Termy Uniejów

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O Termach Uniejów

Kompleks Termalno-Basenowy, oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych, a atrakcyjności dodaje mu fakt, że położony jest u podnóża XIV- wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W kompleksie  znajdują się baseny kryte, otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Niecki zewnętrzne i osłonięte są zasilane leczniczą solanką termalną, co umożliwia funkcjonowanie basenów przez cały rok – niezależnie od pogody . W kompleksie  mieści się  również  basen  solankowo – uzdrowiskowy  z ciepłą wodą  oraz niezależny  basen wewnętrzny z częścią ogólną i dziecięcą. Powierzchnia łączna lustra wody we wszystkich strefach to aż niemal 1500 m2.

 

Znajdziecie tutaj:

Zewnętrzną strefę kąpielową, a w niej m.in. basen rekreacyjny,dziecięcy, solankowo-uzdrowiskowy oraz pływacki. Ogromną popularnością cieszy się tutejsza wyspa z jacuzzi, rwąca rzeka, taras wypoczynkowy,a także zjeżdżalnie, brodziki i inne atrakcje. W tej strefie dostępne są 2 zjeżdżalnie o długość 58 i 12 mb.

Basen dziecięcy  to cześć dla najmłodszych która jest na terenie basenu zewnętrznego rekreacyjnego o głębokości 1,2 m.

Brodzik dla dzieci – jest to miejsce dla maluchów o temperaturze wody. 30°C do  32°C.   W tej części dzieci mogą się bawić w bezpiecznej dla siebie głębokości wody, a rodzice obserwując swoje pociechy będą zażywać kąpieli słonecznych na leżakach.

Basen pływacki w kształcie prostokąta o temperaturze 25 – 27° C w okresie letnim oraz 28 – 30° C w okresie zimowym, o głębokości 1,2 do 2 metrów i wymiarach 25 na 9 metrów

Basen rekreacyjny z leżankami i hydromasażami  o powierzchni  600 m2 o głębokości 1,2 m.
Posiada  leżanki  z masażem powietrznym. Basen jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada dodatkową pochylnię ułatwiającą korzystanie z basenu. Basen poza leżankami zapewnia  również inne rodzaje masażu: trzy, cztero-dyszowe masaże podwodne oraz masaże karku. Szczególną cześć  basenu stanowi wyspa z jacuzzi, a także bufet wodny w zatoce z krzesełkami wokół którego znajduje się rwąca rzeka.

Basen solankowy mały z hydromasażami o głębokości 1,10  oraz powierzchnię 133 m2. Również tu znajdziemy hydromasaż karku oraz inne hydromasaże.

Warto wiedzieć

Źródło informacji i zdjęć: www.termyuniejow.pl/pl/zjezdzalnie

 

5 reviews

 1. Zastrzeżenia

  Baseny solankowe w Uniejowie zachwyciły mnie. Mam jednak ogromny niedosyt z powodu braku choć w jednym basenie uchwytów na obwodzie niecki. Działające masaże, duży przepływ osób, liczne grupy dzieci, czasem zachowujących się zbyt swobodnie narażają osoby starsze, niepełnosprawne na utratę równowagi. Z przykrością nie znalazłam ani jednego miejsca, by móc trzymając się uchwytu poczuć się bezpiecznie i wykonać znane mi, właściwe dla kąpieli solankowych ćwiczenia. Widziałam jak korzystająca z basenu pani stojąc przy bocznych, masujących dyszach zachwiała się i gdyby nie pomoc rodziny przewróciłaby się.
  Skoro są zniżki dla osób niepełnosprawnych, to powinno być dla nich odpowiednie zabezpieczenie-wystarczy uchwyt na obrzeżu basenu.Proszę o odpowiedź, czy możemy liczyć na to, że w tej ważnej dla bezpieczeństwa osób kapiących się sprawie podjęte będą sugerowane działania, mało kosztowne, a bardzo pożądane.

 2. Witam.
  a jakie atrakcje oprócz brodzików można spodziewać się dla dwulatka ?.

  1. W brodzikach są zjeżdżalnie, takie “drzewa z których z góry leci woda. Jeśłi dobrze kojarzę był tam chyba statek pirata i takie bąbelkowe leżaki. Warto pamiętać, że większa część atrakcji jest na zewnątrz i wybrać się w dobrą pogodę. W weekendy bywa tłoczno.

 3. Basen dla matki z dzieckiem.

  Baseny są O.K. z jednym zastrzeżeniem, matki z małymi dziećmi w szczególności niemowlętami powinny się kąpać w całkiem osobnym basenie a to z tego tytułu że takiemu dziecku nie pomoże żadna pielucha (więc wiadomo o co chodzi ). A nie dawno nabawiłem się na basenie uczulenia. !!!!!!

  1. Niestety nie zgadzam się z Twoją opinią. Pieluszki dobrze założone chronią przed tym, co najważniejsze. Znacznie gorsze nieczystości i zarazki przynoszą do basenu dorośli. Dobre wychowanie i troska o higienę przed, w czasie i po kąpieli w basenie jest szczególnie ważna dla każdego, nie tylko dla matek dzieci w pieluszkach. Przykro mi z powodu Twojego uczulenia, nie będę dochodziła jego przyczyny – wierzę, że może to zrobić dobry specjalista. Życzę powrotu do zdrowia!

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamkowa 3
Uniejów 99-210 województwo łódzkie PL
Get directions