Zimowy Narodowy

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O ZIMOWYM NARODOWYM

Od kilku lat, co roku, Stadion Narodowy w zimę zamienia się w krainę zimowej zabawy. W tym miejscu znajdują się atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a ich różnorodność prezentowana na stronie jest całkiem imponująca, jak na jedno miejsce 😉 Co roku odrobinę zmienia się oferta, bo zmieniają się sponsorzy, poniższe chyba jednak pojawia się zawsze:

LODOWISKA

Lodowisko A  służące do jazdy rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych. Tura jazdy  trwa 75 min.

Lodowisko B będące tak naprawdę dwoma połączonymi lodowiskami, które służą do jazdy rekreacyjnej. Mniejsze z lodowisk jest miejscem weekendowych zajęć dla najmłodszych, w trakcie których dzieci uczą się jazdy na łyżwach poprzez zabawę. Tura jazdy  trwa 75 min.

Disco lodowisko, czyli odbywające się w piątkowe i sobotnie wieczory imprezy z muzyką, zabawami i licznymi konkursami.

GÓRKA LODOWA

Ta atrakcja to 11-metrowa górka lodowa przeznaczona do zjazdów na pontonach wprost z trybun. Bawią się na niej dobrze i dorośli i dzieci.

 

CURLING

Curling, inaczej nazywany szachami na lodzie, to sport zespołowy, w którym rywalizują ze sobą dwie drużyny. Każda z nich zagrywa po 8 kamieni i stara się je umieścić w domu – okręgu po przeciwnej stronie toru – jak najbliżej jego środka. Oczywiście, kamienie przeciwnika można wybijać, a swoje chronić za tzw. strażnikami.

Pod czujnym okiem instruktorów, każdy może spróbować wypuścić kamień, czy nauczyć się „zamiatania” na specjalnie przygotowanym torze. Tura gry  trwa 75 min.

SKATEPARK

Skatepark jest zadaszoną infrastrukturą rekreacyjną i służy wszystkim osobom, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, m.in.: jeździe na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, longboardach oraz rowerach typu BMX. Na terenie Skateparku odbywają się zajęcia indywidualne, grupowe, warsztaty i imprezy związane z poszczególnymi dyscyplinami sportowymi i nie tylko. Mini rampy, rozbudowane funboxy i poręcze oraz wiele innych przeszkód, m.in. firmy Techramps, są dostosowane dla uczestników o różnym stopniu zaawansowania.

PORANKI DLA DZIECI

W sobotnie i niedzielne poranki na małym lodowisku B odbywają się zajęcia dla dzieci – czyli nauka jazdy na łyżwach poprzez zabawę. Przy dziecięcej muzyce, w atrakcyjny, zabawny sposób, dzieci uczą się pierwszych kroków na łyżwach, albo szkolą swoje umiejętności. Tura nauki trwa 75 min.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Zajrzyj do relacji z naszej wizyty w tym miejscu. Moje dzieci nie do końca były zadowolone, ja wydałam pieniądze, których nawet nie wykorzystaliśmy więc warto dobrze zaplanować tę wizytę. RELACJA Z WIZYTY NA ZIMOWYM NARODOWYM Z MAŁYMI DZIEĆMI. 

WARTO WIEDZIEĆ

WYbierając się tutaj koniecznie się ciepło ubierzcie. Termiczna bielizna będzie w sam raz. Nie zapomnij też o zimowych butach i rękawiczkach, bo temperatura jest niewiele wyższa niż na dworze.

W tym roku strefa gastronomiczna Zimowego Narodowego zaprasza do domków ulokowanych pomiędzy lodowiskami. W nich podawane są smakołyki na ciepło i zimno, słodkie i wytrawne, napoje zimne i gorące. Na gości czeka również kawiarnia, herbaciarnia oraz stacja grzewcza. Tylko uwaga miejsc siedzących jest niewiele a ludzi niestety już tak. Kolejka po kupno smakołyków to pikuś, ale nie zawsze uda Ci się z nimi usiąść.

Jeśli nie kupisz biletów online nastaw się na czekanie w kolejce. Podobnie kolejka obowiązuje np. do górki lodowej (i to w weekendy taka spoooora).

Harmonogram imprez i zajęć prowadzonych na Zimowym Narodowym znajdziecie TUTAJ.

 

Źródło informacji i zdjęć: http://zimowynarodowy.pl/galeria/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aleja Poniatowskiego 1
Warszawa 03-901 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)