Listopad zawitał do naszych drzwi. Wiele osób uważa, że to najbardziej depresyjny miesiąc w roku. Pewnie coś w tym jest, choć pogoda póki co rozpieszcza nas tak bardzo, że bliżej mi do wiosennych uniesień (a czasem i wiosennego przesilenia) niż listopadowego spadku nastroju. W październiku dzięki absolutnie zachwycającym warunkom pogodowym wiele się u nas działo. Pomyślałam więc, że przydałoby się małe podsumowanie publikacji, by nic nie umknęło Twojej uwadze, a i ja chętnie powspominam super aktywny miesiąc robiąc przegląd wpisów :-).

LIGHT MOVE FESTIVAL W ŁODZI

Zeszły miesiąc rozpoczął się dla nas bardzo kolorowo. Zrobiłam dla Ciebie fotorelację z Łódzkiego Festiwalu Światła – Light Move Festival. Zobacz TUTAJ lub klikając w zdjęcie, jak wygląda rozświetlone miasto i jeśli Cis ię spodoba (mi podobało się bardzo!) zaplanuj już sobie wizytę w tym miejscu na przyszły rok. Mnie osobiście ta atmosfera i kolory oczarowały tak bardzo, że na przyszły rok, oprócz Łodzi, wymarzyłam sobie wycieczkę do Torunia na Bella Sky Festival.

Atrakcje dla dzieci Łódź - Rodzinny Kompas

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Nie tak dawno też wystartował Królewski Ogród Światła, o którym pisałam z wielką przyjemnością. Polecam na romantyczny spacer lub klimatyczną, rodzinną przygodę.

Królweski Ogród Światła - Rodzinny Kompas

PRZYTULNE KAWIARNIE PRZYJAZNE RODZICOM I DZIECIOM

W październiku przedstawiałam też warszawskie kawiarnie przyjazne dzieciom. Pisałam o CIUCIUBABCE, która oczarowała mnie przytulnym wnętrzem i ciepłą, swobodną atmosferą oraz prawdziwymi lalkami Barbie (takimi z mojego dzieciństwa, z pięknie zginającymi się nóżkami i fenomenalnym „wykończeniem”).  Urzekł mnie również tutejszy miniaturowy, ale bogaty w ciekawe lektury kącik czytelniczy. Zobacz RELACJĘ i pozachwycaj się razem ze mną.

Ciuciubabka, kawiarnie przyjazne dzieciom - Rodzinny Kompas

Przypominałam również o istnieniu POMPONA, w którym czekają atrakcje dla mniejszych i większych dzieci. Jesienią podają tu pyszne rozgrzewające herbatki, których warto skosztować. Jeśli jeszcze nie znasz tej kawiarni to koniecznie zajrzyj TUTAJ. 

Pompon - kawiarnie przyjazne dzieciom - Rodzinny Kompas

W tym miesiącu wspominałam też o metamorfozie kawiarni KOFIFI. Możesz ją zobaczyć TUTAJ. 

Kofifi - kawiarnie przyjazne dzieciom - Rodzinny Kompas

KONSTANCIN JEZIORNA

W październiku zachwycałam się też parkiem oraz tężnią w Konstancinie Jeziornie. Chociaż mieszkam jedynie „godzinę drogi” od tego miejsca nie byłam w nim nigdy wcześniej. Żałuję absolutnie każdego sezonu, w którym ominęły mnie spacery lub rowerowe przejażdżki po tym miejscu. Jest pięknie! To park o wielu twarzach i do tego walorach zdrowotnych. Nie mogłabym chcieć więcej. Zobacz TUTAJ lub kliknij z zdjęcie, by zobaczyć i przeczytać więcej…

Konstancin Jeziorna - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas

ZAMEK W CZERSKU

Choć nie jestem wielką miłośniczką zamków to w październiku odwiedziłam jeden. Tak niezobowiązująco, bez większych planów wycieczki i oczekiwań. I wiecie co? Spodobał mi się ten spacer bardzo. Napatrzyłam się na całe grupy przedszkolne, posłuchałam przemiłych przewodników, którzy starali się zainteresować dzieci, zapoznałam się z tutejszymi grami terenowymi i stwierdziłam, że to miejsce warto polecić 🙂 Napisałam więc o nim kilka słów, które znajdziesz TUTAJ. 

Zamek Czersk - atrakcje dla dzieci - Rodzinny Kompas

RESTAURACJE PRZYJAZNE DZIECIOM

W październiku odkryłam nową restaurację tajską w Warszawie, w której nie tylko jest kącik dla dzieci, ale w weekendy odbywają się zabawy z animatorką. Dodatkowo kucharze pichcą na oczach gości. Mam zamiar w tym miesiącu odwiedzić to miejsce! Jeśli jesteś ciekawa/ciekawy już tego miejsca już teraz zajrzyj TUTAJ. Jeśli chcesz wiedzieć więcej wypatruj mojej szerszej relacji – pewnie pojawi się niebawem.

Opublikowałam też dwa świeżutkie zestawienia, w których łącznie przedstawiłam aż 20 restauracji, w których w weekendy odbywają się bezpłatne zajęcia z animatorkami i inne atrakcje dla dzieci. To doskonałe miejscówki na weekendowy relaks z rodziną i przyjaciółmi. Poznasz je klikając w zdjęcia poniżej.

Restauracje z animacjami dla dzieci - restauracje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas

 

Restauracje z animacjami dla dzieci - restauracje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas 2

PARK BAJKA W BŁONIU

Park Bajka - Blonie atrakcje dla dzieci - okolice Warszawy - Rodzinny Kompas 2

W październiku udało mi się też zajechać do jednego z moich ulubionych parków. Latem bywają w nim tłumy, bo dzieci chcą pluskać się na wodnym placu zabaw. Jesienią rodzice o nim zapominają lub specjalnie go omijają pamiętając gęstość zaludnienia z letnich weekendów. Prawda jest jednak taka, że to miejsce warto odwiedzić jesienią, bo staje się kameralne a nadal jest super atrakcyjne.

PAŁAC MAŁA WIEŚ OTULONY KOLORAMI I KASZTANAMI

Zajrzałam też do Pałacu Mała Wieś by sprawdzić, jak wygląda jesienią. Park jest przepiękny i polecam to miejsce na spacer urozmaicony np. niedzielnym obiadem w Starej Wozowni. O samym miejscu więcej przeczytasz TUTAJ. 

Palac Mała Wieś - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy- Rodzinny Kompas 2

ARBORETUM W ROGOWIE

Udało mi się w październiku odwiedzić dwa miejsca, które bardzo chciałam poznać. O tych wycieczkach marzyłam. Z realizacji tych marzeń cieszę się bardzo, bo rzeczywistość przerosła tu moje oczekiwania. Do tych miejsc należy Arboretum w Rogowie. W 3 tygodniu października to miejsce jest mieszanką złota i czerwieni, skarbnica pięknych krajobrazów malowanych przez naturę. Zobacz tylko w RELACJI. 

Arboretum w Rogowie - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy- Rodzinny Kompas 2

LEŚNA ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA W POMIECHÓWKU

Absolutnie fenomenalne miejsce do zabawy i edukacji. Naturalne tunele, wodny plac zabaw, ścieżka w koronach drzew i przystanki z ilustracjami z książki „Rok w lesie”. Cudowne miejsce na spacer, piknik nad Wkrą, na rodzinną zabawę. Martwi mnie tylko, że rodzice piszą mi, że jest niszczone. To smutne, że jeśli powstaje coś wspaniałego, wręcz genialnego i darmowego to jest niszczone. Dbajmy o to miejsce, bo jest powodem do dumy i wspaniałą przestrzenią do rodzinnej rekreacji. Zobacz więcej TUTAJ. 

Pomiechówek - atrakcje dla dzieci okolice Warszawy- Rodzinny Kompas 2

ZESTAWIENIA INSPIRACJI NA JESIENNE WYCIECZKI

W ramach cyklu Jesień Pełna Przygód powstało kilka zestawień z pomysłami na jesienne wycieczki. Znajdziesz je tutaj:

MANUFAKTURA SKARBÓW – BIAŁEK DESIGN STUDIO

Przypominałam też w tym miesiącu na fp o maleńskiej pracowni, w której wielki talentem człowiek tworzy srebrną biżuterię na podstawie nadesłanych mu rysunków dzieci. To prawdziwa manufaktura bezcennych skarbów. Sama mam naszyjnik z sercem a Mąż ma spinki do mankietów z konikami. Pamiątki po dwóch różnych fazach malarskich naszej Córci. Bezcenne, bezcenne, bezcenne. Nie wiem, czy na ten rok są jeszcze terminy na jakikolwiek drobiazg, ale możesz zobaczyć TUTAJ, co sądzisz o takich skarbach. Jestem pewna, że Ci się spodobają.

Białek Design Studio

W październiku przypominałam też wiele różnych wpisów, które znajdziesz poniżej.

8 teatrów dla małych dzieci w Warszawie.

Po tym wpisie dawaliście znać o ciekawych spektaklach, na których ostatnio byliście. Najbardziej zainteresowało mnie polecenie „Pchły Szachrajki” w Teatrze Narodowym (dzięki WIoletta), „Piotruś Pan” w Teatrze Buffo (thx Obrza),  „Czarodziej” w Teatrze Palladium (dzięki Ilona)! Dawaliście też sygnały, że często chodzicie na przedstawienia do domów kultury, bo rzeczywiście tam bilety są znacznie tańsze. My też staramy się od czasu do czasu korzystać z oferty naszego Domu Kultury, choć lubimy bardzo Teatr Niewielki i Teatr Małego Widza i staramy się zbierać na bilety do tych miejsc, a z wizyty robić sobie małe, rodzinne święto 🙂

Teatry dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas

WTORKOWA LISTA

Swoje premiery miała wtorkowa lista z listą miejsc, do których można kupić bilety w promocyjnych cenach. Tą z ostatniego wtorku znajdziesz TUTAJ. 

DARMOWY, ZEWNĘTRZNY PARK TRAMPOLIN

Przypominałam też o darmowym, warszawskim parku trampolin. To miejsce, które jest ciekawe, jednak latem bardzo nasłonecznione. Jesienią jest tu znacznie przyjemniej. Możesz poznać to miejsce czytając relację TUTAJ. 

park trampolin - atrakcje dla dzieci Warszawa - Rodzinny Kompas

BIESZCADY Z DZIECKIEM

Widziałam w statystykach, że szukaliście atrakcji w Bieszczadach. W tym roku podobno przeszły same siebie jeśli chodzi o bogactwo kolorów malowanych na tych pięknych krajobrazach. Przypominałam też zestawienie atrakcji dla dzieci, które warto zobaczyć w górach, gdy małe stópki odpoczywają od truptania po szlakach. Zobaczysz je TUTAJ. 

WARSZAWSKIE ATRAKCJE dla dzieci NA POCHMURNE DNI

Choć deszczu było tej jesieni niewiele to dawałam Ci znać, że w razie czego na blogu czeka lista warszawskich atrakcji dla małych dzieci na pochmurne dni. Znajdziesz ją TUTAJ. 

warszawskie atrakcje dla małych dzieci - Rodzinny KompasRODZICIELSKIE ROZMOWY O ATRAKCJACH DLA DZIECI

Na fp i na grupach rozmawialiśmy sobie też w trzech tematach. Gdzie można spotkać najwięcej wiewiórek, czym oraz kiedy karmić kaczki i jakie rodzaje noclegów najbardziej lubimy (hotele, domki, namioty, agroturystyki). Bardzo Wam za te rozmowy dziękuję, bo dzięki nim wiem, co wpisywać dla Was na mapę oraz mogę podpowiadać tym miejscom, w jakim kierunku mogą się rozwijać, by rodziny były zadowolone.

PODSUMOWUJĄC PAŹDZIERNIK

Patrzę na to Podsumowanie października i stwierdzam:

  • że to był fascynujący, pełen przygód miesiąc
  • że napracowałam się dla Ciebie, by nasze przygody sfotografować, opisać i opublikować 🙂

Będzie mi miło jeśli będziesz brać udział w dyskusjach, powiesz co Ci się podoba, czego na Rodzinnym Kompasie szukasz, będziesz komentować i wystawiać oceny odwiedzanym miejscom. Serdecznie zapraszam a w zamian obiecuję dawać inspirację na cudowne spędzanie czasu z rodziną 🙂

 

 

 

 

 

Znajdź na blogu: