Obiad z dzieckiem – 10 restauracji z weekendowymi animacjami dla dzieci w Warszawie – część 2

Wiesz…  sama jestem w szoku, jak wiele restauracji stawia na rodziny z dzieciaczkami w weekendy. Najwyraźniej niezły w nas potencjał 😉 Oto druga część listy lokali na obiad z dzieckiem w Warszawie. W tych restauracjach nie zawsze jest kącik do zabaw dla dzieci w tygodniu, za to w weekendy odbywają się animacje, które zamieniają oczekiwanie na posiłek w ciekawą przygodę, a po jedzeniu pozwalają jeszcze rodzicom odpocząć.

BANJALUKA

To miejsce, które da się nie tylko polubić, ale nawet pokochać. Wyjątkowe jest z kilku względów. Po pierwsze tutaj zasmakujesz kuchni bałkańskiej z łopatką jagnięcą i rakiją w roli głównej. Po drugie doświadczysz niepowtarzalnej atmosfery i gościnności załogi. Po trzecie w niedziele między godziną 13:00 a 17:00 na najmłodszych gości czekają animacje od czasu do czasu dodatkowo urozmaicane magicznymi sztuczkami, teatrzykiem kukiełkowym, czy warsztatami malarskimi. Sprawdź sam. Adres:  ul. Szkolna 2/4, 00-006 Warszawa, tel. +48228281060

WILCZA50

Restauracja zlokalizowana w samym centrum Warszawy, w której, jak sami piszą, “uwielbia się dzieci (bawić, nie pożerać)”. Tutejsze menu dla najmłodszych nie ma podobno  nic wspólnego z frytkami. Co oferuje? Sprawdź sama/sam. Najlepiej w soboty lub niedziele, bo wtedy od godziny 13:00-17:00 odbywają się na miejscu animacje dla dzieci.

Adres: Ul. Wilcza 50/52, 00-679 Warszawa, tel. +48 22 623 02 90

FOLK GOSPODA

Podobno to jedna z najstarszych, warszawskich restauracji. Może już ją znasz, bo ja (SZOK!) niedawno dopiero się o niej dowiedziałam i to od razu z informacją, że ma kącik dla dzieci i weekendowe animacje między godziną 12:00 a 17:00. Na miejscu zjesz to, co króluje na polskich stołach: śledzika, tatara, pierogi, rosół, żur, grzybową, pstrąga, schabowego, kaczkę i kilka innych pysznych dań.

Adres: ul. Waliców 13, 00-865 Warszawa, tel.+ 48  22 890 16 05

U SZWEJKA

Nie jestem pewna, czy muszę cokolwiek pisać o tym miejscu…  Szwejk słynie  z ogromnych wiedeńskich sznycli, golonek,  przystawek i mięs według tradycyjnych przepisów, ale i z piwa. Być może właśnie dlatego nie kojarzył mi się dotychczas tak bardzo z dzieciaczkami. Okazuje się natomiast, że w niedziele między 12:30 a 17:30 dzieci mogą tu korzystać z animacji. Tylko nie liczcie na wejście “z buta”, bo choć restauracja ma dystans do rzeczywistości to jednak rzeczywistość ustawia się tu w kolejki. Zwłaszcza w weekendy. 🙂

Adres: Plac Konstytucji 1, 00-647 Warszawa, tel. +48 22 339 17 10

CUD MIÓD WARSZAWA

Restauracja zlokalizowana w centrum warszawy. Przytulna. Serwowane są tutaj dania kuchni polskiej, choć można trafić też coś z innych zakątków Europy. W soboty i niedziele od godziny 13:00-18:00 organizowane są dla najmłodszych dzieci zabawy z animatorką.

Adres:  ul. Emilii Plater 28, Warszawa, tel. +48 720 842 794

PUB LOLEK

Z Lolkiem mam związanych kilka fajnych wspomnień z różnych okazji i uroczystości. Nie przyszłoby mi do głowy specjalnie jechać tu z rodziną, bo bywałam na miejscu zazwyczaj zimą i do tego wieczorem. Gdy przypadkowo weszłam do Lolka z rodziną w pewien upalny, letni weekend byłam w szoku, jak swobodnie czują się tutaj dzieci. Zatem to miejsce sprawdza sie również na rodzinny obiad. W soboty między 14:00 a 16:00 prowadzone są animacje dla dzieci. Kącik zabaw dla małych gości dostępny jest też przez cały tydzień, podobnie jak zewnętrzny plac zabaw. Kto tak jak ja nie był świadomy, jak przyjemnie można tu spędzić czas z dzieciaczkami niech to koniecznie sprawdzi.

Adres: ul. Rokitnicka 20, Pole Mokotowskie, Warszawa, tel. +48 22 825 62 02

BOSKO TUTHAI

Niedawno powitana na gastronomicznej mapie Warszawy restauracja z kuchnią azjatycką w roli głównej. Ciekawa przestrzeń, piękna zastawa stołowa i otwarta kuchnia, która pozwala obserwować kucharzy przy pracy są zdecydowanie atutami tego miejsca. Jeśli lubisz smaki Azji, chcesz pokazać dziecku nieco inne dania niż te serwowane w większości restauracji to będzie ciekawe miejsce na mapie Warszawy. Animacje dla dzieci odbywają się w soboty oraz niedziele między 12:00 a 20:00.

Adres: Markowska 22, 03-748 Warszawa, tel. +48727001332

SPOKOJNA 15

 

Na granicy Śródmieścia, Woli i Żoliborza, w XIX-wiecznym budynku, będącym własnością Akademii Sztuk Pięknych znajdziesz restaurację z nowoczesnym wnętrzem i dużym, brukowanym dziedzińcem. ja jeszcze tu nie byłam, ale znajomi lubią tutejszą pizzę i sałaty.  Animacje dla dzieci prowadzone są w soboty i niedziele między godziną 12:00 a 18:00.

Adres: Spokojna 15, 01-044 Warszawa, tel. +48 507 782 652

 

SPHINX

Popularna sieć restauracji, która ostatnio mocno stawia na rodziny i “przyjazne goszczenie małych dzieci”. Osobiście nie przepadam za ich menu jednak może są wśród nas tacy, którzy znajdują w nim jakąś perełkę. W tych restauracjach wprowadzono animacje. Nie wymienię jednego lokalu, bo w samej Warszawie jest ich całkiem sporo. Pełną listę Sphinx’ów z animacjami dla dzieci i numery telefonów, które pozwolą sprawdzić ich dokładne godziny w każdej restauracji znajdziesz TUTAJ. 

ZAPIECEK KABATY

Zapiecek Kabaty kojarzy mi się nie tylko z mnóstwem odmian pierogowego farszu, ale też z niebanalnym wnętrzem. Moim zdaniem to ciekawe miejsce na jesienne i zimowe dni.  Tylko uwaga – oni nie mają animacji w każdy weekend. Piszę jednak o nich ponieważ w każdy ostatni weekend miesiąca zapraszają dzieciaczki na lepienie pierogów w godzinach 11:00-15:00. Moim zdaniem to dla naszych pociech ciekawa alternatywa do zabaw różnymi masami, a efekt też fajniejszy 😉

 

PODSUMOWUJĄC OPCJE NA OBIAD Z DZIECKIEM

Sporo tego, nie? Ja sama nie dałam rady odwiedzić jeszcze wszystkich tych miejsc (zdjęcia pochodż z ich stron lub fp) i nie wiem kiedy mi się uda. Jeśli więc gdzieś byłaś/byłeś chętnie poznam Twoją opinię w komentarzach tu lub na FB.

Jeśli nie zaglądałaś/eś jeszcze do pierwszej części listy z warszawskimi restauracjami z animacjami dla dzieci to koniecznie kliknij i nadrabiaj zaległości. Może się okaże, że jeśli masz trochę kasy w portfelu to nie musisz w weekendy wcale gotować 😉

 

Hej – jeśli Ci się podoba daj kciuka w górę dając mi znać i podziel się z rodziną i znajomymi. Nie zatrzymuj tej listy dla siebie – udostępnij . W końcu piszę dla rodziców i chciałabym do nich dotrzeć 😉

CHCESZ WIĘCEJ?

Znajdziesz u mnie atrakcje w Warszawie, które można zwiedzać za darmo.

Darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Z Rodzinnym Kompasem wybierzesz teatr,  z którym Twoje dziecko w dopasowany do wieku sposób rozpocznie przygodę z kulturą.

Teatr dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Możesz w artykułach poszukać inspiracji na wycieczki z dzieckiem.

Jeśli chcesz to zapisz się do wydarzenia “Jesień pełna przygód” dzięki temu nowe inspiracje na jesienne przygody dla całej rodziny będą dla Ciebie widoczne, bo nie wszystko FB pokazuje, jeśli tylko Rodzinny Kompas lubisz 🙂

 

PS. Zdjęcia powyższych restauracji pochodzą z ich stron (nie są mojego autorstwa).

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again