11 pomysłów na wycieczki z dzieckiem w okolice Warszawy

Poznaj 11 najciekawszych atrakcji dla dzieci w okolicach Warszawy. Są doskonałe na jednodniowe, rodzinne wycieczki, które pozwolą doskonale się bawić i odpocząć.

Prognozy mówią, że pogoda będzie nas rozpieszczała w najbliższym czasie. Wkrótce sezon rozpoczną wszelkiego rodzaju parki rozrywki. Pomyślałam, że podzielę się z Tobą swoimi pomysłami na jednodniową wycieczkę z dzieckiem. Te miejsca to moje tajemnice na to, jak naładować swoje, a nieco wyczerpać dziecka baterie 🙂 Do każdego z tych miejsc dotrzesz jadąc krócej niż 2 godziny z Warszawy, a z innych miast… no cóż – sprawdzisz sama/sam, bo to zależy skąd ruszysz.

MAGICZNE OGRODY

Magiczne ogrody_atrakcje dla dzieci okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Cudowny, ogromny, rodzinny park rozrywki stworzony w oparciu o bajecznie kolorową, basniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkrywa się tutaj bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Można na przykład zajrzeć do Domu Wróżek, bawić się z Bulwiakami, wygłupiać się w Kransoludzkim Ogrodzie, przechadzać się po Kwiatowej Dolinie czy Marchewkowym Polu, wściekać się w Wodnym Świecie i nie tylko… Moim zdaniem to jedno z najciekawszych w Polsce miejsc do odwiedzenia z małym dzieckiem (1-5 lat) choć oczywiście i starszaki bawią się tutaj dobrze. Niewiele jest miejsc, w których rodzice małych dzieci mogą tak cudownie odpocząć w przyjemnych i kolorowych okolicznościach :-). Wystarczy zabrać ze sobą kocyk i koszyk piknikowy i nie trzeba nic więcej do szczęścia.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółw, zobaczyć adres, sprawdzić dojazd to wejdź na profil Magicznych Ogrodów klikając TUTAJ. 

FARMA ILUZJI

Farma Iluzji_rodzinnykompas.pl

Farma Iluzji to przestrzeń w której spotykają się: świat wyobraźni i świat logiki, które wspólnie płatają gościom liczne figle. Można tutaj zobaczyć Latającą Chatę Tajemnic, która zadziwia i dzieci i dorosłych, poznać tajemnice Opuszczonej Kopalni, zatracić się w Tunelu Zapomnienia, spróbować odnaleźć swoje prawdziwe oblicze w Labiryncie Luster, zmienić rzeczywistość w Pokoju Amesa, zakręcić się przy Zakręconym Domku, bawić w Teatrze Cieni i nie tylko… Jest tu wiele placyków zabaw, dmuchańców oraz duża przestrzeń do wodnych szaleństw. Tutaj też swoje wystąpienia ma moja ulubiona Patrycja Lipińska. Ta kobieta zachwyca swoją miłością do balonów i z nimi w roli głównej robi show, podczas którego śmieją się nie tylko dzieci 🙂 Farma Iluzji co roku powiększa liczbę atrakcji dla dzieci i podnosi sobie poprzeczkę więc nawet jeśli odwiedziło się to miejsce raz, zdecydowanie warto wracać. To mój faworyt na wycieczki z przedszkolakami i uczniami. Ba! Mój faworyt na randkę dla młodszych nastolatków (w końcu to też dzieci, które można z przyjaciółmi zabrać w ciekawe miejsce).

Jeśli chcecie zobaczyć, gdzie dokładnie znajduje się to miejsce, chcecie zobaczyć więcej zdjęć, czy sprawdzić dojazd wejdźcie na profil Farmy Iluzji na mojej mapie klikając TUTAJ. 

BAŚNIOWE SADY KLEMENSA

Baśniowe Sady Klemensa to miejsce wyjątkowe, bo trudno je ująć w jednej kategorii. Nie jest to typowy park rozrywki, nie jest to też plac zabaw. Ja zaliczyłabym je do miejsc błogiego wypoczynku, relaksu i zabawy. Na cudownie przyjazne przestrzeni można tutaj piknikować na leżakach, bujać się na hamakach, spacerować po lesie, skakać na trampolinie lub dmuchańcach, jeździć nietypową kolejką, szaleć na piaskowych wydmach… To miejsce moim zdaniem dla tych, którzy marzą o odpoczynku w pobliżu natury.

Jeśli chcesz poznać szczegóły związane z adresem, dojazdem zobaczcie profil Baśniowych Sadów Klemensa TUTAJ. W zeszłym roku odwiedziliśmy to miejsce i zaglądając do naszej relacji możesz poznać wiele szczegółów i obejrzeć sporo zdjęć. Przeczytajcie RELACJĘ TUTAJ.

PARK BAJKA W BŁONIU

Park Bajka_rodzinnykompas.pl

Park Bajka_atrakcje dla dzieci okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Jeden z najpiękniej utrzymywanych parków z licznymi, bezpłatnymi atrakcjami dla dzieci. Boom na to miejsce miał miejsce w zeszłym roku, pisały o nim mamy na wielu blogach. Jest tutaj przestrzeń do zabaw z wodą w roli głównej, dla której zjeżdżają się tutaj całe rodzinne wycieczki. Są też cudowne chałupy z patyków, są muzyczne instrumenty, krzywe zwierciadła a także duży „małpi gaj”. Dla satrszaków jest miejsce do wyczynów na kółkach, a dla zainteresowanych są zlokalizowane wśród kwiatów stoły do gry w tenisa stołowego czy szachy. Cudownie czują się tu maluszki stawiające pierwsze kroki, przedszkolaki, starszaki oraz rodzice. To miejsce jest jak balsam dla duszy 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć duuużo więcej zdjęć z Parku Bajka to zajrzyjcie do naszej relacji TUTAJ. 

DOLINA SKRZATÓW

Dolina Skrzatów_rodzinnykompas.pl

Dolina położona jest w malowniczym miejscu otoczonym lasami i polami pełnymi saren, dzików i jeleni. Tutaj w  Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog, który do krainy Skrzatów (nie krasnoludków!) wprowadza wyłącznie tych, którzy są w stanie oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć przygodę:-) W Dolinie Skrzatów odnaleźć można dziesiątki figur, domów, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieścią Skrzatologa i jego pochłoniętej pasją rodziny. Do tego miejsca można wybrać się w weekendy.

Jeśli chcesz bliżej poznać to miejsce to szczegóły teleadresowe oraz dojazdowe sprawdzisz TUTAJ. 

TERMY UNIEJÓW

Termy Uniejów to położony  u podnóża XIV- wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich kompleks termalno-basenowy. Lecznicze kąpiele w solankach termalnych są doskonałym lekiem dla ciała. Nie brakuje tu również atrakcji dla małych i dużych gosci. Znajdziesz tutaj zewnętrzną strefę kąpielową z basenami dla dzieci i dorosłych, basen dziecięcy, brodzik, basen pływacki, rekreacyjny oraz solankowy.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć, poznać adres, sprawdzić dojazd to zajrzyj na profil Term na mojej mapie klikając TUTAJ. 

JULINEK

Park rozrywki, który skupia kilka różnych przestrzeni tematycznych. Znajdziesz tutaj duży park linowy z trasami dla najmłodszych oraz dla wprawionych sportowców, strefę dmuchańców, pole do minigolfa, tor rajdowy z elektrycznymi samochodzikami, place zabaw i boiska sportowe.

Więcej o Julinku możesz dowiedzieć się wchodząc na jego profil na mapie TUTAJ.

MIKROKOSMOS

Mikrokosmos

Mikrokosmos to nietypowy park tematyczny, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się 25 rzeźb owadów oraz tyle samo gigantycznych bakterii i wirusów znacznie większych od oryginałów. To raj dla wszystkich insektolubów 😉 Dodatkowo w parku mnóstwo jest pięknych roślin, a także ptaków.

Więcej zdjęć z parku oraz szczegóły teleadresowe poznasz TUTAJ. 

SAFARI BORYSEW

Safari Borysew_atrakcje dla dzieci okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Safari Borysew to ogród zoologiczny, który potrafi skraść serca odwiedzających. Tutaj można poznać jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Sporą atrakcją tutejszego ZOO są gatunki zamieszkujące tzw. „Świat wodny”. To miejsce w którym goście korzystając ze specjalnie utworzonej wyspy podziwiać mogą ptactwo wodne, żółwie oraz Fokę Dawida, który stał się tutejsza gwiazdą.

By dowiedzieć się wiecej o tym miejscu i sprawdzić dojazd zajrzyj na jego profil TUTAJ. 

KOLEJ ROGOWSKA

Kolej rogowska_atrakcje dla dzieci_jednodniowa_wycieczka z warszawy z dzieckiem_rodzinnykompas.pl

Kolej wąskotorowa łączy Rogów z Rawą Mazowiecką i Białą Rawską. Jest doskonałą atrakcją, dla wszystkich miłośników podróży i pociągów. Jej trasa wyznaczona jest tak, by umożliwiała przy okazji odwiedzenie wielu dodatkowych atrakcji turystycznych w tym m.in. Dino Parku w Kołacinku, Arboretum SGGW W Rogowie (w którym możecie wraz z dzieciaczkami zwiedzać piękne ogrody i poznawać mniej i bardziej egzotyczne rośliny), ekspozycji Taboru w sali muzealnej w Rogowie, miejsca piknikowego, a także ruin zamku, Kościołów.

Jeśli interesuje Cie taka atrakcja kliknijcie TUTAJ i zobacz więcej zdjęć, szczegóły logistyczne (adres, telefon, stronę www itp.).

DINO PARK KOŁACINEK

Dino Park Kołacinek_atrakcje dla dzieci_jednodniowa wycieczka z warszawy z dzieckiem_rodzinnykompas.pl

To miejsce ma charakter edukacyjno-rozrywkowy. Najwięcej ciekawostek z przeszłości można poznać korzystając z usług przewodnika, z którym można wybrać się na spacer do ery mezozoicznej oraz oglądać skamieniałości sprzed milionów lat. Bez przewodnika można natomiast zwiedzić Folwark Kołaciński, który prezentuje  zabytkowe maszyny, których w dawnych czasach używano do pracy w polu, kopia dawnej studni tzw. „żurawia” do czerpania wody. Dla pragnących rozprostować kości, np. w czasie dłuższej podróży są też liczne place zabaw i ciesząca się dużym zainteresowaniem małych odkrywców piaskownica ze szkieletem dinozaura. Na najmłodszych natomiast czeka tu Bajkowa Ścieżka, która przedstawia postacie i sceny ze znanych i lubianych bajek w kolorowej scenerii.

Więcej danych o Julinku możesz znaleźć TUTAJ.

SZUKASZ BARDZIEJ KAMERALNYCH MIEJSC?

W artykule „Atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy – pomysły na jednodniowe, rodzinne wycieczki.” wymieniam wiele mniejszych miejsc, do których warto zajrzeć. Znajdą w nim coś dla siebie fani: przyrody, lasów, ogrodów, zwierząt, fotografii, survivalu, zamków, rowerów… Wymieniam miejsca darmowe i płatne, takie do których dojedzie się pociągiem, albo autem. Zobaczcie sami.

PODRÓŻUJESZ Z DZIECKIEM?

Poznaj moje metody na to, by podróż stała się zabawą już na etapie planowania. Zaprojektowałam i udostępniłam do pobierania plakaty do wspólnego uzupełniania z dzieckiem pod nazwą Rodzinne Plany Podróży, przygotowałam Rodzinnego BINGO, które sprawia, że dziecko nie nudzi się podróżując samochodem i mam dla Ciebie też mapki zdrapki, na których możesz zaznaczać miejsca, które odwiedziliście. Same fajne rzeczy, które bardzo starannie wybrałam dla swojej rodziny, a większość nawet sama zaprojektowałam i wspólnie z graficzką wyprodukowałam, bo lubię, gdy moje dzieci mają rzeczy, które sprawdzają się w praktyce. Poznaj produkty, pod którymi podpisuję się w 100%: www.sklep.rodzinnykompas.pl

Te mapki zdrapki, gry rodzinne i pamiętniki to moim (nie)skromnym zdaniem najciekawsze pomysły na prezent dla przedszkolaka. Nie zdublują się przy dziesiątkach innych prezentów, nie będą leżały w na dnie szuflady po tygodniu. Będzie się do nich wracało latami…

 

PODSUMOWUJĄC

Mam nadzieję, że znalazłaś/eś coś dla siebie i swojej rodziny w tym zestawieniu. Nadchodzący sezon nie może być nudny 🙂 Jeśli te propozcyje mogą zainteresować Twoich znajomych będzie mi miło jeśli udostępnisz im ten artykuł lub zaprosisz ich do polubienia Rodzinnego Kompasu. I dla mnie najbardziej ekscytujące – jesli znasz miejsce, którego tutaj nie ma (a być powinno) to koniecznie daj mi znać. Będę przeszczęśliwa mogąc je dkryć.

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

A jeśli szukasz jeszcze innych opcji na ciekawe spędzenie czasu z rodziną to pamiętaj, że na mapie znajdziesz ich wiele. W „relacjach i zestawieniach” nie brakuje też pomysłów na weekednowe wycieczki w całej Polsce – wystarczy, że przejrzysz ich listę.

Ważne: Zdjęcia (prócz Parku Bajka i Baśniowych Sadów Klemensa) pochodzą ze stron poszczególnych atrakcji. Ich dokładne źródła podane są w profilach tych miejsc.

Znajdź na blogu: