Pomysł na weekend – Toruń z dzieckiem

Nie mogliście na dłużej wyjechać w ferie zimowe i teraz szukacie pomysłu, gdzie wybrać się z dzieckiem choćby na weekend? Toruń z dzieckiem to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd. Będzie ciekawe, pysznie i wesoło dla większych i mniejszych. Toruń – jedno ze starszych polskich miast, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Tutejsze pierniki w XVIII wieku zostały […]

Nie mogliście na dłużej wyjechać w ferie zimowe i teraz szukacie pomysłu, gdzie wybrać się z dzieckiem choćby na weekend? Toruń z dzieckiem to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd. Będzie ciekawe, pysznie i wesoło dla większych i mniejszych.

Toruń_atrakcje dla dzieci_rodzinnykompas.pl

Toruń – jedno ze starszych polskich miast, w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Tutejsze pierniki w XVIII wieku zostały uznane za jedną z czterech najlepszych rzeczy Rzeczpospolitej (trzy pozostałe, to warszawski trzewik, krakowska panna i gdańska wódka:-)). Jest to też jedno z ulubionych miast nietoperzy w naszym kraju. Kto się tutaj pojawia z przyjemnością spaceruje po Starym Mieście, robi zdjęcie przy pomniku Kopernika, a w sezonie cieszy się pokazem fontann. Kto jednak chce nie tylko zobaczyć, ale poczuć to miasto, zwłaszcza jeśli wędruje z dzieckiem ten odwiedzi:

Żywe Muzeum Piernika, w którym pozna tajniki powstania najlepszych pierników na świecie, a przy okazji zadowoli swoje kubki smakowe.

Dom Legend Toruńskich, który jest niesamowitym połączeniem teatru i muzeum, a odgrywany tutaj interaktywny spektakl  pozwala przenieść się w czasie i zasmakować przygód rozgrywanych w sceneriach średniowiecznego Torunia.

Planetarium i Orbitarium – w których można zachwycić się niebem będąc na ziemi 🙂 Czekają tu nie tylko spektakle dla dzieci od 4 roku żcyia, ale również wiele interaktywnych eksponatów umożliwiających poznawanie kosmosu.

Centrum Nowoczesności Młyn WIedzy, w którym nauka staje się zabawą, albo… zabawa nauką. Tutaj można doświadczać ciekawych praw związanych z fizyką, przyrodą, dźwiękiem, ale też z naukami humanistycznymi. A prócz tego w Młynie ku radości dzieci dostępna jest klockownia :-).

Szczegółowe opisy, dane kontaktowe i wskazówki dojazdu do wspomnianych atrakcji możesz zobaczyć klikając w ich nazwy. Wszystkie miejsca przyjazne dzieciom polecane przez Rodzinny Kompas zobaczysz na mapie TUTAJ. 

Jeśli masz ochotę wybrać się z rodziną daj znać przez polubienie propozycji. Będzie mi miło, jeśli ten pomysł na wycieczkę udostępnisz znajomym. W końcu zima nie oznacza, że musimy siedzieć w domu.

Przyjemności!!!

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: