Masz ochotę na romantyczną randkę z partnerem, a przy okazji zafundowanie dziecku przedświątecznej magii? Grudzień to idealny miesiąc na spędzenie niezwykłego weekendu właśnie w  Warszawie. W stolicy dostępnych jest teraz wiele atrakcji dla dzieci, które można odwiedzać cały rok. Teraz jednak chciałabym Ci wymienić te wyjątkowe miejsca, które tworzą niepowtarzalny zimowy klimat. Jeśli trafisz na piękny weekend, kiedy to z nieba będzie spadał bielutki, błyszczący śnieg, to w Warszawie całą rodziną poczujecie się jak w bajce. Zobacz dlaczego…

BARBAKAN RZEMIOSŁEM ZDOBIONY

Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 1

Bożonarodzeniowy Jarmark w stolicy to tętniący życiem kiermasz, który zachwyca dorosłych i dzieci. Drewniane domki, tysiące kolorowych światełek, mnóstwo barwnych ozdób świątecznych, ręcznie przygotowywanych wyrobów, które można kupić dla bliskich. Do tego zapach słodkości, tradycyjnych potraw i grzanego wina, które przywołują absolutnie niepowtarzalne wspomnienia i marzenia. Ten Jarmark zlokalizowany jest przy Warszawskim Barbakanie, a prócz niego w stolicy, w grudniu odbędzie się również kilka mniejszych jarmarków, o których możecie poczytać TUTAJ. 

ROZŚWIETLONE ULICE I ŚWIETLNE NIESPODZIANKI

Planując wizytę na Jarmarku warto od razu zarezerwować czas na spacer po Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu oraz wędrówkę Nowym Światem. Stare kamienice, liczne restauracje i kawiarenki oraz cudowne, świąteczne oświetlenie co roku sprawiają, że przechadzają się tędy zarówno studenci, turyści jak i mieszkańcy. Warszawa zachwyca tegoroczną oprawą świąteczną, której oglądanie możecie zacząć od podziwiania 27 metrowej choinki stojącej na Placu Zamkowym. W drugi weekend grudnia rozbłysło w tym mieście  blisko 4,5 mln świateł. Gdyby były one połączone w jeden łańcuch to miałby on długość… 680 kilometrów! Na ulicach stanęło także ponad 1300 dekoracji, w tym girlandy, dekoracje wolnostojące oraz kurtyny świetlne. Cały grudzień będą one wprowadzały niepowtarzalną atmosferę w mieście. Jest wiele rozświetlonych miejsc, przy których można się zachwycać bez końca oraz takich, przy których wszyscy robią sobie zdjęcia z bliskimi.

ZIMOWA MULTIMEDIALNA FONTANNA

W tym roku chyba po raz pierwszy wystartowała zimowa edycja pokazów fontann. Jednak zamiast wody, pluskającej w rytm muzyki tańczą strumienie światła. Ucho cieszą klasyczne oraz popowe wersje znanych utworów świątecznych. Piętnastominutowe świetlno-muzyczne pokazy będą się odbywały w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do 28 stycznia 2018 roku o godz. 16,17 i 18.   Natomiast w dni powszednie fontanny będą się świecić bez muzyki.

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 2 Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 3

W tym roku powstała nowa odsłona świetlnej oprawy ogrodu wilanowskiego. Jest elegancka, wyrafinowana, wyjątkowa… Ten połyskujący tysiącami świateł krajobraz wprost nawiązuje do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal ekspozycji odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu. Na dziedzińcu gości wita strzeżona przez orły rozświetlona pergola. W ogrodzie północnym czeka aleja obsadzona pnączami oraz XVII-wieczna altana. Rozświetlonego kandelabrami taras górny zaprasza do podziwiania świetlnych herbów Jana III Sobieskiego oraz misternie zdobionych pawilonów. Na środku tej części ogrodu światłem rozkwitły już drzewka pomarańczowe – podobne do tych, które rosły w królewskiej oranżerii. Dla gości przygotowano również pięknie zdobioną świetlistą ramę, aby mogli w niej zrobić sobie zdjęcie na tle pałacu. Tak jak w latach ubiegłych w weekendy nie brakuje także mappingów, czyli trójwymiarowych pokazów wyświetlanych na fasadzie pałacu, łączących światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają. Więcej zdjęć oraz relację z wizyty w tym miejscu możesz zobaczyć TUTAJ. 

 

ZIMOWY NARODOWY

Będąc w stolicy warto też odwiedzić Stadion Narodowy. To miejsce, które widziało wiele ważnych wydarzeń. Zimowa oferta dla osób indywidualnych w tym miejscu może dostarczyć doświadczeń, których ciężko szukać w innych miejscach. Znajdziesz tu Wielką Fabrykę Elfów, Curling, Lodowiska, Skatepark, Górkę lodową, Skatepark, MultisportLab, Discolodowisko i wiele innych atrakcji. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ. Zdjęcie pochodzi ze strony Zimowego Narodowego.

GDZIE ZJEŚĆ Z DZIECKIEM W WARSZAWIE?

Jeśli będziecie głodni to polecam obiad w jednej ze znakomitych restauracji, w których w weekendy prowadzone są bezpłatne animacje dla dzieci. Jeśli na wycieczce będziecie z maluchami z pewnością znajdą się w tych miejscach dla nich krzesełka do karmienia. Nieco starsze dzieci skorzystają z przygotowanych w kącikach dziecięcych zabawek oraz animacji, a starszaki razem z Wami będą mogły przebierać w ciekawym i naprawdę smacznym menu. Kliknij w zdjęcie i wybierz tę restaurację, która najbardziej będzie odpowiadała Twojej rodzinie.

Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 4 Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 5

Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 6

JAKIE ATRAKCJE dla dzieci WARTO ODWIEDZIĆ?

 

Poznaj zestawienia z najciekawszymi atrakcjami dla dzieci w Warszawie. Kliknij na wybrane zdjęcie, by dowiedzieć się więcej.

Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 7

Grudniowy weekend z dzieckiem w Warszawie - Rodzinny Kompas 8

Planując weekend w stolicy i wybierając atrakcje dla dzieci w Warszawie zwróć szczególną uwagę na zachwycające Centrum Pieniądza NBP. Możesz to miejsce odwiedzić nawet z małym dzieckiem, choć oczywiście im starsze dziecko tym więcej znajdzie ciekawych dla siebie elementów na tej ogromnej i zachwycającej wystawie.  Zobacz moją relację i zdjęcia TUTAJ. 

Jeśli nie byliście jeszcze całą rodziną w Centrum Nauki Kopernik to oczywiście namawiam do wizyty. Dla najmłodszych w tym miejscu jest specjalna, dedykowana strefa nazwana Galerią Bzzz. Super miejsce. Zobacz więcej TUTAJ. 

Na osoby kochające lalki, domki dla lalek w Warszawie czeka Muzeum domków dla lalek. Miejsce to wprowadza w zachwyt i nieco nostalgiczny nastrój. Zobacz, czego możesz się spodziewać odwiedzając tą przestrzeń stworzoną w PKiN. Więcej TUTAJ. 

Jeśli znajdziesz chwilę to podjedź do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i odwiedź z dzieckiem znajdujące się tam wystawy oraz salę U Króla Maciusia. Nieco więcej informacji i zdjęć znajdziesz TUTAJ. 

Możesz też odwiedzić wyjątkowe Centrum Ogrodnicze Flora Point, które zachwyca świąteczną aranżacją, makietami zimowych miasteczek, jeżdżącymi kolejkami, przepięknymi choinkami i propozycjami wyjątkowych ozdób na Święta. Zobacz zdjęcia i filmy z tego miejsca TUTAJ, jestem pewna, że usiądziesz z wrażenia!

Zobacz też cała mapę Warszawy z zaznaczonymi najróżniejszymi atrakcjami dla dzieci w różnym wieku TUTAJ. 

HEJ… JESTEŚ TU JESZCZE?

Chciałabym byś wiedziała/wiedział, że Rodzinny Kompas nie jest wielkim portalem a blogiem. Wkładam dużo serca w przygotowywanie dla Ciebie zestawień i propozycji na rodzinne wycieczki. Dziękuję za każdą wiadomość i komentarz. One napędzają do dalszego działania 🙂 Pomóż mi dotrzeć do innych rodziców z informacjami o miejscach wartych odwiedzenia udostępniając post. I…bawcie się razem z dziećmi dobrze!

 

Znajdź na blogu: