Wełniane ZOO w Cieszynie

Miejsce ciekawe dla dzieci

O Wełnianym ZOO

To miejsce jest dowodem na to, że każdy, kto ma jakąś pasję może tworzyć atrakcje dla dzieci. Nie ma tu żywych zwierząt, są za to kolorowe, wełniane zwierzaki rozstawione w bajecznie kolorowym ogrodzie. I choć dla nas – ludzi przyzwyczajonych do doskonałości obrazu i sztuki liźniętej programami graficznymi może tutaj zadziwić sposób wykonania zwierząt to jest to miejsce niezwykłe, w którym dzieci mogą zaczerpnąć wielu inspiracji.

Pomysłodawczynią tego niezwykłego zoo jest pani Ludmiła Majkowska, która potrafi wyczarować różne rzeczy z wełny. Zaczęło się od pary wykonanych z białej włóczki łabędzi… Zwierząt w ogrodzie Pani Ludmiły stopniowo przybywało – zarówno tych spotykanych na co dzień, jak i nieco bardziej egzotycznych, a stado wciąż się powiększa.

Warto wiedzieć

Wełniane zoo czynne jest przez cały rok, a wstęp jest bezpłatny.

Nie mam pewności, czy ZOO nadal istnieje, nie weszło w czasu nowej technologii, nie dorobiło się strony internetowej (bo i za co skoro za wejście nie są pobierane opłaty a jedynie uśmiechy dające satysfakcję Pani Ludmile)… Jeśli ktoś z Was będzie w okolicy, zajedzie, przekona się, że to miejsce nadal istnieje i bajkowo czaruje to koniecznie dajcie mi znać 🙂

WEŁNIANE ZOO NA BLOGACH

Zdjęcia z tego nietypowego miejsca możecie zobaczyć chociażby na blogu Mrówkojad w środku wpisu, który znajdziecie pod linkiem TUTAJ.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cieszyńska 15
Puńców 43-400 śląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)