10 pomysłów na wycieczki z dzieckiem w Dzień Babci i Dzień Dziadka

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wspólnie spędzony czas to skarb więc dzisiaj proponuję Wam, zamiast kupowania prezentów, zaplanowanie wspólnej wycieczki dla najstarszych i najmłodszych w rodzinie. Jest wiele takich miejsc, którymi i jedni i drudzy mogą się w Warszawie i okolicach zachwycić:

  1. Królewski Ogród Światła

Królewski Ogród Światła_wycieczki z dzieckiem_atrakcje dla dzieci Warszawa_Dzień Babci i Dziadka_rodzinnykompas.pl

Wspólny spacer wśród pięknych świateł to doskonała okazja do przyjemnej pogawędki, przeniesienia się do niezwykłego, eleganckiego świata. Jeśli dodamy do tego termosy z ciepłą czekoladą lub herbatą każdy powienien być zadowolony, zwłaszcza jeśli ani Dziadkowie, ani Wasze dzieci nie miały okazji podziwiać tegorocznej iluminacji. Więcej o Królewskich Ogrodzie Światła przeczytacie TUTAJ. 

2. Muzeum PRL

Muzeum PRL_wycieczki z dzieckiem_atrakcje dla dzieci Warszawa_Dzień Babci i Dziadka_rodzinnykompas.pl

Dziadkowie będą mieli okazję powspominać i opowiedzieć swoim wnukom nieco o swojej młodości jeśli wspólnie przeniosą się do minionej epoki. Muzeum Czar PRL to miejsce, w którym można spróbować prawdziwej oranżady, pokazać wnukom telefon z kablem i tarczą 😉  i opowiedzieć mnóstwo zabawnych historii. Więcej o tym Muzeum poczytacie TUTAJ. 

3. Muzeum Powstania Warszawskiego

Jeśli Wasze dzieci są już starszakami to mogą sprawić dziadkom wiele przyjemności zabierając ich do  jednego z najwspanialszych w Polsce muzeów. Ta wspólna wyprawa może nie będzie skąmapana wyłącznie w śmiechu, ale dostarczy Dziadkom wielu emocji i wzruszeń. Kto wie… może przywoła w pamięci liczne rozmowy z ich własnymi Rodzicami… Dzieci też w tym miejscu rozbudzają w sobie zainteresowanie historią. Zwłaszcza, że przygotowana jest tu dla nich Sala Małego Powstańca, o której więcej przeczytacie TUTAJ. 

4. CUDOWNA ILUMINACJA W ŁAZIENKACH

W tym roku można również skusić się na romantyczny spacer po Łazienkach Królewskich, które zachwycają iluminacją. Zwiedzający mogą oglądać tam kilkumetrowe, świetliste postaci w strojach z dawnej epoki – elegancko ubrani panowie, panie w długich sukniach, kapeluszach i z parasolami nad głowami robią wrażenie. Świąteczny blask zyskała też ulica Agrykola – aleję spacerową zdobi dekoracja-baldachim. Można się teraz w Łazienkach Królewskich poczuć jak na planie filmowym z dawnej epoki. Powinno się tam spodobać Dziadkom ;-).

5. Muzeum Domków dla Lalek

Muzeum Domków Dla Lalek_wycieczki z dzieckiem_atrakcje dla dzieci Warszawa_Dzień Babci i Dziadka_rodzinnykompas.pl

To propozycja w teorii bardziej dla wnuczki i Babci lub Dziadka, choć doświadczenie pokazuje, że i wnuczkowie potrafią się tym miejscem zachwycać. Można tu obejrzeć ogromną, fascynującą wręcz kolekcję domków dla lalek, szkół i  sklepów w miniaturowych wydaniach. Te cudowne miniatury mogą przywołać wiele przyjemnych wspomnień z dzieciństwa Dziadków, dając tym samym również inspiracje do wspólnych zabaw, czy rozmów o ich dzieciństwie. Jeśli Dziadek jest majsterkowiczem, to może w tym miejscu wnuczka namówi go na skonstruowanie wspólnego domku dla jej lalek. Jeśli Babcia szyje lub dzierga to po wizycie tutaj nazbiera pomysłów na stroje dla zabawek snuczki.  Jest to jednak opcja najlepsza na wycieczkę z wnukami tak od 5 roku życia, ponieważ w Muzeum nie ma możliwości zabawy eksponatami (i mniejsze dzieci mogłyby być nieco zawiedzione). Więcej o tym miejscu przeczytacie TUTAJ. Możecie też zobaczyć naszą fotorelację z wizyty w tym miejscu klikając TUTAJ. 

6. Kolacja z widokiem na Warszawę

Prócz zwiedzania można najmłodszym i najstarszym w rodzinie zaproponować posiłek z widokiem na panoramę stolicy. To może być dla jednych i drugich ciekawe doświadczenie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na późny obiad lub kolację, gdy ulice błyszczą tysiącami świateł. Taką kolację można zafundować Dziadkom np. w  Panorama Bar&Longue, czyli w barze położonym na 40 piętrze Hotelu Marriott. To najwyżej położony bar w całej Europie… Jedzenie nie jest tanie (i chyba nie jest też wybitne, ale widok genialny). Do wyboru jest również Moonsfera (na ostatnim piętrze Centrum Olimpijskiego). Jeśli chcecie zabrać kubki smakowe Dziadków do nieba możecie skusić się na Concept 13 (położony na 5 piętrze galerii handlowej Vitkac), który kilka lat temu zdobył wyróżnienie Michelin. Aż 9 wyróżnień Michelin zdobyła Quchnia Artystyczna, z której z kolei można podziwiać Agrykolę.

7. KAWA I CIASTKO

Kawiarnie dla dzieci_Warszawa_rodzinnykompas.pl

Jeśli Wasze dzieci są jeszcze małe możecie je zabrać wraz z Dziadkami na pyszną kawę i ciacho. Ciacho zawsze się maluchom podoba 😉 Polecam przy okazji te kawiarnie w Warszawie, które mają kąciki dla Dzieci, w których wraz z Dziadkami będą mogły się wspólnie pobawić. Listę takich kawiarni wraz mapą, która ułatwi Wam znalezienie czegoś blisko Waszego domu lub mieszkania Dziadków znajdziecie TUTAJ. 

8. WESOŁY OBIAD

Restauracja dla dzieci_restauracje przyjazne dzieciom_restauracje z animacjami_rodzinnykompas.pl

Rodzinny obiad to genialny pomysł, by świętować każdą okazję. Polecam listę restauracji, które są przyjazne dzieciom i które w weekendy zapraszają na wyjątkowe animacje. Pewnie z okazji tak cudownego Święta też zaoferują jakieś ciekawe zajęcia. Tylko pamiętajcie, by zadzwonić tydzień lub dwa wcześniej i zarezerwować stolik. Listę tych restauracji znajdziecie TUTAJ. 

9. GALERIA FIGUR STALOWYCH

Galeria Figur Stalowych_atrakcje dla dzieci okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

 

To już opcja na nieco dalszą wycieczkę do Pruszkowa. Absolutnie fenomenalne eksponaty wykonane w 100% ze złomu 😉 Zachwycające auta, do których można wsiadać, postaci z bajek, które można wyściskać i mnóstwo innych ciekawostek. Absolutnie fenomenalna okazja do zrobienia z Dziadkami niezwykłych zdjęć z zachwyconymi minami 😉 Zobaczcie naszą fotorelację z wystawy tej galerii, która przez jakiś czas gościnnie dostępna była w Pałacu Kulturi i Nauki (KLIK) i poczytajcie więcej o Galerii w Pruszkowie klikając TUTAJ.

10. HOLLYLÓDZ

I ostatnia propozycja wycieczki międzypokoleniowej – Łódź. Miasto filmowe, wypełnione atrakcjami związanymi z kinem. Jeśli Wasi dziadkowie kochają kino to spodoba im się to, co im w czasie wycieczki pokażecie. Zresztą to genialne miasto, by pojechać tam w trzy pokolenia: dziadkowie, rodzice i dzieci. Dawne dobranocki, stare filmy… Miód dla serca i radość dla oczu. Muzeum Kinematografii, czy Muzeum Włókiennictwa (zwłaszcza interaktywna Kotłownia) podbiją Wasze serca 🙂 Zobaczcie, jak wiele czeka na Was atrakcji w tym mieście klikając TUTAJ.

Wszystkiego, co najlepsze dla Waszych Dziadków. Przede wszstkim dużo zdrowia, miłości i pociechy z Wnuków!

Jeśli natomiast nie jesteście z Warszawy, a też szukacie miejsc, do których warto zabrać Dziadków po przygodę z Wnukami to zajrzyjcie na naszą listę Muzeów przyjaznych dzieciom. Znajdziecie tam listę perełek w całej Polsce (choć wcale nie skończyłam jeszcze wpisywania wszystkiego!). Listę tą znajdziecie TUTAJ.

DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA

 

 

Znajdź na blogu: