których lista znajduje się TUTAJ. 

 

5. CUDOWNE SPEKTAKLE W TEATRACH DEDYKOWANYCH DZIECIOM

Przedstawienie przedstawieniu nierówne. Pomóżcie swojemu dziecku zakochać się w teatrze zabierając je na spektakl, który rzuca na kolana, jest doskonale dopasowany do wieku i zainteresowań Waszego dziecka. W stolicy jest  8 genialnych teatrów. Poznajcie je wszystkie klikając TUTAJ. Na liście znajdziecie zarówno propozycje dla małych milusińskich (właściwie od pierwszego roku życia) jak i teatry wprowadzające starszaków już w strefę poważnej sztuki. Wszystkie jednak doskonale znają i szanują młodą widownię oferując wysoki poziom i bardzo duże zaangażowanie w tworzenie sztuki przyjaznej dzieciom.

6. WYGŁUPY W SALACH ZABAW

W Warszawie są dzieciątki sal zabaw. Warto wybrać się do takiej, która oferuje coś, czego nasze dziecko jeszcze nie zna. Możecie na przykład wybrać się do jednej z największych sal zabaw w Polsce FUN PARK DIGILOO. Nawet jeśli macie w swoim mieście małki gaj i zjeżdżalnie z kuleczkami to w tej sali Wasze dziecko szeroko otworzy oczy ze zdumienia. Jeśli wolicie bawić się troszeczkę główkując i konstruując to super pomysłem będzie Klockownia. Dziesiątki rodzajów klocków dedykowanych dzieciom w przeróżnym wieku budzi zainteresowanie również rodziców. Można tam zatracić się na wiele godzin. Dużą róznorodność rozrywek Wasze dziecko znajdzie też w Rodzinnym Parku Rozrywki Hula Kula. Jest tam zwykła sala zabaw, ale są też na przykład kręgle. Możecie też wybrać się do dowolnej, innej sali zabaw. Ich długą listę znajdziecie TUTAJ. 

7. KINO 6D

Jeślinigdy nie byliście w Kinie 6D to również polecam Wam niedługi seans, podczas którego poczujecie zapachy, podmuch wiatru, krople wody na twarzy i kilka innych, ciekawych efektów. W Kinie zawsze jest kilka seansów do wyboru (pamiętajcie tylko o ich dobrym dopasowaniu do wieku dziecka, bo takie kino 6d dostarcza o wiele więcej wrażeń niż zwykłe kino i dziecko może się wystraszyć np. rekina).

8. UCIECZKĘ Z ESCAPE ROOMU

 

Jeśli macie ochotę zagrać z dzieckiem w fenomenalną grę dajcie się całą rodziną zamknąć w Escape Room. Próba wydostania się z zamkniętego pokoju może być wspaniałą, rodzinną zabawą integracyjną. Jeśli sami nie korzystaliście z tego rodzaju rozrywki to też przeżyjecie ciekawą przygodę, bo to również wspaniała zabawa dla dorosłych. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. 

9. WYSTAWĘ UCZĄCĄ WRAŻLIWOŚCI

Warsztaty z wrażliwości

Jeśli chcecie przy okazji wizyty w stolicy odbyć lekcję z wrażliwości koniecznie wybierzcie się również na Niewidzialną wystawę.  Nie znajdziecie nic podobnego w całym kraju (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Zobaczycie, jak wygląda życie w ciemnościach. Doświadczycie tego, co jest codziennością dla osób niewidomych. Zaczniecie ufać zmysłom, które były do tej pory dla Was drugorzędne. To może być cudowna lekcja życia.

10. SŁODKIE, KULINARNE DOŚWIADCZENIA

Jeśli kochacie słodycze to przyciągnąć Was powinien w czasie spacerów zapach z miniaturowych fabryk słodkości rozsianych w stolicy. Weźcie udział w pokazach ręcznej produkcji cukierków, ukręćcie własnego lizaka w jednej z Manufaktur Cukierków lub w kolorowej fabryce Cukier Lukier. Możecie też zapisać się na warsztaty z przyrządzania czekolady w Manufakturze Czekolady. 

10. PYSZNE POSIŁKI

Warszawa bogata jest w smaki. Zobaczcie listę restauracji, w których odbywają się animacje dla dzieci.

Jeśli wybierasz się do stolicy nie tylko z mającym ferie starszakiem, ale też z młodszym rodzeństwem to przydać Ci się może lista kawiarni z kącikami zabaw i udogodnieniami dla maluchów, którą znajdziesz TUTAJ.

PODSUMOWUJĄC FERIE W WARSZAWIE

Stoilca ma tak bogatą ofertę, że ferie spędzone w mieście mogą być nawet bardziej ekscytujące niż dalekie podróże. Jeśli mieszkacie na tyle daleko, że nie wpadacie do stolicy regularnie pozwólcie swojemu dziecku poznać to miasto. Pokażcie mu największe zabytki, ale też te wszystkie, wymienione w artykule atrakcje. I…to co dla mnie najważniejsze – BAWCIE SIĘ DOBRZE!

 

 

 

Znajdź na blogu: