Polana – przyjemna kawiarnia przyjazna dzieciom

Miałam jakiś czas temu przyjemność umówić się na kawę z właścicielką uroczej kawiarni Polana – panią Małgosią. Przyznaję, że bardzo lubię poznawać osoby, które tworzą przestrzenie przyjazne dzieciom, chętnie dowiaduje się o tym, co motywuje ich do prowadzenia takiego (niełatwego!) biznesu. Przy okazji słucham o tym, jak te miejsca odmieniają ich życie, jak inspirują, jak wciągają ;-). To dla mnie ważne, bo gdyby nie było tych miejsc, nie byłoby też Rodzinnego Kompasu, który po nich oprowadza.  Tak więc pani Małgosiu – bardzo dziękuję za miłe spotkanie.

O POLANIE

Miałam “farta”, bo wstąpiłam do polany tuż po jednych zajęciach dla dzieci, a przed aerobickiem dla mam (jest tutaj osobna salka przygotowana w tym celu). Niczym najwierniejszy kibic obserwowałam rozgardiasz, jaki dzieci z wielką starannością przygotowują, gdy dopadają do zabawek. Potem podziwiałam uwijającą się jak mróweczki obsługę, która (w chwili mniejszej okupacji Polany) szybciutko ustawiała wszystko na miejsce, by… po chwili wszystko znów zaczęło żyć swoim życiem. To jest to, co w kawiarniach przyjaznych dzieciom lubię 😉

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 1

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 2

W nawiązujących do polany wnętrzach kawiarni (bogatych w drewno, zieleń i biel) można napić się  kawy, ale też schrupać coś smacznego. Przyglądając się menu tak sobie pomyślałam, jak wiele bym dała kiedyś, przy pierwszym dzieciątku, by mieć takie miejsce blisko domu. Gdyby tak wtedy ktoś mi ugotował i podał gorącą kawę… Byłabym przeszczęśliwa ;-).Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 3

 

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 4

Dzieci czują się tu swobodnie i uwielbiają tutejszą drewnianą kryjówkę, w której mogą się chować przed rodzicami. I choć ktoś mółby powiedzieć, że brakuje miejsca do biegania to maluchy lubią kąty, kąciki, zakamarki, a tutaj zabawki rozstawione są tak, że dziecko może wybrać swój kącik do zabawy i swobodnie z niego korzystać.Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 5Nie brakuje tu również ciekawych planszówek (kilka z nich mamy w domu – są na serio fajne!). Jest drewniana kuchnia, bujaczek i wiele innych zabawek. Polana ma też swoją malutką biblioteczkę.

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 6

 

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 7

 

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 8

 

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 9

 

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 10

Dla mnie to miejsce w sam raz, by wskoczyć z dzieckiem na szybki obiad, kawę lub lody.

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 10

 

Polana - kawiarnia przyjazna dzieciom Warszawa - Rodzinny Kompas 11

GDZIE TO JEST?

Kawiarnię odwiedzisz będąc w Warszawie (Wilanów). Zobacz na mapie więce szczegółów TUTAJ. 

SZUKASZ INNYCH MIEJSC PRZYJAZNYCH DZIECIOM?

Jakiś czas temu zrobiłam liste pomysłów na jednodniowe, bardzo ciekawe wycieczki w okolice Warszawy. Znajdziesz na niej najlepsze parki rozrywki i parki rodzinne, kolej wąskotorową, nietypowe ZOO a także mało znaną skrzacią perełkę. Zobacz TUTAJ. 

Możesz też zwyczajnie zaplanować wycieczkę do jednego z najlepszych parków rozrywki lub parków wodnych. Ofertę mamy w Polsce bardzo bogatą i zróżnicowaną tematycznie.

Mapę Polski z zaznaczonymi parkami rozrywki w całej Polsce możesz zobaczyć tutaj: MAPA PARKÓW ROZRYWKI

Mapę Polski z zaznaczonymi najlepszymi parkami wodnymi w całej Polsce możesz zobaczyć tutaj: MAPA PARKÓW WODNYCH

Znajdziesz u mnie atrakcje w Warszawie, które można zwiedzać za darmo.

Darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

Nie brakuje na mapie i w zestawieniach restauracji przyjaznych dzieciom, w tym również takich z animacjami dla dzieci w weekendy.

Restauracje z animacjami dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

U mnie wybierzesz teatr,  z którym cudownie rozpoczniecie przygodę z kulturą.

Teatr dla dzieci w Warszawie - www.rodzinnykompas.pl

INNE

Jeśli nadal czujesz niedosyt pomysłów to obiecuję je „produkować” coraz częściej. Mam w głowie mnóstwo pomysłów tylko czasem brakuje mi zdjęć albo zwyczajnie czasu na ich spisanie. Każde takie zestawienie to długie godziny przyjemnej pracy :-). Jednak nie chcę zostawić Cię z niedosytem. Zawsze możesz Wejść na mapę z wszystkimi atrakcjami i wybrać się tam, gdzie znajdziesz najciekawsze dla siebie miejsce 🙂

ZOBACZ CAŁĄ MAPĘ ATRAKCJI DLA DZIECI W POLSCE

I oczywiście jak zawsze daj lajka jeśli Ci się podoba ten wpis, udostępnij go znajomym bo szczerze szkoda mi pieniędzy na reklamę. Chcesz bym pomysły na dłuższe wycieczki zbierała w jednym miejscu, tak jak tu? Wiem, że publikowane artykuły chowają się w historii wpisów i trzeba wiele czasu, by je odnaleźć. Przy okazji zastanawiam się wg jakiego klucza porządkować dla Ciebie te pomysły na wycieczki? Alfabetycznie? Rejonami? Daj znać – w końcu zależy mi, by Rodzinny Kompas był użyteczny dla Ciebie. Szkoda czasu na długi grzebanie w Internecie. Lepiej zwiedzać świat.

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again