Galeria Bzzz – raj dla małych dzieci stworzony w Centrum Nauki Kopernik

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać miejsce, moim zdaniem, wyjątkowe. Zostało stworzone w Centrum Nauki Kopernik z myślą o najmłodszych dzieciach (do 5 roku życia). Jest to bezpieczna, interesująca przestrzeń, która służy do odkrywania świata w czasie wędrówki samodzielnie wybranymi ścieżkami. Nie ma tu wyznaczonej kolejności zwiedzania, czy ustalonych metod eksperymentowania. Każde dzieciątko idzie tu za głosem serca, wyobraźni, ciekawości…

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 1

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 2

Galeria Bzzz jest o wiele ciekawsza niż sale zabaw i jeśli miałabym Wam polecić „coś” np. na ogromne upały lub na wakacyjną niepogodę to zdecydowanie Galeria Bzzz będzie w czołówce moich rekomendacji dla wszystkich rodzin z małymi dzieciaczkami. Dlaczego? Ponieważ w tym miejscu można poznawać świat bez skrępowania, nieśmiałości, czy wstydu, że zrobi się coś lepiej lub gorzej. Tutaj nie ma takich kategorii. każdy ruch, każda aktywność przynosi nowe informacje, wywołuje zaskakujące reakcje lub otwiera nowe możliwości. Dzieci mają tutaj wiele możliwości poznawania otoczenia i zachodzących w nim procesów w bardzo przyjemny sposób. Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 3

Miłośnicy wody mają tutaj całkiem spore pole do popisu (czy jest jakieś dziecko które nie lubi się chlapać w wodzie???). Tutejsza rzeczka wyposażona jest w mnóstwo gadżetów do zabawy i pracy z tą przeźroczystą cieczą. Pływają też w niej kąpielowe kaczuchy, którymi zachwycają się najmłodsi goście.

 

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 4

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 5

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 6

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 7

Warto pozwolić dzieciom poszaleć zgodnie z tym, co podpowiada im intuicja. Wybierając się w to miejsce warto więc zabrać ciuszki na zmianę, by nie bronić dzieciom eksperymentowania. Chlapanie, łapanie piłeczek, z których leci woda, łowienie mokrych kaczuszek to przecież niezły ubaw :-).

Woda to jednak nie jest jedyna atrakcja. Przestrzeń Galerii Bzzz dzieli specjalnie przygotowana konstrukcja ze schodami, zjeżdżalnią, mostem… To nieduży, jednak ekscytujący tor przeszkód dla wszystkich tych maluszków, które kochają się wspinać, wędrować po małpich gajach itp. miejscach.

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 8

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 9

Bardzo ważną rolę w Galerii Bzzz odgrywa świat zwierząt. Można tropić mieszkańców lasu i rozlewisk, oglądać pszczołę przy pracy oraz spróbować samodzielnie “ulepić” plaster miodu. Ciekawym urozmaiceniem spacerów i zabaw w Galerii jest “podsłuchiwanie” zwierząt, zwłaszcza ptaków oraz owadów.

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 10

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 11

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 13

Raczkujące i stawiające pierwsze kroki maluszki spędzają sporo czasu obserwując otoczenie i testując to, co interesuje je najbardziej. Chętnie korzystają z kącika z ogromnymi, miękkimi klockami oraz kaktusowego pole z dodatkowymi atrakcjami. Chętnie w nich spędzają czas, ale nie brakuje ich przy każdej innej ekspozycji. Mogą chodzić, raczkować, czołgać się, słuchać, dotykać i testować.

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 14

Niektórzy goście znikają na dłuższą chwilę w teatrzyku cieni. Wygłupom, odgrywaniu śmiesznych a czasem strasznych scen nie ma w nim końca.

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 15

Zdobywanie wiedzy przez zabawę to najlepsza metoda nie tylko na poznawanie świata ale przede wszystkim na rozbudzanie ciekawości wszystkiego, co nas otacza. Tutaj odbywa się przez słuchanie, dotykanie, oglądanie, testowanie, przewracanie, chlapanie, układanie i rozrzucanie. Chyba jedyne, czego tu nie doświadczają dzieci to „smakownie” ;-). Choć pewnie wśród najmłodszych są też tacy, którzy również spróbowali tutejszych eksponatów ;-p.

Polecam Ci wizytę w tym miejscu z całego serca!

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 16

Galeria Bzzz - atrakcje dla dzieci Warszawa - Centrum Nauki Kopernik - Rodzinny Kompas 17

 

Zobacz nasz filmik z tego miejsca:

PODPOWIEDZI LOGISTYCZNE

Do Galerii Bzzz wchodzi się o wyznaczonych godzinach. Wejściówkę należy pobrać w kasie Centrum Nauki Kopernik. Możecie sprawdzić, o której godzinie odbywają się danego dnia wejścia, albo przyjść wcześniej i troszkę pozwiedzać wystawę. Część eksperymentów związanych z wodą dostępna jest nieopodal Galerii Bzzz. Czekając możecie też podziwiać ogromne bańki mydlane, obserwować latające chusty, fruwającą w powietrzu piłkę, czy polatać na latającym dywanie.

Gdy zbliża się godzina wejścia przed bramką ustawia się sporo dzieci. Spokojnie – nie trzeba się stresować i przepychać. Wszyscy wchodzą o tej samej godzinie. Na początku załoga przedstawia obowiązujące zasady i potem miejsca wystarczy dla każdego.

Samo zwiedzanie wystawy trwa 70 minut. Moim zdaniem to optymalny czas, by się wszystkim pobawić i nacieszyć.

W środku jest toaleta. Nie trzeba wychodzić na zewnątrz.

Więcej danych logistyczno-kontaktowych, w  tym adres i mapkę z dojazdem znajdziesz na profilu Galerii Bzzz na mojej mapie TUTAJ.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

Śmiało pomyszkuj po mapie Rodzinnego Kompasu. W Warszawie (jak i w całej Polsce) nie brakuje interesujących miejsc. Choć Galeria Bzzz jest absolutnie wyjątkowa to mogą Cię zainteresować również przedstawione poniżej propozycje.


Możesz też zwyczajnie zaplanować wycieczkę do jednego z najlepszych parków rozrywki lub parków wodnych. Ofertę mamy w Polsce bardzo bogatą i zróżnicowaną tematycznie.

Mapę Polski z zaznaczonymi parkami rozrywki w całej Polsce możesz zobaczyć tutaj: MAPA PARKÓW ROZRYWKI

Mapę Polski z zaznaczonymi najlepszymi parkami wodnymi w całej Polsce możesz zobaczyć tutaj: MAPA PARKÓW WODNYCH

Znajdziesz u mnie atrakcje w Warszawie, które można zwiedzać za darmo.

Darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Nie brakuje na mapie i w zestawieniach restauracji przyjaznych dzieciom, w tym również takich z animacjami dla dzieci w weekendy.

Restauracje z animacjami dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

U mnie wybierzesz teatr,  z którym cudownie rozpoczniecie przygodę z kulturą.

Teatr dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Jeśli nadal czujesz niedosyt inspiracji to obiecuję je „produkować” coraz częściej. Mam w głowie mnóstwo pomysłów tylko czasem brakuje mi zdjęć albo zwyczajnie czasu na ich spisanie. Każde takie zestawienie z atrakcjami dla dzieci to długie godziny przyjemnej pracy :-).

ZOBACZ CAŁĄ MAPĘ ATRAKCJI DLA DZIECI W POLSCE

I oczywiście jak zawsze daj lajka jeśli Ci się podoba ten wpis to pochwal mnie dająć kciuka w górę lub (i) udostępnij go znajomym. Dzięki temu mogę docierać do kolejnych rodziców i mam większa motywację do spędzania czasu przed komputerem i pisania. Bo oczywiście motywację do odwiedzania ciekawych miejsc mam i bez tego ;-).

Znajdź na blogu: