Jest jeden zasadniczy powód, dla którego uwielbiam odwiedzać kawiarnie jesienią. Wcale nie jest nim kawa! W głowie nieustannie siedzą mi rozgrzewające herbaty, napoje imbirowe, malinowe napary. Piękne szklanki z pływającymi lekko goździkami, kawałkami pomarańczy pite najchętniej przy zapalonej świeczce albo włączonych światełkach choinkowych (ale na te jeszcze miesiąc muszę poczekać)… Piję je chętnie w każdym miejscu, w którym tylko je dostaję i cały czas szukam inspiracji na takie napoje wykonywane w domu. I właśnie słyszałam, że w sezonie jesiennym w Pomponie dają pyszne jesienne napoje! Opowiem więc Ci troszkę o tym miejscu, bo odwiedziłam je latem i może warto byśmy zajrzeli tam jesienią?

POMPON – KAWIARNIA CZY RESTAURACJA

Z nazwy Pompon jest Klubokawiarnią, w praktyce jednak można tutaj spokojnie przyjść również na dobry obiad, deser czy przekąskę (menu z lata mogło się obecnie nieco zmienić).  🙂 Ogromne okna, które odsłaniają widok na miasto właściwie w całej części kawiarnianej wpuszczają do wnętrza tak wiele światła, jak to możliwe. WNętrze jest przyjemne, ściany zdobią leśne rysunki z drzewami i zwierzętami w roli głównej.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Dzieci w Pomponie mają naprawdę dużo miejsca do zabawy. Ze względu na różnorodny wiek gości przybywających do tego miejsca wydzielono trzy różne strefy. Przy stolikach znajduje się odgrodzony kącik z zabawkami dla maluszków. Co prawda wielkością, czy wyposażeniem nie zwala z nóg, ale doskonale pełni swoją rolę. Myślę, że dzięki niemu niejedna mama spokojnie zjadła obiad w tym miejscu.

Tuż nad kącikiem wisi telewizor. Nie wyświetlają jednak na nim bajek – jest za to podgląd sali zabaw dla starszych dzieci. Ta strefa składa się z dwóch pokoi, w których można znaleźć drewniany domek, sporą zjeżdżalnię, zawieszoną na linach platformę, wielkie klocki, samochodziki do jazdy itp. zabawki. Z tego co wiem, od czasu mojej wizyty w tej części była jakaś mała metamorfoza i podobno pojawiły się nowe rekwizyty do zabaw.  Chętnie to porównam przy pierwszej okazji.

Dla starszaków jest jeszcze jeden pokój z symulatorem rajdowym. Raj! 🙂

Sala zabaw w czasie naszej wizyty była bezpłatna dla osób, które zamawiały coś do jedzenia. Jeśli chcesz poczytać więcej o tym miejscu zajrzyj TUTAJ – znajdziesz pod tym linkiem adres, kilka słów więcej, mapkę z dojazdem i numer telefonu do Klubokawiarni.

PODSUMOWUJĄC

Pompon to fajne miejsce dla dzieci i dorosłych. Wielkim plusem są lunchowe zestawy i generalnie ciekawe menu. Kiedyś była tu także dla mam strefa mini SPA, która obecnie chyba nie funkcjonuje. Mam jednak nadzieję, że kiedyś wróci.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Mam na Rodzinnym Kompasie wiele propozycji na ciekawe spacery i wycieczki z dzieckiem w całej Polsce.  Zacznijmy jednak od Warszawy i od czegoś w sam raz na jesienne dni 🙂 Wystarczy, że klikniejsz w zdjęcie, by przenieść się do listy pomysłów na rodzinne przygody poza domem w niepogodę.

Zobacz listę kawiarni przyjaznych dzieciom klikając w zdjęcie poniżej. Oczywiście jeśli znasz miejsce, którego na mapie nie ma to chętnie się o nim dowiem 🙂

Znasz listę restauracji, w których animatorki dbają o dobrą zabawę dzieci np. podczas oczekiwania na posiłek? Ja wybrałam ich dla Ciebie aż 20!

Zobacz też całą gamę artykułów z inspiracjami na moim blogu TUTAJ. 

Jeśli szukasz w innych miastach to też możesz już korzystać z wielu przygotowanych na Rodzinnym Kompasie wpisów, choć cały czas rozbudowuję tę bazę. Wybierz w wyszukiwarce na stronie głównej miasto lub kategorię, które są w obszarze Twojego zainteresowania i łap przygodę 🙂 WYSZUKIWARKĘ znajdziesz TUTAJ. 

 

 

Znajdź na blogu: