Dzień jak w Bajce – jednodniowa wycieczka do Parku Bajka w Błoniu

Dzisiaj mam dla Ciebie pomysł na jeden, ciekawy, kolorowy dzień spędzony na Mazowszu. Zapraszam Cię do odwiedzenia PARKU BAJKA w Błoniu nieopodal Grodziska Mazowieckiego. Koszt tej wycieczki będzie równy wartości paliwa oraz prowiantu piknikowego, który ze sobą zabierzecie.  Natomiast wrażenia z dnia spędzonego w tym miejscu mogą być równie cudowne, jak z parku rozrywki.

Park Bajka 26_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Przede wszystkim Park Bajka to ogromny plac zabaw podzielony na kilka stref tematycznych. W każdej z nich jest bajecznie kolorowo i ciekawie. Park Bajka to w moich oczach głównie:

 1. STREFA FONTANN

Tutaj dzieci mogą pląsać w wodzie po kostki, porządnie się zmoczyć i schłodzić.  Warto zabrać ze sobą piłkę plażową. Płytka (po kostki) wodna rzeczka płynąca przez część wodnego placu zabaw będzie ją dzieciom porywała powodując mnóstwo radości i beztroskiego, głośnego śmiechu.

Jednak UWAGA! To miejsce jest najbardziej atrakcyjne i najbardziej niebezpieczne w parku. Nawierzchnia miejscami jest śliska i co jakiś czas ktoś robi ciche “bęc”, po czym rozlega się niezbyt cichy płacz. Pamiętajcie więc koniecznie o zabraniu ze sobą GUMOWYCH BUTÓW i ciuszków na przebranie. Nawet w gumowym obuwiu bądźcie nieustannie obok dziecka, bo choć park już wymieniał nawierzchnię to nadal jest ona zbyt śliska.  Basenowa strefa jest też mocno nasłoneczniona więc koniecznie miejcie pod ręką nakrycia głowy i krem z filtrem.

Park Bajka 25_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

*Pytaliście mnie wielokrotnie, czy woda w fontannach jest kontrolowana. Zwróciłam się więc z pytaniem do przedstawiciela Parku Bajka i otrzymałam odpowiedź, iż  „woda w fontannach jest analizowana systemem elektronicznym i są sprawdzane parametry wody. Do podtrzymania odpowiednich parametrów jest używana chemia basenowa dozowana elektronicznie. Dodatkowo są prowadzone analizy wody raz na 2 /3 tygodnie.”  Miło, że szybko i konkretnie można uzyskać odpowiedź na takie ważne dla rodziców pytania. Mam nadzieję, że Wam te informacje pomogą.

2. KRAINA DŹWIĘKÓW

To niewielki placyk z gigantycznymi instrumentami muzycznymi, które choć są zabawkami, wydają piękne dźwięki. Równie dużo frajdy sprawiają dzieciom, jak i rodzicom. Maluchy muszą tatusiów odciągać od tutejszych bębenków siłą 🙂

Park Bajka 24_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 23_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 22_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

3. JAK BEZLUDNA WYSPA

Wchodząc w alejkę między drzewami znajdziecie nie tylko tajemne przejścia niczym w labiryncie w jakiejś puszczy, ale również teren wypełniony gigantycznymi domkami-kulami wykonanymi z gałęzi. Dają przyjemny cień i pobudzają wyobraźnię. Dzieciaki uwielbiają w nich siedzieć, między nimi biegać, odkrywać prehistoryczne scenki. To miejsce, w którym nie ma granic dla wyobraźni…

Park Bajka 21_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 20_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 19_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 18_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

4. KRAINA LUSTER

Tutaj wzrok nas myli, a lustra zmieniają rzeczywistość. Tyle krzywych zwierciadeł w jednym miejscu, wśród drzew i promieni słońca nie znajdzie się chyba nigdzie indziej. Można biegać i dziwić się temu, co widzą oczy. Tutaj każdy może odważnie zbliżać się i oddalać od luster, by sprawdzać, jak będzie wyglądało jego odbicie. Można się wyginać, kucać i robić dziwne miny. Lustra nam z tego zrobią niezłą komedię. A jak już będziecie mieli dość swojego odbicia to stańcie w bezpiecznej odległości i…popatrzcie, jak przed lustrami wyginają się inni. Cudny widok 😉

Park Bajka 17_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 16_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

 

5. PLAC ZDROWEJ RYWALIZACJI

Gry w piłkarzyki i w tenisa stołowego w tak pięknych okolicznościach przyrody nie doświadczyłam nigdy wcześniej. Ogromnie przyjemne i bardzo relaksujące.

Park Bajka 15_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 14_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

6. GIGANTYCZNY MAŁPI GAJ

W Parku Bajka w Błoniu liny, linki, pajęczynki aż dwoją się w oczach. Niby zwykła atrakcja, spotykana na różnych placach zabaw jednak…nie w tych rozmiarach. To raj nawet dla starszaków.

Park Bajka 13_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 11_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 10_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

 

6. STREFA DLA NAJMŁODSZYCH

To ogrodzony niskim płotkiem plac zabaw umiejscowiony w cudownych okolicznościach przyrody. Są tu zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki. Wszystko jest jednak ładne, kolorowe, nowe. Ten plac zabaw również wystawiony jest na słoneczko więc warto mieć przewiewne ciuszki i nakrycie na głowę.

Park Bajka 9_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 8_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 7_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

7. UROZMAICENIA MIĘDZY ATRAKCJAMI

Kto ma dziecko, które nie lubi skakania po płotkach i krawężnikach? Tutaj o tym pomyślano i przygotowano specjalne murki między którymi znajdują się drążki, drabinki i inne przeszkody zachęcające do wykonywania akrobacji i trzymania równowagi.

Park Bajka 6_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

8. PRZESTRZENIE DO BŁOGIEGO RELAKSU I PIKNIKOWANIA

Dobrze jest w tym miejscu rozłożyć kocyk pod wierzbą, przysiąść na ławce otoczonej kwiatami, usiąść na kuli między roślinami. Można wyjąć piknikowy koszyczek i delektować się każdą chwilą. Jeśli zapomnicie swoich przekąsek w Parku Bajka są też dwie budki z przekąskami, lodami, napojami. Nic wybitnego, ale to drobne przyjemności  i możliwość doładowania baterii, które mogą się tu wyczerpać :-).

Park Bajka 5_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 4_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka3 _atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka 2_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

Park Bajka_atrakcje dla dzici okolice Warszawy_rodzinnykompas.pl

 

 

Obok Parku Bajka znajduje się również skatepark, gdzie Wasze starsze dzieci mogą trenować akrobacje np. na rolkach czy deskach.  Znajdziecie tutaj również ogromne szachy i gigantyczne leżaki na które może wspiąć się w kilka osób, by „naładować baterie słońcem”.

To miejsce jest genialne na rodzinny wypoczynek, wypad tatusiów z pociechami, czy wycieczkę koleżanek z dzieciaczkami. Można tutaj odpocząć, zmęczyć się, ponownie odpocząć i paść bez sił na trawę z uśmiechem na ustach. Polecam taki dzień relaksu, bez pośpiechu, bez spięcia.

Gdybyście zdecydowali się jechać do Parku Bajka to zerknijcie jeszcze na listę rzeczy, które moim zdaniem warto ze sobą zabrać:

 1. Gumowe obuwie do pląsów na terenie fontann
 2. Kapelusz chroniący głowę przed słońcem
 3. Krem z filtrem
 4. Ubrania na zmianę
 5. Piłkę plażową
 6. Koc
 7. Napoje
 8. Przekąski, a nawet kanapki i owoce
 9. Octenisept i plasterki (upadki mogą się zdarzyć każdemu, ale niech nie popsują zabawy)
 10. Dobry humor

Jeśli natomiast macie pomysły na inne jednodniowe, niskobudżetowe wycieczki w absolutnie fenomenalne miejsca to dajcie znać w komentarzach. Jeśli zaś traficie do Parku Bajka to bawcie się wyśmienicie!

ADRES PARKU: ul Norwida, 05-870 Błonie.

 1. Nazwy stref tematycznych to wyłącznie moje skojarzenia 🙂 🙂 🙂

Jeśli natomiast szukacie innych wyjątkowych rozrywek dla siebie i dla dzieci zobaczcie chociażby poniższe propozycje:

 

 

 

Znajdź na blogu: