Mikrokosmos

O MIKROKOSMOSIE

“Mikrokosmos  to tematyczny ogród edukacyjno-rozrywkowy, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się 25 rzeźb owadów oraz tyle samo gigantycznych bakterii i wirusów znacznie większych od oryginałów – owady są setki razy większe względem oryginałów natomiast jeśli chodzi o mikroby, mówić należy o powiększeniu wielomilionowym. Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzono ścieżki dydaktyczne, przy których spotkamy owady z wypisanymi najciekawszymi informacjami na temat każdego z nich i taką samą formę przekazu informacji znajdzie się przy każdym z naszych mikroorganizmów.

W parku, znajdują się również woliery z żywymi ptakami egzotycznymi jak bażanty czy papugi, a po stawie pływają pary czarnych łabędzi oraz niezwykle barwnych mandarynek.

Nie lada atrakcją, jest też samo otoczenie czyli piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmianach, który nieraz zyskał już nieformalną nazwę “mini botanicznego”. Spotkać można u nas między innymi storczyki i kaktusy gruntowe, wiele odmian drzew i krzewów owocowych, rzadkie odmiany drzew i krzewów iglastych oraz każdej wiosny tysiące roślin cebulowych od szafirków poprzez tulipany do lilii.”

Na dzieci czekają tutaj również gigantyczne szachy ogrodowe, kolorowanki 3D, huśtawki, zjeżdżalnie, zameczek, piaskownica, skała wspinaczkowa, gigantyczna pajęczyna, 30m zjazd linowy i inne atrakcje.

WARTO WIEDZIEĆ

Mikrokosmos otwarty jest wyłącznie w sezonie letnim.

Źródło zdjęć i informacji: https://mikrokosmos.edu.pl/

 

1 review

  1. Fajnie spędzony czas.

    Bardzo fajne miejsce. Dzieci zadowolone z zabawy i pod wrażeniem dużych figur owadów.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pasikonika
Ujazd 97-225 województwo łódzkie PL
Get directions